Ana Sayfa / Arı / Arı Çeşitleri

Arı Çeşitleri

 

Bal Arısı : Arılar uçan haşerelerdir ve sokma özellikleri vardır. Arı türleri içinde en faydalısı bal arılarıdır. İnsanlık için çok faydalı olan bal, kanser tedavisinde etkisi olduğu bilinir. Bu ürünü imal eden çeşit Bal Arı’larıdır.

bal-arisi

 

 

 

Eşek Arısı : Eşek arıları diğer ismiyle yaban arıları bal üretimi yapmazlar. Faydaları çiçek polenlerini üzerinde taşıması nedeniyle bitkilerin üremeye devam etmesini sağlamalarıdır. eşek arıları koyu siyah renkte olup boyutları diğer türlere göre daha iridir.

 

esek-arisi

 

 

 

 

 

Sarıca (Sarı) Arı : Sarı arılar siyah ve sarı şeritli renktedirler. Bal yapmazlar. Çiçek polenelrini taşıyarak doğaya katkıları vardır.

 

Kraliçe Arı : Her kovanda bir tane kraliçe arı bulunur. boyutu kovandaki arılara göre en büyüğüdür ve çiftleşme üreme için vardır.

 

 


İşçi Arı :
Kovanlardaki en çalışkan ve görevi en çok olan arı türüdür. Yumurtaları korumak, kovanı temizlemek, bal yapmak için çalışırlar.

Arı çeşitleriyle mücadele etmek için ilaçlama servisi desteği almalısınız. Ferdi mücadelede arı sokmasına maruz kalarak sağlığınızı tehlikeye atmayınız.

 

Yazar Güneş İlaçlama

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir