Halı Böceği İlaçlama

FacebookFacebook 0

Halı böceği ilaçlama

Halı böceği ilaçlama, halı böceği kumaş türleri ve dokuma ürünlerin içinde yaşayan, yünlü ve tüylü maddelerin arasında gizlenen ve bakterilerin çoğalmasına neden olan oldukça zararlı bir haşere türüdür. Bu sebepten dolayı, halı böceği ilaçlama, hem sağlığımız açısından hem de maddi açıdan büyük bir öneme sahiptir. Halı böceğini türünü yok etmek için bireysel yöntemler yeterli olmayacağı gibi, tecrübesiz firmalar da bu haşerelere karşı bir etki sağlamayacaktır. Halı Böceği ilaçlama ile yaşadığınız sorundan kısa sürede kurtulmak için firmamızı günün her saati arayabilir, uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.

Halı Böceği Özellikleri

Halı böceği özellikleri, diğer haşerelerle en benzer başlıca özelliği hızlı bir şekilde yayılmak olan halı böceğinin fark edildiğinde vakit kaybetmeksizin profesyonel ilaçlama yapmak oldukça önemlidir. İçerisinde farklı türleri barından halı böceği kontrol altına alınmadığında hızlı bir şekilde yayılarak hayatımızı istila edebilir. Bunun yanında halı böceği haşeresi ile karşılaşıldığında daha ekonomik olacağı düşünülerek uygulanan bireysel mücadele sonuç vermediği gibi zaman kaybıdır. İçlerinde zehirli türlerinin de bulunduğu haşerelerle temas halinde beklenmedik bir etki ile karşılaşabilir, sağlık dengemizi bozabiliriz. Yok edilmediğinde ciddi sorunlar doğurabilen halı böceği özellikleri ile değerlendirecek olursak;

 • Vücudunun alt kısmında bulunan fırça şeklindeki kılları ile tanınır.
 • Ortalama 1-2 cm boyundadır ve türlerine göre farklı renklerde olabilir. Siyah halı böceği de denilen bu zararlı böcekler genellikle siyah ve kahverengi gibi renklerdedir.
 • Halı böceği, halı ve kilim gibi eşyalar içerisinde yaşar ve yumurtalarını bu tür eşyalar içerisinde saklar.
 • İnsanları ısırmayan bu haşereler, tüylü veya yünlü eşyalara ciddi zararlar vererek maddi hasarlara neden olabilmektedir.
 • Halı böceğinin zararları arasında, bakteri ve mikrop yayarak, sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Bu nedenle ilaçlama sağlık açısından da son derece önemlidir.
 • Nemli alanlarda üremesini ve yaşamasını daha kolay sağlayan halı böceği, eşyaları kemirerek kullanılmaz hale getirir.
 • Ortalama 2 ay yaşayabilen siyah halı böceği, yumurtlayarak çoğalır. Eski eşyaların arasına bırakılan yumurtalar 12-15 günde açılır ve larvalar ortaya çıkar.

Halı Böceği İle Mücadele

Halı böceği ile mücadele, sıcaklıkların yükselmesiyle beraber haşere sorunu da başlamış oldu. Nemli ve sıcak yerleri seven haşereler etraftan taşıdıkları mikropları yaşam alanımıza bırakarak sağlık dengemizin bozulmasına sebep olur. Özellikle astım ve alerjik reaksiyonları olan kişilerin özellikle dikkat etmesi gereken haşereleri yok etmede bireysel mücadele etkili olmadığı gibi zaman kaybına neden olur. Kontrol altına alınmayan haşereler kısa bir sürede yayılarak yaşam alanımızı istila eder. Aynı zamanda geleneksel yöntem ile yok etmek için çalıştığımız haşereler ekonomik kayıp yaşamamıza neden olur. Halı böceği ile mücadele için en etkili ve kesin çözüm profesyonel ilaçlamadır. Bunun için çalışacağınız firmayı iyi seçmeniz ve güvenirliğini tescil etmeniz oldukça önemli. Halı böceği ve diğer tüm haşerelerin yok edilmesinde geliştirdiği yöntemler ile profesyonel bir şekilde mücadele eden firmamızı irtibat numaralarımızdan arayabilir, günün her saati destek alabilirsiniz.

Halı Böceği İlaçlama Yöntemleri

Halı böceği ilaçlama yöntemleri, vücudunun alt bölümünde ye alan fırça benzeri ayakları ile bilinen halı böcekleri farklı renklerle görülür. Oldukça küçük bir boyuta sahip olmaları mücadele etmeyi zor hale getirir. Halı, kilim ve yünlü eşyalarda sık bir şekilde karşılaştığımız halı böceği ortalama 2 ay yaşamaktadır. Halı böceği ilaçlama yöntemleri gelişen teknoloji ve uygulamalarla oldukça basit ve pratik bir işlem haline gelmiştir. İlaçlama için en sık kullanılan yöntem sıvı ilaçlama yöntemidir. Haşereleri yok etmek için uygulanacak yöntemleri belirlerken bazı unsurlar belirleyici olur. Haşerenin yoğunluğu, bulunduğu alana göre belirlenen ilaçlama yöntemleri kendi içerisinde farklı başlıklar altında toplanır. Bunlar;

 • Sıvı ilaçlama
 • Jel ilaçlama
 • Kokulu ilaçlama
 • Kokusuz ilaçlama
 • Fare İstasyonları

Halı böceği ve diğer tüm haşerelerle mücadelede 20 yılı aşkın süredir İstanbul ili ve tüm ilçelerinde faaliyet göster Güneş İlaçlama şirketimize iletişim numaralarından ulaşabilir, uygun ödeme koşullarından yararlanabilirsiniz.  

 


Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Telefon
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 6+2=

Yukarı