Jel ilaçlama

FacebookFacebook 0

Jel İlaçlamaHaşere mücadelesinde uygulanan tekniklerden en önemlilerinden biri jel ilaçlama yöntemidir. Diş macunu kıvamında olan ilaç ufak noktacıklar şeklinde sürülmek sureti ile uygulanmaktadır. Bu ilaç yuva kuran haşerelerin ortadan kaldırılması ve yuvadaki haşerelerin (gözükmeyen haşereler) öldürülmesi için ideal bir yöntemdir. Jel ilaçlama son derece modern ve gelişmiş bir teknik ile yapılmaktadır. Aynı zamanda da oldukça pratiktir. Hamam böceği, kalorifer böceği, kakalak, karafatma gibi haşerelerden kurtulmak için uygulanması gereken bir ilaçlamadır. Jel şeklindeki özel ilaçlar, bu saydığımız haşerelerin gezinebilecekleri yerlere sıkılır, haşerelerin zehirlenmeleri sağlanır. Bu türden bir ilaçlama yapıldığında bulunduğunuz yeri terk etmenize gerek yoktur. Jel ilaçlama birçok açıdan avantaj sağlamaktadır. Örneğin bu uygulamada da evinizi ya da ofisinizi terk edip gitmenize gerek yoktur. Yaşamınız hiçbir şekilde etkilenmeyecektir.

Jel İlaçlamanın Fonksiyonları

Jel ilaçların kokuları ve tatları ile haşereleri cezbeden bir yapıya sahiptir. Kokusu insanlar için rahatsız edici değildir. Zira sadece haşerelerin yapıları düşünülerek üretilen bir ilaç türüdür. Hamam böceği gibi haşereler jelin kokusunu alır almaz yerler. Bu yöntem haşerelerin birbirlerinin ölülerini yemesi özelliğine göre hazırlanmıştır. Jel ilacı yiyen haşere öldükten sonra, çevrede bulunan diğer haşereler ölen böceği yer; her ölen böcek yendiği için jel ilaç büyük bir haşere kitlesine bulaşmış olur. Böylece mekândaki mevcut haşere problemi ortadan kaldırılmış olur.

Jel İlaçlamanın Özellikleri

Bu ilaç yuva kuran haşerelerin ortadan kaldırılması ve yuvadaki haşerelerin (gözükmeyen haşereler) öldürülmesi için son derece ideal bir yöntemdir.
  • Uygulama yapılırken jel ilaçlar, ufak noktacıklar şeklinde sürülmek sureti ile uygulanmaktadır.
  • Akışkan bir kıvama sahip olmayan jel ilaçlama, adından da anlaşılacağı gibi diş macunu kıvamındadır.
  • Sadece haşereler üzerinde etkilidir, insanlar ve evcil hayvanları rahatsız etmez.
  • Rahatsız edici kokusu yoktur
  • En büyük özelliği bu ilaç mekâna uygulanırken, mekânın terkedilmesine gerek yoktur.
  • Jel ilaçlaması yapılmadan önce herhangi bir hazırlığa gerek yoktur
  • İlaçlama yapıldıktan sonra herhangi bir temizlik yapmaya gerek yoktur
  • Kalıcı özelliği ile mekânda uzun süreli koruma sağlar.
  Evinizde bulunan haşereye karşı uygulanacak ilaçlama yöntemini öğrenmek için hemen 444 88 18 numaralı çağrı merkezimizi arayarak uzmanlarımıza danışın.

DİĞER İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ


Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Telefon
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 9+9=

Yukarı