Haşere Ve Farelerle Mücadele Şekli Nasıldır? ilaçlama

Mite ilaçlama

Haşere ve farelerle mücadele şekli nasıldır biliyor musunuz? Haşere ve fareler birbirlerine taban tabana zıt 2 farklı tür canlılardır. Üstelik kendi içlerinde bile ayrılabilmektedirler. Böyle durumlarda onlarla ortak noktada birleşilebilinecek tek ortak nokta onlarla mücadele etmektir. Neden? Çünkü her iki tür canlı da insanların yaşama alanlarına dışarıdan gelerek taşıdıkları mikropları onlara bulaştırmaktadırlar. Nerelerde bile dolaştıkları belli olmayan bu canlılar resmen hastalık ve ölüm saçmaktadırlar. Bulaştırdıkları enfeksiyonları atlatamayan birçok insan ne yazık ki hayatını kaybetmektedir. Bu 2 canlı türle ancak ilaçlama yoluyla kurtulabilirsiniz. Ancak burada da bir ayrım söz konusu olacaktır. Haşereler için haşere ilaçlama fareler için fare ilaçlama uygulamaları yaptırmanız gerekmektedir. Zira bu sizin bireysel bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz bir durum değildir. Mutlaka yetkili bir firmadan destek almanız gerekir.

Haşere İlaçlama Nasıl Yapılır?

Haşere ilaçlama nasıl yapılır? Sorusunun birden fazla cevabı vardır. Çünkü yukarıda da bahsettiğimiz gibi haşereler de tür bakımından birbirleri içinde ayrılmaktadırlar. Dolayısıyla biri için kullanılan bir ilaç diğeri için etki etmeyebilir. Haşere türlerine göre yapılan haşere ilaçlama yöntemleri şunlardır. Kokulu ilaçlama: Akrep, pire, zor yok edilen haşerelerin ilaçlanmasında kullanılır. Keskin ve ağır bir kokusu vardır. Kuvvetli kimyasallar kullanılarak hazırlanır. Kokusuz ilaçlama: Müşteriler tarafından mekân terk edilmesine gerek olmadığı için en çok sevilen haşere ilaçlama türüdür. Evlerde sık rastlanan ve kolay yok edilen böcekler olan kalorifer böceği, hamam böceği, karafatma ve kakalak türleri için kullanılır. Sıvı İlaçlama: Bu yöntemde çoğunlukla açık alanların ilaçlanmasında kullanılır. Akrep, kertenkele, salyangoz, çekirge, danaburnu benzeri çoğunlukla bahçe zararlıları olarak bildiğimiz haşereler için tercih edilir. Jel ilaçlama: Bu da kullanıcıların gözdesi bir haşere ilaçlama yöntemidir. Özel tabancasıyla böceklerin geçiş güzergâhlarına ve sıkça uğradıkları yerlere sıkılır. Bu sayede buradan geçerek yuvalarına dönen böceklerin diğerlerine de ilacı bulaştırması sağlanır.

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır?

Fare ilaçlama nasıl yapılır? Yukarıda anlattıklarımızdan sonra bu soruyu sormanız çok normal. Fare ilaçlama bahsettiğimiz tüm uygulamaların dışındadır. Yine profesyonel ilaçlama hizmeti veren firmalardan destek alınarak yapılan bu uygulamada evinizin dışına fare istasyonları kurulur. Bu istasyonların içine farelerin kokusunu alabilecekleri zehirli bir yem bırakılır. Kokuyu alarak bu istasyona gelen fare zehirli yemle beslenerek çok kısa bir süre içinde zehirlenerek yok edilmiş olur. Fare ilaçlama eski usuller tamamen bir kenara bırakılarak bu şekilde yapılmaktadır.


Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 7+9=