Kalorifer Böceği İlaçlama

FacebookFacebook 6

Kalorifer böceği ilaçlama

Kalorifer böceği ilaçlama, kapalı alanlarda kolaylıkla yapılabilen bir uygulamadır. Kalorifer böceklerinin yaşam alanlarımızdan yok edilmesi sağlığımız açısından büyük önem taşımaktadır. Kalorifer böceği ile mücadele yöntemleri arasında en etkin ilaçlama uygulama yöntemi jel ilaçlamadır. Jel ilaçlama sayesinde Kalorifer böceğinin güzergahına uygulanan ilaç kısa bir süre sonra etkisini göstererek tüm kalorifer böceklerini etkisi altına alarak yok etmektedir. Jel ilaçlamanın temel amacı, birbirilerinin ölüsünü yiyen kalorifer böceğinin yuvasına dönüp ilacı diğer türdeşlerine bulaştırmasıdır. Bu sayede kalorifer böcekleri büsbütün kontrol altına alınabilmektedir. Kalorifer böceği ilaçlama ve diğer tüm haşerelerin yok edilmesinde yılların tecrübesi ile hizmet veren Güneş İlaçlama şirketimizi günün saati arayabilirsiniz.

Kalorifer Böceğinin Özellikleri

Kalorifer böceği özellikleri, hamam böcekleri ile benzer özelliklere sahip olan kalorifer böceği ile bireysel mücadele oldukça zordur. İnsanların temas etmesi halinde ciddi sorunlara yol açan kalorifer böceğinin özellikleri şu şekilde sıralanabilir.
  • Kalorifer böceği diğer hamam böceği türleri ile aynı özelliklere sahiptir.
  • Yumurtlama yöntemi ile çoğalır ve yumurtalarını kapsüller halinde sırtında taşır.
  • Her üremelerinde ortalama 250-300 yumurta bırakan kalorifer böceği yavruları özellikle sıcak ortamlarda 15 gün içerisinde açılır.
  • Sıcak ve yiyeceğin bol olduğu ortamlarda çok görülürler.
  • Ev içlerinde lavabo, banyo, mutfak, kalorifer peteklerinin boruları ve kalorifer dairelerinde sık dolaşır.
  • Çok hızlı çoğalan kalorifer böceği sıvı kokulu ve püskürtme yöntemi ile yapılan haşere ilaçlama uygulaması ile yok edilir. Bu nedenle profesyonel ilaçlama şirketleri şirketlerinden destek alınmalıdır.
  • Kalorifer böceği, kafasında bulunan 1 çift anten ile nemli ortamları ve yiyeceklerin yerlerini bulur.
  • Özellikler Güney Amerika'da büyük türleri yaşamaktadır. Güney Amerika'da görülen en büyük kalorifer böceğinin boyu 15 cm, iki kanat arası ise 30 cm'dir.
  • İskelet yapısı vücudunun dışında bulunur ve yılda 1 kere kabuk değiştirir.

Kalorifer Böceği İlaçlama Yöntemleri

Kalorifer böceği ilaçlama yöntemleri, kalorifer böceği, sıvı böcek ilaçları ile ev, ofis, iş yeri gibi alanlarda ilaçlanabilir. Bunun yanı sıra özellikle fırın, kafe, restoran gibi alanlarda çok sık görülen bu haşereleri yok etmek için jel ilaç kullanımı da oldukça fazladır. Sıvı böcek ilaçları ile yapılan kalorifer böceği ilaçlaması için, alanın belirli süre boşaltılması ve gıda maddelerinin ortamdan kaldırılması şart olduğu gibi; jel ilaçlama için, ortamın boşaltılması ya da ek önlemler alınması şart değildir. Kalorifer böceği ilaçlama yöntemi, bu doğrultuda, ortamın şartlarına göre belirlendiği gibi, alandaki haşere yoğunluğu da son derece önemlidir. Kalorifer böceklerinin çok yoğun olduğu alanlarda hem sıvı hem de jel ilaçlama yapılabilmektedir.  

Kalorifer Böceği Nasıl Beslenir?

Kalorifer böceği nasıl beslenir? Kalorifer böceği insanların yiyebildiği ya da yiyemediği birçok maddeyi yiyebilir. Bu nedenle bünyesinde her türlü mikrobu taşır. Bir kalorifer böceği ortalama 12-15 ay arasında yaşar. Dişi kalorifer böceği çiftleşme zamanı geldiğinde feromon adı verilen bir koku salgılayarak erkek kalorifer böceğini davet eder. Oldukça güçlü bir bünyeye sahip olan kalorifer böcekleri, amatör ilaçlamalar ve kalitesiz ilaçlar ile yok edilemezler. Güçlü ayakları olan kalorifer böceği günün 20 saati yorulmadan yürüyebilir. Kalorifer böceği bir günde ortalama 5 km yol yürüyebilir.

Kalorifer Böcekleri Nerede Yaşar

Kalorifer böcekleri nerede yaşar? Açlığa uzun süre dayanabilme özellikleri olan kalorifer böceği, susuzluğa ise ancak 1 hafta dayanabilir. Halk arasında birçok isim ile anılan bu haşerelerin bazı adları, hamam böceği, karafatma, kakalaktır. Çok pis ortamlarda dolaşan ve mikrop taşıyıcı olan kalorifer böcekleri birçok bulaşıcı ve salgın hastalığın sebebidir. Bu nedenle kalorifer böceği ile mücadele son derece önemli olduğu gibi, bu haşereleri yok etmek için alanında uzman olan kalorifer böceği ilaçlama firmaları tarafından hizmet almak gereklidir. Kalorifer böceğinden bulaşabilen hastalıklar; Pnomoni, hepatit, mantar hastalıkları, astım, alerjik reaksiyon, dizanteri, gıda zehirlenmesidir. Kalorifer böceklerinden kurtulmak için profesyonel şekilde uygulama yapılmalıdır. Etkili böcek ilaçları ve uzman ekiplerinin desteği ile yok edilebilen kalorifer böceği ilaçlama için şirketimizi arayabilirsiniz. İnsan sağlığına zararsız, haşereler için çok etkili olan ilaçlarımız ile kalorifer böceği ile mücadele konusunda uzman olan şirketimiz, garantili ve ekonomik kalorifer böceği ilaçlama yapmaktadır.Kalorifer Böceği Resimleri

Kalorifer BöceğiKalorifer Böceği 2Kalorifer Böceği 3Kalorifer Böceği 4Kalorifer Böceği 5Kalorifer Böceği 6Kalorifer Böceği 7Kalorifer Böceği 8Kalorifer Böceği 9Kalorifer Böceği 10

Yorumlar

1.
tennur  şanlı
tennur şanlı
3.07.2014 - 12:56:28
ssarı bocekler var evımızde bırde dukkanda dukanımız doner kofte satmaktayız bunlardan tamamen kurtulabılırmıyız bı ılaclamada sallıhlıye gelırmısınız

2.
rauf Abdullah
rauf Abdullah
15.10.2014 - 11:14:36
Yaklaşık bir yıldır evimde kalorifer böcegi var ne yaptıysam bir türlü kurtulamadım bunlardan tamamen kurtulmanın yolları var mı? Varsa nasıl olur? Sizin ücretleriniz nelerdir bunlar hakkında bilgi verirseniz memnun olurum allah bu böceklerin belasını versin

3.
ayçiçek çeçen
ayçiçek çeçen
13.12.2015 - 11:22:24
mutfakta ve banyoda kalorifer böceği var apartman ilaçlandı ama bizde devam ediyor fiyat verirmisiniz 130 m2 bir ev

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Telefon
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 4+4=

Yukarı