Ana Sayfa / Pire / Pire İlaçlamanın 3 Aşaması

Pire İlaçlamanın 3 Aşaması

Pire ilaçlama böcek ilaçlama firmaları tarafından yapılmakta olan en zorlu ilaçlama uygulamalarından biridir. Çünkü pireler hem gözle görülemeyecek kadar küçük hem de son derece hareketli canlılardır. Dolayısıyla ilaçlama personelinin gözüyle göremediği bir canlıyı rahat bir şekilde ilaçlaması oldukça zor bir işlemdir. Keza aynı şekilde ilaçlama başladığı andan itibaren zıplayarak diğer haşere türlerine oranla hızlı bir biçimde yer değiştiren bu canlıların ilaçlanması çoğu zaman başarısızlıkla sonuçlanabilmektedir. Bu yüzden pire ilaçlama yaptırmayı düşünen kişilerin hiç vakit kaybetmeyerek hemen bu konuda uzman bir böcek ilaçlama firmasıyla irtibat kurması önerilmektedir. Pirelerin yuvalandıkları yerde çok hızlı bir şekilde ürediklerini hatırlatır ve pire ilaçlama konusunda önemli olan 3 aşamanın nasıl yapılacağını anlatmaya başlayabiliriz.

Pire İlaçlamanın Aşamaları

Pire ilaçlama konusunda yardım almak isteyen bir kişinin hiç vakit kaybetmeden bu konuda kaliteli hizmet veren bir firmaya ulaşması gerekmektedir. Firma yetkilileri ulaşan kişilerden evdeki haşereler ve evin büyüklüğü konusunda bilgiler vermelerini isteyeceklerdir. Ve sonrasında ilgili uzman ekibi adrese yönlendirerek ilaçlama uygulamasını başlatacaklardır.

Pire İlaçlamada Keşif Aşaması

Pire ilaçlama işleminin ilk aşaması zaten firmayı arayan kişinin hizmet alma talebiyle başlamış bulunmaktadır. Adrese gelen böcek ilaçlama ekibi hazırlıklarını tamamladıktan sonra pire ilaçlama yapacağı alanda keşif turuna çıkacaktır. Bu keşif turunda ekip öncelikli olarak pirelerin yuvalandıkları alanları ve yumurtalarını tespit edeceklerdir. Bu esnada başka böcek ve haşere türlerine de rastlamaları olası bir durumdur. Bunları da not almaları gerekmektedir.

Pire İlaçlamada Karar (Toplantı) Aşaması

Pire ilaçlama işleminin belki de kilit noktası olarak kabul edebileceğimiz karar aşamasında ekip bir toplantı gerçekleştirerek keşifte tespit edilen bulguları masaya yatırarak üçüncü aşama olan ilaçlama işleminin nasıl yapılacağını tartışır. Hangi böceklerin olduğu tespit edildikten sonra hem pire ilaçlama hem de diğer böceklerin ilaçlanması için hangi ilaç ve cihazların kullanılması gerektiğine karar verilir.

Pire İlaçlamada Uygulama Aşaması

Pire ilaçlama işleminin son noktası olan uygulama aşamasında toplantıda alınan kararlar doğrultusunda hareket eden ekip pire ilaçlama işlemini gerçekleştirir. Her haşere ve böceğe özgü bir ilaçlama tekniği kullanılmalıdır. İşte bu durum ilaçlama işlemini daha da zor bir hale sokar. Bu yüzden pire ilaçlama hizmeti alırken mutlaka konusunda uzman olan bir böcek ilaçlama şirketiyle çalışmalısınız.

Yazar Güneş İlaçlama

İlginizi Çekebilir

Pire İlaçlama Nedir?

Pire İlaçlama Nedir?

Pire İlaçlama Nedir? Pire ilaçlama evinizi istila eden bu küçük ama bir o kadar mikrop …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir