Ana Sayfa / Genel / Haşereleri Kovan Giysi

Haşereleri Kovan Giysi

hasere-kovucu-giysiİzmirli bir firma, insan vücudundan haşereleri kovan giysi üretti.

Narkon Tekstil A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Narbay, dünyada kamp malzemeleri ve dağcılık üretiminde kullanılmaya başlanan haşere kovucu maddenin, Türkiye’de ilk kez günlük giysiler üzerinde uygulandığını kaydetti. Nano teknolojiyle ‘milimetrenin milyonda biri’ boyutlarda çalışma yapılarak, kumaşa, haşere kovucu etken madde uygulandığını dile getiren Narbay, şunları söyledi: ”Uygulama yapılan ürün, kullanıcısının çevresinde görünmez bir kalkan oluşturarak, sivrisinek, kene ve güve gibi haşereleri kendisinden uzak tutmakta. Bu teknoloji kullanıcının algılamadığı bir koku sayesinde etki alanına giren haşere miktarını ortalama yüzde 87 oranında düşürmekte.

Kumaş üzerinde yapılan deneylerle, ürünün insan sağlığını etkileyecek bir yan etkisi olmadığı da belgelendirilmiştir.” Narbay bu arada, etken madde kumaşın liflerine işlediğinden, uzun süre etkisini koruduğunu ve yıkanma durumunda da haşere kovucu özelliğini kaybetmediğini belirtti.Narbay, yetişkinler ve çocuklar için haşere kovucu özelliğe sahip tişört, bermuda, şort ve pantolon ürettiklerini, bu ürünlerin gelecek dönemde çeşitlendirilebileceğini vurguladı. Ürüne sivrisinek sorununun bulunduğu sahil kesimlerinden büyük talep geldiğini anlatan Narbay, ayrıca son dönemde artan kene tehdidinin de talepte etkili olmasını beklediklerini ifade etti.Narbay, bu yıl piyasaya sürülen üründen 50 bin adetlik satış yapmayı hedeflediklerini kaydetti.

 

Yazar Güneş İlaçlama

İlginizi Çekebilir

Bit Oluşmasına Erken Çözüm

Bit oluşmasına erken çözüm üretmek ve çoğalmalarını engellemek karşılaşacağınız problemlerin çözümünde etkili olur. Bitler haşereler …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir