Ana Sayfa / Pire / Pire İlaçlamanın Zorlukları

Pire İlaçlamanın Zorlukları

Pire ilaçlamanın zorlukları genel olarak sıralamaya tabi tutacaksak şayet pireler oldukça küçük canlılardır. Hatta çoğu zaman öylesine küçük olurlar ki gözle bile görmek neredeyse imkânsız hale gelir. Dolayısıyla göremediğiniz bir canlının ilaçlamasını yapmak ne derece kolay olabilir ki diye de sormadan edemeyeceğim. Tam olarak bu yüzdendir ki pire ilaçlama için mutlaka profesyonel anlamda hizmet veren pire ilaçlama şirketleri ile anlaşmanız gerekecektir. Bireysel olarak pirelere karşı yapabileceğiniz pek fazla bir şey yoktur. Çoğu zaman yaşam alanlarınıza girdiklerinde sizlerin onları fark etmeleri çok uzun da sürebilmektedir. Bu süre zarfında ne yazık ki pireler yaşam alanlarınıza iyice yerleşmiş ve yumurtalarından yeni yeni yavrular çoktan çıkmaya başlamış olacaktır. İşte bunun adı tam olarak bir pire istilasıdır.

Pire Nasıl Fark Edilir?

Pire nasıl fark edilir? Bu soruyu örnekler üzerinden cevaplamak çok daha doğru olacaktır. Herhangi bir haşere ilaçlama işlemi için hizmet almak isteyen bir müşterimize gönderdiğimiz ekip evde hangi böceklerin olduğunun tespitini gerçekleştirmek için yaptığı keşif araştırmasında pirelere rastlamıştır. Üstelik müşterinin haşere ilaçlama talep ettiği haşere türü ise hamam böceği ve kalorifer böceği grubudur. Keşif amaçlı çalışma yürüten ekibimiz bu esnada pire yumurtalarına rastlayarak evde pirelerin olduğunu tespit etmiştir. Bu aşamadan sonra yapılan karar aşamasında pire ilaçlama için de ayrı bir çalışma planlaması yapılması gerektiği konusunda karara varılmıştır. Ancak burada işin boyutu değişmiştir. Hamam böcekleri için yapılacak olan haşere ilaçlama uygulaması çok daha basit bir işlem gerektirirken pire ilaçlama ise çok daha dikkat, çaba, detaylı çalışma ve hem ilaçlama hem de kişi açısından oldukça zordur.

Pire İlaçlama Nasıl Yapılır?

Pire ilaçlama nasıl yapılır? Sorusunun en net cevabı yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu konuda mutlaka pire ilaçlama hizmeti almanız gerektiğini tekrar etmek olacaktır. Bu konudaki tavsiyemizi yaptıktan sonra pire ilaçlamanın nasıl yapıldığını anlatabiliriz. Pire ilaçlama işlemi kokulu ilaçlama yöntemiyle yapılmaktadır. Çünkü pireler küçük ebatlarına rağmen bünyeleri oldukça güçlü canlılardır. Diğer basit tür haşere ilaçlama yöntemlerinden kolay kolay etkilenmezler. Kokulu ilaçlamada kullanılan ilacın keskin kokusu pirelerin ve diğer haşerelerin nefessiz kalarak boğulmalarına sebep olur. Bu ilaçlamada evin en az 4-6 saat aralığında kapalı kalması gereklidir. Bazı durumlarda kapalı kalma süresi 24 saate kadar çıkabilmektedir

Yazar Güneş İlaçlama

İlginizi Çekebilir

Pire İlaçlama Nedir?

Pire İlaçlama Nedir?

Pire İlaçlama Nedir? Pire ilaçlama evinizi istila eden bu küçük ama bir o kadar mikrop …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir