Bit ilaçlama

FacebookFacebook 3

Bit ilaçlama

Bit, haşere türleri arasında parazit ve kan emerek beslenen zararlı canlı türleridir. İnsan ve hayvan kanı ile beslenen bu parazit türü, kaşıntıya ve alerjik reaksiyonlara neden olmaktadır. Bit ile mücadele için öncelikle ev içinde ve bireysel temizliğe önem vermeniz gerekmektedir. Bireysel olarak eczanelerde satılan kaliteli ilaçlarla ve banyoda yapacağınız kişisel temizlikten sonra, alanında deneyimli bir ilaçlama şirketi ile irtibata geçerek, kapalı alanlarda sıvı ilaçlama yöntemi ile yatak, yorgan ve bitlerin yaşadığı ve yumurtalarını bıraktığı alanlarla ilgili ilaçlama çalışması yapılması gerekmektedir.

 

Firmamızın uyguladığı sıvı, jel ilaçlama, kokulu ve kokusuz ilaçlama yöntemleri ekonomik fiyatlarla uygulanmakta ve tüm haşere türleri üzerinde etki etmektedir.

 

Bit Nasıl Bulaşır?
Bitlenen insanların özel eşyalarını (tarak, şapka, toka, başörtü) kullanmamak gereklidir. Ortalama 8-10mm boyunda olan bit haşeresi göz ile zor görülür. Bitlerin birçok türü bulunmaktadır. En bilinen bit türleri aşağıdaki gibidir.

 

BİT TÜRLERİ
Baş biti: İnsanların enselerin üst tarafı ile kulakları arasında kalan bölümde oluşan saç biti, toplu yaşam alanlarından ve saçlarında bit oluşan kişilerden bulaşır. En çok okula giden küçük çocuklarda görülür. Saç biti sadece kirli ve yıkanmayan saçlarda değil, temiz ve bakımlı saçlarda da görülür.

 

Bitki biti:
Ağaçların ve bitkilerin üzerinde yaşayan oldukça çok küçük bit türüdür. Yaprak biti olarak ta bilinen bitki biti haşeresi parçalayıcı ağız yapısı ile bitkinin yapraklarını ve köklerini kemirerek beslenir. Bitki bitinin kanatlı ve kanatsız olan türü vardır.

Saçlarınızda bitlerden kurtulmak için doktor tavsiyeli ilaçlar kullanarak kurtulabilirsiniz. Fakat saçlarınızdan mekân içerisine dökülen bitlerden kurtulmak için ilaçlama şirketleri tarafından yapılacak olan ilaçlama uygulaması ile kurtulabilirsiniz.

İlaçlama hizmeti almak için günün her saati 7/24 hizmet veren bocekilaclamasi.gen.tr iletişim numaralarını arayabilirsiniz.

 

Saçlarınızda bitlerden kurtulmak için doktor tavsiyeli ilaçlar kullanarak kurtulabilirsiniz. Fakat saçlarınızdan mekan içerisine dökülen bitlerden kurtulmak için ilaçlama şirketleri tarafından yapılacak olan bit ilaçlama uygulaması ile kurtulabilirsiniz. Bit ilaçlama için günün her saati 7/24 hizmet veren Güneş ilaçlama şirketimizin destek alabilirsiniz.

 

 

Bit İlacı

BitGenel olarak kullanılan bit ilaçları şunlardır ;

Gamma Benzen Hekzaklorid

Böceğin sinir sistemini felç ederek etki gösterir. Ülkemizde yasaklanmıştır.

Benzil Benzoat

Deri ve mukozayı tahriş ettiği için pek tercih edilmeyen bir bit ilacıdır.

Fenotrin (Sumitrin)

Işıkta stabilitesini koruyamaz. Uygulamadan sonra güneş ışığı altında etkinliğini yitirir. Bu nedenle kalıcı etkisi yoktur.

Piretroidler 1. Jenerasyon

Krizantem çiçeğinin böcek öldürücü etkisi Farslar zamanında fark edilmiştir. Eski Yugoslavya toprakları üzerinde olan Dalmaçya'daki bir halk hikayesine göre, yaşlı bir kadın beyaz papatyalara benzeyen bir çiçeği toplar. Çiçek solduğunda bir köşeye atar, daha sonra dönüp baktığında solmuş çiçeklerin çevresinde ölü böcekleri fark eder ve krizantem ailesinden olan bu çiçek çeşidinin böcekler üzerinde öldürücü etkisi bu şekilde fark edilir. 1800'lü yıllardan başlayarak kuru çiçekler böcek öldürücü olarak ABD'ye ihraç edilir. 1900'lü yıllarda piretroid olarak adlandırılan bu madde bit tedavisinde kullanılmıştır, ancak ışıkta bozulması sorun oluşturmuştur.

Permetrin 2. Jenerasyon 1973'de ışığa dayanıklı piretroid olan permetrin İngiltere'de geliştirilmiştir. Permetrin aynı zamanda bit tedavisinde en az iki haftadan altı haftaya kadar koruyucu etkiye de sahiptir. Günümüzde permetrin koruyucu özelliği, kullanım kolaylığı, yan etkilerinin az olması ve güvenilir olması nedeniyle en çok tercih edilen ilaçlardandır.

Bit Neden Oluşur?

BitBitler aslında sanıldığı gibi pislik veya bakterilerden oluşmamaktadır. Halk arasında yaygın olan bitlenmenin gerçek sebebi bitlerin bulaşma özelliğinden kaynaklanmaktadır.

Bitlerin en büyük özelliği aşırı derecede bulaşıcı olmalarıdır. Bu sayede bit bulaşmış bir kimseden onlarca kişiye rahatlıkla bulaşabilmektedirler. Şapka, Başörtüsü gibi kişisel kullanım eşyalarının ortak kullanımı bitleri bulaştıran en büyük etmendir.

 

 

 

 

Bit Nedir?

Bit Bit, insan ve kedi köpek gibi hayvanların üzerinde yaşayarak onların kanını emen zararlı bir haşere türüdür.

Neden olduğu hastalıklar ve doğurduğu rahatsızlıklar nedeniyle her zaman tiksindirici bir canlı olmayı başarmıştır. Özellikle saçlarında bitlenme meydana gelen insanlar bitlerden kurtulmak için birçok alternatif bit ilacı ve bitten kurtulma yöntemi geliştirmişlerdir.

Ancak bitlerden kurtulmak için yapılması gereken en etkili yöntem bit ilaçlaması yaptırmaktır. Böylece bit problemi hiç başgöstermemiş olur.

Olası bir bitlenme probleminde Güneş ilaçlama olarak 7/24 İstanbul, İzmir, Bursa ve Kocaeli'de uzman ekiplerimiz ve % 100 etkili bit ilaçlarımız ile hizmetinizdeyiz.

 

Saç Bitinden Kurtulmanın Yolları

Saç BitiSaç biti insan saçında yaşayan küçük ve kanatsız bir şekilde insanların kanını emerek yaşyan zaararlı bir haşere türüdür. Sirke denilen yumurtaları görmek bitin kendisini görmekten daha kolaydır ve genellikle enseye yakın, kulakların arkasında ve başın arkasında saç tellerine tutunmuş halde bulunurlar.

Bit yumurtası sirkelerden kurtulmak kolay değildir. Bunun için öncelikle bir bit ilacı aracılığı ile sirkelerin öldürülmesi ve özel tarkla temizlenmesi gerekmektedir.

 

Saç Bitlerinin Ömrü

Saç biti insan vücudu dışında yalnızca 48 Saat yaşayabilir ve evcil hayvanlar üzerinde yaşayamaz. Sirkeler ise insan vücudu dışında kumaş ve battaniye üzerinde 10-15 gün canlı kalabilirler.

Saç Bitinden Kurtulmak

Saç bitinden kurtulmak önemli bir süreçtir. Bu durumla karşı karşıya kalmamak için öncelikle bit ilaçlama uygulamasının yapılması gerekir. Ancak mevcut bir saç biti problemi var ise bünyeye göre doktora başvurulması gerekir. Bunun dışında eczacı nezaretinde alternatif ilaçlar da kullanılabilir.


Bit Resimleri

BitBit 2Bit 3Bit 4Bit 5Bit 6Bit 7Bit 8Bit 9Bit 10

Yorumlar

1.
meryem
meryem
20.04.2014 - 02:39:09
Bitler kafadan nasıl gider

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Telefon
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 2+7=

Yukarı