Jel İlaçlama Yöntemi

Jel ilaç

Jel ilaçlar belirli bir haşere kesimi için üretilmiş ilaçlardır ve sadece belirli haşereler üzerinde etkilidir. Jel ilaçlama yönteminn kullanıldığı belli başlı böcek türleri şunlardır;

  • Hamam Böceği
  • Kalorifer Böceği
  • Karınca
  • Tesbih Böceği

Gibi börtü böcek türleri üzerinde etkilidir. Jel ilaçlama diğer ilaçlama yöntemlerinden farklı olarak buharlama yöntemi ile değil ortamlarda haşerelerin geçebileceği alanlara minik noktacıklar sıkmak sureti ile uygulanmaktadır. Jel ilaçlama doğru uygulandığından kalıcılı daha çok olan bir ilaçlama yöntemidir. Jel ilaçlama uygulanan mekana, kalıcılık açısından ıslak temizlik yapılmamalıdır.

Jel ilaçlama yöntemi geniş yelpazeli bir süreçtir. İlaçlama personeli jel haşerelerin geçebileceği yerlere sürer, sürülen bu jel haşereleri kokusu ile kendisine çeker. Jel, haşerenin yiyebileceği küçüklükte bırakıldığı için haşere on yemekte zorlanmadan yer hemen oracıkta ölmez. Bir süre sonra jeli yiyen haşere yuvasına gittiğinde orada ölür. Haşereler doğaları itibari ile birbirlerinin ölüsünü yedikleri için ölen haşere diğer böcekler tarafından yenir ve jel diğer bütün haşerelere yayılmış olur. Böylece oluşan domino etkisi ile böceklerin sonu getirilebilir.

Bu ilaçla yapılan uygulamalarda evleri kesinlikle terketmeye gerek yoktur. Çükü jel ilaçlar kokuları ile çevreye rahatsızlık veya zehir bulaştırmazlar. Özel yapıları sayesinde uçucu değil kalıcıdırlar. Kalıcı etkileri ile mekanlarda uzun süreli haşere koruması sağlamaktadır.

Jel ilaçlar bu prtiklere sahip olsa bile uygulaması profesyonellik gerektirir. Rastgele yapılan jel uygulaması hiçbir sonuç vermemektedir. Jel ilaçlama uygulamasını yapmak için haşereler hakkında gerekli bilgi ve birikimin olması gerekir. Jel ilaçlar dışarıdan temin edilmez ve kullanımı da Sağlık Bakanlığı'na tabidir. Bu nedenle Jel ilaçlama yaptırmak için profesyonel bir böcek ilaçlama şirketinden yardım almak gerekir.

Güneş ilaçlama olarak hazıladığımız özel jel ilaçlar ile kalıcı ilaçlama uygulamaları sağlamaktayız. İlaçlarımız Sağlık Bakanlığı'ndan onaylı olup %100 Garantilidir.


Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 6+9=