Deri Böceği İlaçlama

FacebookFacebook 3

Deri böceği ilaçlama

Deri böceği ilaçlama, uygulamaları deri böceğinin güvenle kontrol alına alınması konusunda yapılan çalışmaları içermektedir. Deri böceği ilaçlaması için sıvı ilaçlama yöntemi, buharlama yöntemi ya da püskürtme tekniği kullanılarak yapılabilmektedir. Etkili böcek ilaçları ile yapılması gereken deri böceği ilaçlaması için alanında uzman, profesyonel ilaçlama firmaları tarafından hizmet almak gereklidir. Etkili ve tesirli olmayan böcek ilaçları ile yok edilemeyeceği gibi, yanlış ilaçlama teknikleri de deri böceğinden kurtulmak için yetersiz kalır.


Deri Böceği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • Deri böceği, bir uyuz böceği türüdür. İnsanların deriden yapılmış eşya ve giysilerini kemirerek beslenmesini sağlayan deri böceğinin vücudu pamuksudur.
  • Deri böceklerinin renkleri genellikle siyah, kahverengi ve sarıdır. Kolaylıkla ayırt edilebilen bu haşereleri yok etmek için deri böceği ilaçlama yaptırılması gereklidir.
  • Boyları ortalama 2-3 mm olan bu haşereler ortalama 1 yıl yaşar.
  • Bir yıl içerisinde 4-5 kere yumurta bırakırlar ve yumurtaları birkaç hafta içerisinde açılarak larva şeklini alır. Uygun sıcaklıklarda açılan larvaları, hızla erginleşerek çoğalırlar.
  • En çok halı fabrikalarında, depolarda, elbise ve deri konfeksiyonlarında görülen deri böcekleri, soğuk havalarda aktif değildir. Maddi hasarlara yol açan bu haşereleri yok etmek için deri böceği ilaçlama yaptırmak şarttır.
  • Ağız yapısı çok güçlü olan deri böceği, sert maddeleri bile kemirebilirler. İnsanlarda uyuz hastalığına neden olan uyuz böceği de aynı zamanda bir deri böceği türüdür.

Deri böceği yok etmek için ilaçlama şirketlerinden yardım alabilirsiniz. Firmamız, günün her saati deri böceği ilaçlama uygulama hizmeti sağlamaktadır.

Deri Böceği Nedir?

Deri BöceğiDeri Böceği deriler üzerine yaşayan derilerde bulunan maddelerden beslenen bir türdür. Deri ile yapılmış ev elyaları veya giyim eşyalarında sıkça görülen bu haşereler gözle görülmeyecek kadar küçüktürler. Bu nedenle deri böceği mücadelesi çok zordur.

Pamuksu bir yapıya sahipli olan deri böcekleri benekli siyah, kahverengi bir deriye sahiptirler. Deri böceklerinin sıkça görüldüğü alanlar depolar, mağazalar, halı fabrikaları, konfeksiyon ve evlerdir. Deri böceğinin bir diğer özelliği ise insan derisindende beslenmesidir.Uyuz böceğinin mensup ölduğu bu tür, deri altına girerek insan derisine hasarlar verir.

Ayrıca taşıdıkları mikrobik maddeleri de insanlara yayarak hastalıklara yol açarlar.

Deri böceklerinden kurtulmak için kişisel veya ferdi mücadele yetersizdir. Bunun için uzman bir deri böceği ilaçlama ekibinden yardım almak gerekir. 

Deri Böceği Nasıl Ürer?

Deri Böceği Deri Böcekleri çok hızlı çoğalabilen bir haşere türüdür. Yumurtalama yöntemi ile çoğalan deri böceği yılda ortalama 4 - 5 kez yumurta bırakır. Birçok haşere türünde olduğu gibi deri böcekleri de Yumurt > Larva > Ergin dönemlerinden geçerek büyür. Yumurtadan larva olarak çıkar ve daha sonra erginleşirler.

Deri böceklerinin ömürleri maksimum 1 yıldır. 1 yıldan sonra ölürler. Ancak verdikleri zararlar bazen çok büyük olabilmektedir. Kemirici sağlam bir yapıya sahip oldukları için hem maddi hem de sağlık açısından çeşitli zararlar verebilirler.

Bu özellikleri itibari ile deri böcekleri mücadelesi ciddiye alınmalı ve çoğalma dönemine girmeden müdahale edilmelidir. Yoksa deri böceği ilaçlama işi daha çok zorlaşır. Deri böceği ile mücadele için uzman ekibi ve etkin ilaçları ile Güneş ilaçlama Firmamızı tercih edebilirsiniz.

Deri Böceği Nerede Yaşar?

Deri BöceğiDeri Böceği tekstil ürünlerinin olabileceği her yerde bulunabilirler. Mağazalar, Depolar, fabrikalar, tekstil atelyeleri, halı fabrikaları, dericiler ve evler de bulunma olasılıkları çok yüksektir. Bu tür yerlerde üretilen veya bulundurulan ürünler ile beslenen deri böceği hayatını devam ettirmek için oralarda yaşarlar.

Deri böceklerinin bu tür ürün ve mekanlardan uzaklaştırmak veya yok etmenin en etkili ve garantili çözümü ilaçlama yaptırmaktır. Kişisel olarak yapılan uygulamalar veya dışardan alınan ilaçlar ile yapılacak deri böceği ilaçlaması hiçbir çözüm vermeyeceği gibi böceklere de bağışıklık kazandırabilir, dolayısı ile deri böceği ile mücadele daha zorlaşır.


Yorumlar

1.
hüseyin ar
hüseyin ar
9.11.2011 - 10:45:01
ortası altın sarısı siyah surungen bir böcek gördum evde sizce ne tur böcektir

2.
Yonetici
Yonetici
10.11.2011 - 08:11:00

Merhaba Hüseyin AR,

tarif ettiğiniz böcek türü; büyüklüğüne göre deri böceği, hamam böceği veya tahtakurusu olabilir. Ancak kesin bir şey söylemek için görülmesi gerekir.

Teşekkürler.


3.
gökhan kına
gökhan kına
18.07.2012 - 09:41:36
mrb. banyoda siyah renkli 1-2 cm uzunluğunda ve çok ince (ip kalınlığında) solucanlar gördüm.nemli ortam olduğu için sinek larvalarıdır diye telaşlanmadım. ama aynı solucanları salonumda kuru bir ortamda gördüm acaba nedir telaşlanmalımıyım hastalık bulaştırır mı?

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Telefon
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 7+3=

Yukarı