Deri Böceği İlaçlama

FacebookFacebook 3

Deri böceği ilaçlama

Deri böceği ilaçlama, uygulamaları deri böceğinin güvenle kontrol alına alınması konusunda yapılan çalışmaları içermektedir. Deri böceği ilaçlaması için sıvı ilaçlama yöntemi, buharlama yöntemi ya da püskürtme tekniği kullanılarak yapılabilmektedir. Etkili böcek ilaçları ile yapılması gereken deri böceği ilaçlaması için alanında uzman, profesyonel ilaçlama firmaları tarafından hizmet almak gereklidir. Etkili ve tesirli olmayan böcek ilaçları ile yok edilemeyeceği gibi, yanlış ilaçlama teknikleri de deri böceğinden kurtulmak için yetersiz kalır.

 

Deri Böceği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Vücut yapıları pamuksu olan deri böcekleri, daha çok deriden yapılmış eşya ve giysileri kemirirler ve beslenmelerini bu şekilde sağlarlar. Bu böcekler uyuz böceği türlerinden biridir.

Sarı, kahverengi ve siyah renklere sahip olan deri böceklerinden kurtulmak mümkündür. Kolay ayırt edilen deri böcekleri, deri böceği ilaçlaması ile tamamen yok edilebilmektedir.

Oldukça küçük boyutlu böceklerdir. 2-3 mm boy uzunlukları vardır ve deri böcekleri 1 yıl kadar yaşayabilirler.

Deri böcekleri, yıl içerisinde 3 ila 5 kere yumurta bırakırlar. Bu yumurtalar bir çak hafta içerisinde açılırlar ve larva şeklini alırlar. Larvalar hızlı biçimde erginleşir ve çoğalır.

Deri böcekleri, derilerin en fazla olduğu mekânlarda daha çok görülürler. Deri konfeksiyonları, deri ve halı fabrikaları, elbise atölyeleri ve depoları bu alanlara örnek olarak gösterebiliriz. Derileri kemirdikleri için ciddi maddi hasarlara neden olurlar. Bu hasarlardan ve böceklerden kurtulmak için ise deri böceği ilaçlaması yapılmalıdır.

Deri böceklerinin ağız yapıları son derece güçlüdür. Bu nedenle de çok sert içerikli maddeleri bile rahatlıkla kemirebilirler. İnsanlarda uyuz hastalığı meydana getiren uyuz böceği de bir tür deri böceğidir.

Deri böceğinden kurtulmanın en etkili yöntemi ise ilaçlamadır. Güneş ilaçlama şirketimiz, günün her saatinde her türlü haşere ve böceklere karşı ilaçlama hizmeti sunmaktadır.

Deri Böceği Nedir?

Deri Böceği

Deri böceği, adı üzerinde derileri kemirerek beslenen ve deri üstlerinde yaşamlarını sürdüren bir böcek türüdür. Mücadele edilmesi çok zordur çünkü gözle görülmesinden güçlük yaşanacak derecede küçük boyuttadırlar. Deriden yapılan eşyalarda ve giysilerde bulunurlar.

Deri böcekleri, mikrobik maddeleri taşırlar. Bu nedenle insanlara çeşitli hastalıklar yayma özellikleri de vardır. Yapıları pamuksudur ve benekli siyah, sarı veya kahverengi türleri mevcuttur. Deri böcekleri sadece deriden yapılan eşyalardan değil, insan derisinden de beslenebilmektedirler. Deri altına girerek insan sağlığına da zarar verirler.

Kişisel yöntemlerle deri böceklerinden kurtulmak mümkün değildir. deri böceklerinden kurtulmanın en etkili yöntemi uzman böcek ilaçlaması yapan firmalardan hizmet almaktır.

Deri Böceği Nasıl Ürer?

Deri Böceği

Deri Böcekleri çok hızlı çoğalabilen bir haşere türüdür. Yumurtlama yöntemi ile çoğalan deri böceği yılda ortalama 4 - 5 kez yumurta bırakır. Birçok haşere türünde olduğu gibi deri böcekleri de Yumurt > Larva > Ergin dönemlerinden geçerek büyür. Yumurtadan larva olarak çıkar ve daha sonra erginleşirler.

Deri böceklerinin ömürleri maksimum 1 yıldır. 1 yıldan sonra ölürler. Ancak verdikleri zararlar bazen çok büyük olabilmektedir. Kemirici sağlam bir yapıya sahip oldukları için hem maddi hem de sağlık açısından çeşitli zararlar verebilirler.

Bu özellikleri itibari ile deri böcekleri mücadelesi ciddiye alınmalı ve çoğalma dönemine girmeden müdahale edilmelidir. Yoksa deri böceği ilaçlama işi daha çok zorlaşır. Deri böceği ile mücadele için uzman ekibi ve etkin ilaçları ile Güneş ilaçlama Firmamızı tercih edebilirsiniz.

Deri Böceği Nerede Yaşar?

Deri Böceği

Deri Böceği tekstil ürünlerinin olabileceği her yerde bulunabilirler. Mağazalar, Depolar, fabrikalar, tekstil atölyeleri, halı fabrikaları, dericiler ve evler de bulunma olasılıkları çok yüksektir. Bu tür yerlerde üretilen veya bulundurulan ürünler ile beslenen deri böceği hayatını devam ettirmek için oralarda yaşarlar.

Deri böceklerinin bu tür ürün ve mekânlardan uzaklaştırmak veya yok etmenin en etkili ve garantili çözümü ilaçlama yaptırmaktır. Kişisel olarak yapılan uygulamalar veya dışarıdan alınan ilaçlar ile yapılacak deri böceği ilaçlaması hiçbir çözüm vermeyeceği gibi böceklere de bağışıklık kazandırabilir, dolayısı ile deri böceği ile mücadele daha zorlaşır.


Yorumlar

1.
hüseyin ar
hüseyin ar
9.11.2011 - 10:45:01
ortası altın sarısı siyah surungen bir böcek gördum evde sizce ne tur böcektir

2.
Yonetici
Yonetici
10.11.2011 - 08:11:00

Merhaba Hüseyin AR,

tarif ettiğiniz böcek türü; büyüklüğüne göre deri böceği, hamam böceği veya tahtakurusu olabilir. Ancak kesin bir şey söylemek için görülmesi gerekir.

Teşekkürler.


3.
gökhan kına
gökhan kına
18.07.2012 - 09:41:36
mrb. banyoda siyah renkli 1-2 cm uzunluğunda ve çok ince (ip kalınlığında) solucanlar gördüm.nemli ortam olduğu için sinek larvalarıdır diye telaşlanmadım. ama aynı solucanları salonumda kuru bir ortamda gördüm acaba nedir telaşlanmalımıyım hastalık bulaştırır mı?

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Telefon
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 3+6=

Yukarı