Hamam Böceği İlaçlama

FacebookFacebook 5

Hamam böceği ilaçlama

Hamamböceği ilaçlama ve hamamböceği ile profesyonel mücadeleinsan sağlığı açısından çok büyük önem arz etmektedir. Hamamböceği gezindiği alanlardan sürekli olarak bakteri ve mikrop yayarak, birçok kalıcı ve bulaşıcı hastalığa doğrudan ya da dolaylı biçimde sebep olmaktadır. Hamamböcekleri özellikle yiyecek bulunan alanlarda etkin olarak, kusmuk, salya ve dışkılarını bırakarak gıda zehirlenmelerine kapı açar. Fiziksel ve biyolojik olarak eşsiz bir dış kabuğa ve dayanıklılığa sahip olan hamamböceği, neredeyse her coğrafyada, her iklimde, en sıcak kıtalarda ve en soğuk kütlelerde bile yaşayabilen, kafası koptuğunda 8 gün boyunca yaşamına devam çok nadir türlerdendir. Hamamböceği ve hamamböceği familyasından kurtulmanın en etkin yolu ilaçlama yapmaktır.
Hamam Böceğinin Özellikleri

Hamam böceği, nemli ve sıcak ortamlarda yaşamayı seven haşere olması nedeni ile ev ve işyerlerinde en çok görülen böcek türüdür. Yiyeceğin bol olduğu ev, fırın, mutfak, pastane, çöplük ve lokanta gibi alanlarda çok sık görülen bu haşereler, hamam böceği ilaçlama yapılmadığı sürece hızlı şekilde üremeye devam eder. Basık ve oval vücut yapısına sahip olup baş kısmında 2 tane anteni bulunur. Ortalama 6-8 cm boyunda olur ve renkleri türlerine göre değişmektedir. Hamam böceklerinde kanat vardır, fakat uçamaz. Her alana yayılabilen ve çok hızlı üreyen bu canlıları yok etmek için etkili böcek ilaçları ile hamam böceği ilaçlaması yaptırılması şarttır.

Hamam Böceği ile Mücadele

Hamam BöceğiHamam Böceği ile mücadele hassasiyet gerektiren bir süreçtir. Çünkü hamam böcekleri hızlı üreyebilen ve bulundukları ortama büyük zararlar ve hastalıklar bulaştırabilen böceklerdir.

Hamam böceklerinin yok edilmesi ve yaşam alanlarından temizlenmesi yaydıkları hastalıklardan korunmak için yapılması gereken önemli bir iştir. Bu noktada ilaçlama şirketleri devreye girmektedir. Ancak her ilaçlama ekibi tecrüeli ve alanında uzman değildir. Yasadışı çalışan ve hamam böceği ilaçlama hizmeti veren ilaçlama firmalarına karşı dikkatli olmak gerekir.

Güneş ilaçlama olarak hamam böcekleri hakkında detaylı bilgi ve birikim ve hamam böceği ilaçları ile İstanbul, İzmir, Bursa ve Kocaeli genelinde hizmetinizdeyiz. Uygulamalarımız %100 garantili olup fiyatlarımız ekonomiktir.

Hamam böceklerinin yok edilmesi için profesyonel bir ilaçlama firmasına başvurunuz. Hamam böceklerinin yok edilmesine yönelik kişisel (ferdi) olarak yapılan uygulamalar asla sonuç vermez aksine hamam böceklerinin ilaçlara karşı bağışıklık kazanmasına yol açabilir.

Hamam Böceği Nasıl Çoğalır?
Tüm haşere türlerinde olduğu gibi hamam böceği de yumurtlama sistemi ile çoğalır. Her üremesinde yüzlerce yumurta yapan hamam böcekleri yumurtalarını bir süre sırtında taşır. Hamam böceğinin yumurtalarını sırtında taşıması sonucu yumurtalar yerlere dökülür ve yumurtalar ortama yayılır. Hamam böceği yumurtaları gözle görülmez.

Hamam Böceği ilaçlama Nasıl Yapılır?

Hamam böceği ilaçlama, başta gıda alanları arasında bulunan fırın, restoran, kafe gibi alanlar ile ev, bina, bodrum, iş yeri, ofis gibi alanlarda uygulanabilir. Uzman böcek ilaçlama şirketleri tarafından yapılması gereken hamam böceği ilaçlama için basit haşere ilaçları yeteri kadar etki göstermeyecektir. Bunun yanı sıra, basit hamam böceği ilaçları kullanmak, sağlık açısından ciddi sorunların oluşmasına yol açabilir. Dolayısıyla hamam böceğinden kurtulmak için profesyonel şekilde haşere ilaçlama yapılmalı ve uzman ilaçlama firmaları tarafından hizmet alınmalıdır. Bireysel yöntemler ile yapılan hamam böceği ilaçlama, bu haşereleri yok etmediği gibi sağlık sorunlarına ya da maddi zararlara yol açabilmektedir.

1.Sıvı ilaçlama
Sıvı böcek ilaçları kullanılarak yapılan hamam böceği ilaçlaması, püskürtme yöntemi ya da buharlama tekniği ile yapılabilmektedir. Özellikle, daire, ofis, iş yeri gibi alanlarda yapılan bu uygulama, haşerelere karşı son derece etkilidir. Bunun yanı sıra, hamam böceğinden kurtulmakla birlikte, bakteri ve mikroplar da yok edileceğinden, sağlık açısından büyük öneme sahiptir. Ancak sıvı hamam böceği ilacı, kalite bakımından da büyük önem arz ettiğinden, bu alanda uzman olan firmalardan hizmet alınması ve basit ilaçlar ile yapılan uygulamalardan kaçınılması son derece önemlidir.

2.Jel ilaçlama
Hamam böceği ile mücadele için çok sık kullanılan ilaçlama türü olan jel ilaçlama, genellikle; fırın, restoran gibi alanlarda uygulanır. Alanın boşaltılmasına gerek kalmadan yapılabilen bu ilaçlama yöntemi, yalnızca hamam böceği üzerinde sonuç verdiği gibi, diğer haşereler üzerinde herhangi bir etkiye sahip değildir. Hamam böceği ilaçlama işlemi, kaliteli jel ilaçlar ile yapılmalı ve mutlaka uzman haşere ilaçlama şirketleri tarafından uygulanmalıdır.

Hamam Böceği Türleri
Entomologlar tarafından yapılan araştırmalar sonucu dünya üzerinde yaklaşık 3500 hamam böceği türünün olduğu söylenmektedir. En çok bilinen türleri; kakalak, karafatma, kalorifer böceği, amerikan hamam böceği, alman hamam böceği, oryantal hamam böceğidir. Hamam böceklerinin bünyesi çok dayanıklı canlılar olması nedeni ile dünyanın birçok kıtasında yaşayabilmektedir. Suda dahi uzun süre yaşayabilen bu haşerelerden kurtulmak için hamam böceği ilaçlama yaptırmak gereklidir. Böcek ilaçlama yapılmadan yok edilemeyen bu haşereler, çok hızlı ürediğinden, kısa sürede tüm alanı sarmaktadır.

  • Güçlü ayak yapısına sahip olan hamam böceği sürekli yürür. Bir gün boyunca kilometrelerce yol yürüyebilir.
  • Gündüzleri pek görülmez, geceleri çok aktif olurlar.
  • Ortama bıraktıkları yumurtaları kısa sürede açılan hamam böceklerine karşı tedbir alınmaz ise, yumurtalar kısa sürede açılır ve tüm ortama yayılır.
  • Hamam böcekleri ile mücadele için en etkili yol hamam böceği ilaçlama uygulamasıdır.
  • Mekân içlerinde en çok yiyeceklerin bol olduğu mutfak, yiyecek deposu gibi alanlarda sık görülür, tek olarak hareket eder fakat toplu halde yaşarlar.
  • Hamam böceklerinin ortam içerisinde sadece bir tane görülmesi o ortamda yüzlerde hamam böceği olduğunun habercisidir.
  • Hamam böceği mekan içerisinde yiyecek madde bulamaz ise çorap, deri, kâğıt, tahta ve kumaşları kemirebilir.
  • Her türlü pis ortamlarda yaşamaları ve pis maddeleri ile beslenmeleri nedeni ile hamam böcekleri, hastalık taşıyıcı canlılardır.
  • Ev içinde yiyecekler üzerinde gezerek pisliklerini bırakır ve gün boyu mekân içerisinde dolaşarak yumurtaları her yere saçar.
  • Hamam böceğinden insanlara birçok tehlikeli hastalık bulaşmaktadır.

Hamam böceklerinden kurtulmak ve korunmak için profesyonel şirketlerden hamam böceği ilaçlama hizmeti almanız yeterlidir. Hamam böceği ile ilaçlama hizmetlerini ekonomik fiyatlar ile garantili olarak sunan şirketimizi gün boyu arayabilir ve istediğiniz gün ve saatlerde hizmet alabilirsiniz.

 


Hamam Böceği Videoları


Hamam Böceği Resimleri

hamam böceğihamam böceği 2hamam böceği 3hamam böceği 4hamam böceği 5hamam-bocegi 6hamam böceği 7hamam böceği 8hamam böceği 9hamam böceği 10

Yorumlar

1.
sude naz
sude naz
15.04.2014 - 05:08:55
Evimde sıklıkla hamam böceği ile karşılaşıyrdum. Çözum aramaya basladım. ilaçlama şirketiniz tarafından aldığım yardımla bu sorunumdan tamamen kurtuldum. tesekkurler.

2.
ecem gulen
ecem gulen
21.08.2015 - 10:24:54
Evim hamam bocegi var iki senedir midem bulaniyor onlardan arasam ilacma sirketini bir gun eve girmesen ilac etkisi gecermi kimisi bir hafta gitmez koku diyorda

3.
Güneş İlaçlama
Güneş İlaçlama
22.08.2015 - 09:45:03
Ecem hanım merhaba, Hamam böceği ilaçlama için profesyonel hizmet veriyoruz. Bu böceklerden kurtulmanız için en etkili yöntem uygulanacaktır. Dilerseniz kokusuz olarak, siz evinizdeyken bile ilaçlama yapabiliriz. Çağrı merkezimizi 7/24 arayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

4.
Ezgi yaman
Ezgi yaman
17.11.2015 - 11:00:42
Yeni tasindigimiz eve giris kati ve inanilmaz derecede hamambocegi var. 3 kez kendimiz ilaclama yaptik ilk gun en az 20 tane ölü bulduk. Fakat dun aksam yine kocaman gordum canli. 2 hafta oldu evi tutali fakat evde oturamiyorum rahat rahat yok olucak mi acaba bunlar

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Telefon
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 7+1=

Yukarı