Evde Fare Olduğu Nasıl Anlaşılır ?

evde-fareAslında evde fare olup olmadığını anlamak çok kolaydır. Çünkü fareler beslenmek için evlerin çeşitli yerlerini kullanırlar. Özellikle de mutfakta yiyecek ararken son derece rahatsız edici sesler çıkartırlar.

İnsanların yiyip yemediği hemen hertürlü besin maddesini yiyebilme özelliğine sahip olan fareler, elastik yapıları sayesinde çok küçük deliklerden evlere girebilir. Tuvalet deliklerinden, banyo giderlerinden ve daha akla gelmicek birçok yolla evlere girerler. Genellikle akşamları avlanırlar çünkü insanların olmadığı, rahatça yemek yiyecekleri saatleri tercih ederler. Gündüzleri ise gözden uzak yerlerde dinlenirler.

Farenin evde olduğunu anlamanın bir değer yolu ise, yiyecek ve bazı giyeceklerde meydana gelen tahriplerdir. Güçlü dişleri ile tahta, duvar, çanta ve kıyafet gibi gereçlerede zarar verebilen fareler hiçbirşey bulamadığında insanların kulak ve burunlarını da kemirebilmektedir.

Evde fare olduğu anlaşılır anlaşılmaz derhal profesyonel bir ilaçlama ekibinden yardım almak gerekmektedir. Kişisel olarak yapılan fare mücadelesi hiçbir sonuç vermeyeceği gibi zaman ve para kaybına yol açacaktır. Ayrıca komşularınızda eğer fare problemleri mevcut ise evinizi farelere karşı koruma altına almalısınız. Çünkü komşularınızdaki farelere önlem alınmadığı takdirde, fareler kısa bir süre sonra ürer ve yuvası sizin evinize de yakın olduğu için yük olasılıkla sizin evinizede gelir.

Fare ile mücadele konusunda etkinliği kanıtlanış ilaçlama firmamızdan fare ilaçlama noktasında profesyonel hizmet alabilirsiniz. Ayrıca fareler hakkında daha detaylı bilgi için bizlere ulaşın.

 

Bir Cevap Yazın

Email Adresiniz Yayınlanmaz.Girmek zorunludur *