Kakalak İlacı ilaçlama

FacebookFacebook 0

Kakalak BöceğiKakalak böcekleri koloniler halinde yaşayan zararlı böceklerdir. Ayrıca bünyelerinde barındırdıkları hastalık yapıcı mikroorganizmalar ile birçok hastalığa sebep olurlar. Bu tür böcekler ile mücadele etmek için kullanılan böcek ilacı, haşerelerin ortadan kalkması için birincil etmendir.

Kakalaklar da yuva kurdukları bölgede yoğun olarak yaşayan böcek türleridir. Dolayısı ile bu böcekleri kalıcı bir şekilde mekandan yok etmek için kullanılan kakalak ilacının etkili olması ve kalıcı olması gerekmektedir.

KAKALAK İLAÇLARI

Kakalaklar için kullanılan ilaçlar kakalakların mekandaki yoğunluklarına göre değişkenlik göstermektedir. Çok yoğun olmayan bölgelerde jel denilen ilaçlama yöntemi kullanılır. Jel ilaçlar kokuları ve tadları ile hamam böceklerini cezbeden bir yapıya sahiptirler, kakalaklar bunları yiyince hemen ölmezler, yuvalarında ölürler. Ölen kakalak böceğini koloninin diğer üyeleri yer ve onlarda ölür; böylece domino etkisi ile ortamdaki bütün kakalak böcekleri ölmüş olur.

Kullanılan bir diğer ilaç türü ise Sıvı ilaçtır. Sıvı ilaçlar kakalakların yoğun olarak bulunduğu bölgelerde uygulanır. ULV denilen ince püskürtme yolu ile dağılan ilaç, haşereye temas ettiği anda etkisini gösterir ve haşereyi öldürür. Ayrıca sıvı ilaçları kalıcı özelliği sayesinde ortamda uzun süreli koruma sağlanır.


Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Telefon
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 3+4=