Ana Sayfa / Pire / Pire İlaçlama Nedir?

Pire İlaçlama Nedir?

Pire İlaçlama Nedir? Pire ilaçlama evinizi istila eden bu küçük ama bir o kadar mikrop taşıyıcı canlıların evinizden imha edilerek yok edilmesine verilen isimdir. Tanımsal olarak bu kadar kısa ve basit olan bu işlem gerçekte kesinlikle bu kadar kolay değildir. Pire ilaçlama işlemi uzmanlık gerektiren ve tehlikeli bir iştir. Çünkü pire ilaçlama da kullanılmakta olan kokulu ilaçlama yöntemindeki ilacın içeriği oldukça ağırdır. Keskin bir kokusu olan bu ilaçtan etkilenmemeniz için mutlaka gerekli güvenlik tedbirlerini almanız gerekmektedir. Almadığınız takdirde kendinizi zehirleyebilirsiniz. Bu bahsettiğimiz konu tamamen böcek ilaçlama personelini ilgilendirmektedir. Sizlerin bireysel olarak bu ilaçlamayı yapması zaten imkânsızdır. Hem zaman kaybı hem de maddi açıdan boşuna bir kayıptır. Üstelik yaptığınız bilinçsiz ilaçlamanın nelere mal olacağını tahmin bile edemezsiniz.

Bilinçsiz Pire İlaçlamanın Zararları

Bilinçsiz pire ilaçlamanın zararlarından bahsetmeden önce sadece pire ilaçlama için değil diğer tüm böcek ilaçlama işlemlerinde bilinçsiz bir şekilde ilaçlama yapmak böceklerin ilaçlamaya karşı direnç kazanmasına neden olacaktır. Böcekler bu durumda hem yapılan mevcut ilaçlamadan etkilenmeyecek hem de sonrasında sizlerin yararlandığı profesyonel böcek ilaçlama uygulamasında kullanılan ilaca karşı ciddi bir direnç göstereceklerdir. Dolayısıyla imha etmek çok zorlaşacaktır. Adeta evimizi istila etmiş ölümsüz canavarlar misali daha fazla sağlığımızı tehdit etmeye devam edeceklerdir.

Pire İlaçlamada Kullanılan Modern Yöntemler

Pire ilaçlamada kullanılan modern yöntemler deyince aklınıza kesinlikle bitkisel çözümler gelmesin. Çünkü hiçbir bitkisel çözüm pire gibi güçlü canlılara karşı etki göstermemektedir. Pirelerden kurtulabilmek için böcek ilaçlama firmaları tarafından günümüz teknolojisiyle geliştirilmiş ilaçlama yöntemleri bulunmaktadır. Bu teknikler şunlardır:

Kokulu İlaçlama

Kokulu ilaçlama uygulamasında kullanılan ULV cihazından püskürtülen son derece ağır bir kokuya sahip bir ilaç kullanılmaktadır. Bu ilacın bu kadar ağır olmasının en önemli sebebi pirelerin ağır kokudan havasız kalarak imha edilmesinin amaçlanmasıdır. Bu sayede sadece pireler değil ortamda başka böcekler var ise onlar da toptan yok edilmiş olur. Ancak ilaçlama sonrası mutlaka ortam birkaç saat havalandırılmalı ve ciddi bir temizlik yapılmalıdır.

Buharlı İlaçlama

Buharlı ilaçlama kokulu ilaçlamadan sonuç alınamadığında uygulanan bir yöntemdir. Bazı durumlarda pireler o kadar ciddi ilaçlamadan bile etkilenmemekte ve tek tük olsa da sağ kalabilmektedirler. Bu yüzden kesin çözüm sağlayan buharlama yöntemiyle pirelerin evinizdeki varlığına tamamen son verilir.

Yazar Güneş İlaçlama

İlginizi Çekebilir

Pire İlaçlama Nasıl Yapılır?

Pire İlaçlama Nasıl Yapılır?

Pire ilaçlama nasıl yapılır? Sorusu oldukça büyük bir merak konusudur. Özellikle pire ilaçlama hizmeti almayı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir