Karınca ilaçlama

FacebookFacebook 2
Karınca ilaçlama

Karınca ilaçlama, haşere türleri için kullanılan sıvı ilaçlama yöntemi ya da toz ilaçlalar kullanılarak kontrol altına alınabilmektedir. Karınca bir haşere türü değildir. Ancak insanların yaşam alanlarını işgal ettikleri için ve görüntü kirliliğine neden oldukları için bu türleri için karınca ilaçlaması yapılmaktadır. Karınca ve karınca türlerinin güvenle kontrol altına alınması için ilaçlama işlemlerinin kurumsal ilaçlama firmaları aracılığı ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Karıncalar genellikle, pencere kenarları ve buzdolabı altında ve de tezgah altlarında görülmektedirler. Karıncalar, elektronik cihazlara karşı merakları fazla olan canlı türleridir. Dünya üzerinde elektronik aletlerin bozulma sebeplerinin %33'lük kısmı karıncalar tarafından yapılmaktadır. Karıncalardan kurtulmanın en etkin yolu kaliteli ilaçlama yapmaktır. Çalışkanlıkları ile bilinen karıncalar evlerimize yayılmalarıyla beraber rutin yaşamı durma noktasına getirebiliyor. Dolaştıkları yerlerden taşıdıkları mikropları yaşam alanımıza getiren karıncaların yok edilmesinde en etkili yöntem profesyonel ilaçlamadır. Karınca ilaçlama ve diğer tüm haşerelerle mücadele için irtibat numaralarımızdan bizi arayabilir, 7/24 destek alabilirsiniz.

Karınca Özellikleri

Karınca özellikleri, dünyanın en çalışkan canlısı olarak adlandırılan karıncaları diğer haşere türlerinden ayıran özelikleri vardır. Bunları sıralayacak olursak;
  • Karınca, dünyanın en hareketli canlısıdır. Gününün 20 saatini yiyecek arayarak geçiren karınca gün boyu kilometrelerce yol yürür.
  • Toprak altında yaşayan bu canlılar, toplu halde koloni şeklinde yaşar. Karıncalar bitkisel beslenmez. Çünkü karıncaların vücutlarında bitkilerde bulunan selülozu sindirebilecek enzimler yoktur.
  • Bunun yanı sıra, karıncalar, yuvalarında besin üretebildiğinden, yaprakları sık sık yuvalarına taşır.
  • Glikoz içeren tüm maddeler ile beslenebilen bu haşereler, besin maddelerine zarar verebildiğinden, kapalı alanlarda ilaçlama yaptırılmaktadır.
  • Karıncaların koloniler içerisinde farklı görevleri vardır. Bu görevler işçi karınca, kraliçe karınca ve savaşçı karınca olmak üzere 3'e ayrılır. İşçi karıncalar yaprakların parçalarını çiğneyerek bir yığın haline getirir ve yuvanın yeraltındaki odalarında saklar.
  • Dünyanın en kalabalık canlıları olan karıncalara kutuplardan okyanuslara kadar her yerde rastlamak mümkündür. Binlerce türü olan bu canlıların, kanatlı olup uçan türleri de vardır

Evde Karınca İle Mücadele

Evde karınca ile mücadele, Karıncalar aslında tarımı ilk kullanan canlılardır. Yuvalarının belli alanlarına mantar ekerler. Taş aralıklarına ve toprak altı ile ağaç çevrelerine yuva yapabilen bu haşereler; ev, iş yeri, ofis gibi alanlarda da çok sık görülür. Yiyeceklere zarar veren bu canlılardan kurtulmak için karınca ilaçlama yaptırmak şarttır. Evlerimizde hemen her mevsim karşılaşabileceğimiz karıncalar en çok yaz mevsiminde ortaya çıkar. Çalışkanlıklarıyla bilinen bu türler evde yayıldığında birçok kişi ne yapacağını şaşırıyor. Özellikle toplumumuzda çalışkanlıklarıyla bilinen değerli bulunan bu türü yok etmek istemeyen kişiler ne yapacağını şaşırır vaziyette kalıyor. Böyle bir durumun yaşanmaması adına karıncaların yayılması daha başındayken önlenmeli ve hem sağlığınız hem de ekonominiz kontrol altına alınmalı. Evde karınca ile mücadele ve diğer haşerelerin yok edilmesi için firmamız yılların verdiği tecrübe ve birikim ile ülkenin bütün illerine hizmet etmeye devam etmektedir. Sizin de başınız haşerelerle dertte ise iletişim numaralarımızdan bizi arayabilir, uygun ödeme koşullarından yararlanabilirsiniz.

Karınca İlaçlama Fiyatları

Karınca ilaçlama fiyatları, daha çok bahar aylarında ortaya çıkan kanatlı olan türleri, üremek ve yeni yuva kurmak için eş arar. Karıncalar küçük olmalarına rağmen aslında dünyanın en güçlü canlıları arasında yer alırlar. Bir karınca kendi ağırlığının 50 katını taşıyabilmektedir. Kendi kolonileri içerisinde gruplar kurarak birbirleri ile savaşırlar. Çalışkanlığı ile haşere türlerinden kendini ayıran karıncalar koloni halinde yayıldığında insan sağlığına ciddi zararlar veriyor. Bu yüzden fark edildiklerinde profesyonel ilaçlama yöntemi ile yok edilmesi gerekir. Bütün gün yiyecek arayan karıncalar günlerinin yaklaşık 20 saatini çalışarak, 4 saati ise dinlenerek geçirirler. Böyle uzun süre çalışan haşereler ürerken de çok hızlı çoğalırlar. Bir gecede yüzlerce kez çoğalan karıncaların fark edildiği an önlem alınarak ilaçlanmalıdır. Karınca ilaçlama fiyatları 3 ana unsur etrafında belirlenir. Bunlar;
  • Karıncanın yoğunluğu
  • Yayıldığı alanın metrekaresi
  • İlaçlama sırasında kullanılan ilaç miktarı
Karıncalardan kurtulmak için yıllardır ilaçlama sektöründe hizmet veren şirketimizi arayabilirsiniz.Karınca ilaçlama hizmeti için günün her saati 7/24 şirketimiz arayabilirsiniz.    

 


Karınca Resimleri

karıncakarınca 2karınca 3karınca 4karinca 5karınca 6karinca 7karınca 8kene 9karınca 10

Yorumlar

1.
Esra yayla
Esra yayla
7.01.2016 - 05:40:54
Bahceli bir evde giris katinda oturuyorum mutfagimda hep karıncalar var tuzla uzak tutmaya calistim dolaplarima girmeye başladı engel olamiyorum. Fiyat alalabilirmiyim

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Telefon
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 8+4=

Yukarı