Kalorifer Böceği İlaçlama

FacebookFacebook 6

Kalorifer böceği ilaçlama

Kalorifer böceği ilaçlama, kapalı alanlarda kolaylıkla yapılabilen bir uygulamadır. Kalorifer böceklerinin yaşam alanlarımızdan yok edilmesi sağlığımız açısından büyük önem taşımaktadır. Kalorifer böceği ile mücadele yöntemleri arasında en etkin ilaçlama uygulama yöntemi jel ilaçlamadır. Jel ilaçlama sayesinde Kalorifer böceğinin güzergâhına uygulanan ilaç kısa bir süre sonra etkisini göstererek tüm kalorifer böceklerini etkisi altına alarak yok etmektedir. Jel ilaçlamanın temel amacı, birbirilerinin ölüsünü yiyen kalorifer böceğinin yuvasına dönüp ilacı diğer türdeşlerine bulaştırmasıdır. Bu sayede kalorifer böcekleri büsbütün kontrol altına alınabilmektedir. Kalorifer böceği ilaçlama ve diğer tüm haşerelerin yok edilmesinde yılların tecrübesi ile hizmet veren Güneş İlaçlama şirketimizi günün saati arayabilirsiniz.

Kalorifer Böceğinin Özellikleri

Kalorifer böceği özellikleri, hamam böcekleri ile benzer özelliklere sahip olan kalorifer böceği ile bireysel mücadele oldukça zordur. İnsanların temas etmesi halinde ciddi sorunlara yol açan kalorifer böceğinin özellikleri şu şekilde sıralanabilir.

  • Hamam böceği familyasında bulunan kalorifer böceği, hamamböceklerinin özelliklerini taşırlar.
  • Yumurtalarını kapsüller biçiminde taşırlar ve yumurtlama ile çoğalırlar.
  • Çok sayıda yumurta bırakan kalorifer böcekleri tek bir seferde 300’e yakın yumurta bırakırlar. Bu yumurtalar sıcak ortamlarda 15 günde açılırlar.
  • Daha çok yiyeceklerin bulunduğu sıcak yerlerde rastlanılır.
  • Adından da anlaşılacağı üzere kalorifer boruları ve kalorifer dairelerinde sıkça dolaşmalarının yanı sıra mutfak, lavabo ve banyolarda da rastlanır.
  • Kalorifer böceklerinden kurtulmanın en etkili yöntemi ise sıvı kokulu ve püskürtme haşere ilaçlama yöntemleridir. Bu yöntemler de profesyonel şirketlerce yapılmaktadır.
  • Bu böcekler baş bölgelerinde yer alan anten sayesinde hem yiyecekleri hem de nemli ortamları rahatlıkla tespit ederler.
  • En büyük kalorifer böcek türlerine Güney Amerika ve civarında rastlanılır.
  • Diğer belirleyici özelliği ise iskelet yapılarıdır. Vücutlarının dış bölümünde yer alan iskeletleri yılda bir defa kabuk değiştirmektedir.

Kalorifer Böceği İlaçlama Yöntemleri

Kalorifer böceği ilaçlama yöntemlerinde sıvı ilaçlama ve jel ilaçlama ön plana çıkmaktadır. Sıvı böcek ilaçları daha çok ev, ofis gibi küçük mekânlarda tercih edilirken, jel ilaçlama yöntemi, restoran, fırın ve kafe gibi ortamlarda kullanılmaktadır. Burada dikkat edilmesi gerekilen husus ise sıvı ilaçlamanın yapılacağı ortamın bir süreliğine boşaltılması ve besinlerin açık alanda bırakılmamasıdır. Jel ilaçlamada ise bu tür önlemlerin alınmasına gerek yoktur. Eğer ortamda kalorifer böcekleri çok yoğun şekilde bulunuyorsa, bu durumda hem sıvı hem de jel ilaçlamanın her ikisinin de yapılması şart olabilmektedir.

Kalorifer Böceği Nasıl Beslenir?

Kalorifer böcekleri her türlü besini tüketebilmektedir. İnsanların tüketmediği besinleri bile yiyebildikleri için her türlü bakteri ve mikrobu taşımaları söz konusudur. Kalorifer böcekleri 1-1,5 yıl yaşayabilmektedir. Kalorifer böceklerinin bünyeleri çok güçlüdür. Bu nedenle basit ilaçlama yöntemleri ile etkisiz hale getirilemezler. Kalorifer böceklerinden kurtulmak için profesyonel böcek ilaçlama şirketlerinden destek alınması şarttır. Kullanılacak ilacın ve yöntemin kalitesi de alınacak sonucun etkili olmasında büyük rol oynamaktadır.

Kalorifer Böcekleri Nerede Yaşar

Kalorifer böcekleri açlığa çok uzun süre dayanabilen bir böcektir. Buna rağmen susuzluğa ise ancak bir hafta dayanabilmektedir. Kalorifer böcekleri halk arasında kakalak, karafatma ve hamam böceği olarak da adlandırılmaktadır. Kalorifer böceklerine besinlerin olduğu nemli her türlü yerde rastlamak mümkündür. Daha çok pis ortamlarda yaşar ve dolaşırlar. Bu nedenle de insan sağlığını ciddi oranda tehdit etmektedirler. Taşıdıkları mikrop ve bakterileri temas ettikleri alanlara bulaştırırlar. Kalorifer böceği ile mücadelede işin ehli ilaçlama şirketlerinden ilaçlama hizmeti almak çok önemlidir.  Firmamız kalorifer böceği ilaçlama hizmetinde son derece ileri teknikler kullanarak sizlere sağlıklı sonuçlar sunmaktadır.

 


Kalorifer Böceği Resimleri

Kalorifer BöceğiKalorifer Böceği 2Kalorifer Böceği 3Kalorifer Böceği 4Kalorifer Böceği 5Kalorifer Böceği 6Kalorifer Böceği 7Kalorifer Böceği 8Kalorifer Böceği 9Kalorifer Böceği 10

Yorumlar

1.
tennur  şanlı
tennur şanlı
3.07.2014 - 12:56:28
ssarı bocekler var evımızde bırde dukkanda dukanımız doner kofte satmaktayız bunlardan tamamen kurtulabılırmıyız bı ılaclamada sallıhlıye gelırmısınız

2.
rauf Abdullah
rauf Abdullah
15.10.2014 - 11:14:36
Yaklaşık bir yıldır evimde kalorifer böcegi var ne yaptıysam bir türlü kurtulamadım bunlardan tamamen kurtulmanın yolları var mı? Varsa nasıl olur? Sizin ücretleriniz nelerdir bunlar hakkında bilgi verirseniz memnun olurum allah bu böceklerin belasını versin

3.
ayçiçek çeçen
ayçiçek çeçen
13.12.2015 - 11:22:24
mutfakta ve banyoda kalorifer böceği var apartman ilaçlandı ama bizde devam ediyor fiyat verirmisiniz 130 m2 bir ev

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Telefon
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 8+8=

Yukarı