Ana Sayfa / Genel / Sıvı ilaçlama öncesinde alınması gereken önlemler

Sıvı ilaçlama öncesinde alınması gereken önlemler

sivi-ilaclama-oncesiHaşere, böcek, kemirgen ve parazit sorunlarına karşı yaptırılması gereken tek uygulama ilaçlamadır. İnsanlar ilaçlama hakkında pek bilgi sahibi olmadıklarından bu yardımı almadan önce akıllarına takılan birçok soru ile karşılaşırlar. İlaçlama öncesinde herhangi bir önleme gerek duyulup duyulmadığı ya da hangi ilaçlama yöntemi uygulanacağı, sonrasından bir süre sonra yeniden bu yönteme gerek duyulup duyulmayacağı gibi sorular en çok cevaplandırılmak istenenleridir. Her haşereye karşı uygulanması gereken haşere ilaçlama farklı olabildiği gibi, bu uygulama alanın büyüklüğüne kapalı ya da açık olmasına bağlı olarak da değişebilmektedir. Haşerenin alandaki sayılarının yoğunluğu da sıvı ya da jel uygulamalarından hangilerinin uygun olduğunun belirlenmesinde yardımcı olmaktadır.

Sıvı ilaçlama daha çok pire, kırkayak, tahtakurusu, deri böceği, mite, uyuz böceği, fare ilaçlama için tercih edilir. Çünkü bu ilaçlama püskürtme ya da buharlama yoluyla gerçekleşir ve her tür kuytu köşe yerlere bile etki eder. Durum böyle olduğundan da gıdaların ağızları kapatılarak saklanması, varsa çocuklarınızın oyuncaklarının kaldırılması şarttır. Eğer varsa yine evcil hayvanlarınız da bu uygulama sırasında alandan uzaklaştırılmalıdır. Hatta alandan çıkarılamayacak akvaryumların üstleri kapatılarak, ıslak havlu konulmalıdır. Bu şekilde alınan basit önlemler ardından sıvı ilaçlama gerçekleştirilir. 2 saat kadar bir süre, alan kapalı kaldıktan sonra yarım saat havalandırılır. Kullanılabilir hale gelen bu ilaçlama uygulaması muhakkak profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından yaptırılmalıdır.

İlaçlama konusunda uzman, eğitimli ve tecrübeli ekiplerce uygulanmayan, bilinçsizce yapılan böcek ilaçlama sonrasında insanlar sağlık sorunları yaşayabilirler. Yasal olmayan hiçbir ilaçlama şirketi ile irtibat kurmamalı, bu konuda oldukça dikkatli davranmalısınız.

Yazar Güneş İlaçlama

İlginizi Çekebilir

Böcek İlaçlamada Profesyonellik Şart

Böcek ilaçlamada profesyonellik şart sözüne itimat etmiyor ve kendi yöntemlerinize başvuruyorsanız karşınıza olumsuzluklar ile dolu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir