İlaçlama Sonrası Haşereler Etkisiz Hale Gelir Mi?

FacebookFacebook 0

Mite ilaçlama

İlaçlama sonrası haşere ve fareler etkisiz hale gelir mi? Şüphesiz ilaçlama yaptırmayı düşünen pek çok kişinin merak ettiği sorulardan biridir. Çünkü pek çok insan ilaçlama sonrası ne olacağını merak etmektedir. Verdikleri ücretin boşa gitmemesi adına insanlar bunu önemsemektedirler.
Bu hizmeti haşere ilaçlama ve fare ilaçlama olarak ayıracak olursak her ikisi de farklı yöntemlerle yapılmaktadır. Üstelik haşere ilaçlama uygulamasının içeriğinde de ilaçlama şekilleri değişmektedir. Çünkü fareler tek bir grupta inceleniyorken haşereler çok çeşitlilik göstermektedir. Çok sayıda haşere türü olduğu için aynı grupta olanlara benzer ilaçlama teknikleri uygulanırken farelere tek bir uygulama yeterli olmaktadır.

Haşere İlaçlama

Haşere ilaçlama işleminin ilaçlanacak haşereye göre çok sayıda tekniği vardır. Örneğin hamam böceği, kalorifer böceği, kakalak, Amerikan hamam böceği gibi çoğunlukla aynı haşere grubunda olanlar için uygulanacak haşere ilaçlama yöntemi kokusuz ilaçlama ya da jel ilaçlamadır. Peki, nedir bu kokusuz ve jel ilaçlama? Nasıl uygulanır? Kokusuz ilaçlama yapılan ortama herhangi bir rahatsız edici koku yaymadan yapılan ilaçlamadır. Bu durumda bulunduğunuz yeri terk etmek zorunda kalmazsınız. Jel uygulamaya değinecek olursak bu işlem de bahsettiğimiz böceklerin yoğun olarak kullandıkları alanlar, geçiş güzergâhları gibi alanlara yapılmaktadır. Bu alanlar: mutfak ve banyo dolaplarının içleri, çekmeceler, banyo lavabosunun altı, klozet arkası, tesisat borularının bulunduğu yerlere özel tabancası yardımıyla sıkılarak uygulanır. Bu alanlardan geçen böceklere bulaşan jel böcekler yuvalarına gittiklerinde diğer böceklere de bulaştırmaktadır. Böylece toplu bir imha gerçekleşir. Bunun dışında uygulanmakta olan bir diğer haşere ilaçlama uygulaması da kokulu, sıvı ve buharlama yöntemiyle yapılan ilaçlama uygulamalarıdır.

Fare İlaçlama

Fare ilaçlama uygulaması ise diğerlerinden daha farklı bir süreci kapsamaktadır. Bu uygulamada cihazlar ve sıvı ilaçlar bulunmaz. Eskiden kullanılan kapanların yerine ilaçlama firmaları tarafından geliştirilen fare istasyonları aracılığıyla fare ilaçlama işlemi yapılmaktadır. Bulunduğunuz mekânın dışına kurulan fare istasyonları sayesinde mekânınızda herhangi bir leş ile karşılaşmak zorunda kalmıyorsunuz. Fare ilaçlama sırasında Fare istasyonlarının içerisine yerleştirilen yemin kokusuna alarak buraya gelen fareler, yemi yedikten kısa bir süre sonra ölmektedir. Bu sayede kansız bir şekilde imha edilmektedirler.


Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Telefon
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 5+9=