Karınca ilaçlama

FacebookFacebook 2

Karınca ilaçlama

Karınca ilaçlama, en kolay böcek ilaçlama türlerinden biridir. Sıvı ve toz ilaçlama kullanılarak karıncaları kontrol altına almak mümkündür. Çalışkanlıkları ile ün salan karıncalar haşere türleri arasında yer almasa da görüntü kirliliği yaratması ve yaşam alanlarını işgal ettikleri için karınca ilaçlama ile karınca ile mücadele edilebilmektedir.

Daha çok mutfak tezgâhlarında, pencere altlarında ve buzdolabı altlarında rastlanılan karıncaların güvenle kontrol altına alınması için ilaçlama işlemlerinin kurumsal ilaçlama firmaları aracılığı ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Karıncalar, evin neredeyse her alanına kısa sürede yayılabilirler. Bunun önüne geçmek için karınca ilaçlama işleminin yapılması gerekmektedir. Ancak etkili bir sonuca ulaşmak için bu ilaçlamanın böcek ilaçlama firmaları tarafından yapılması daha doğru olacaktır.

Karıncalar temas ettikleri her şeyde bulunan mikrop ve bakterileri de yaşam alanlarımıza taşımaktadırlar. Bu nedenle her ne kadar zararsız ve masum görünseler de sağlık açısından karıncaların kontrol altına alınması elzemdir. Karınca ilaçlama ve diğer tüm haşerelerle mücadele için irtibat numaralarımızdan bizi arayabilir, 7/24 destek alabilirsiniz.

Karınca Özellikleri

Karınca özellikleri, dünyanın en çalışkan canlısı olarak adlandırılan karıncaları diğer haşere türlerinden ayıran özelikleri vardır. Bunları sıralayacak olursak;

  • Karınca, dünyanın en hareketli canlısıdır. Gününün 20 saatini yiyecek arayarak geçiren karınca gün boyu kilometrelerce yol yürür.
  • Toprak altında yaşayan bu canlılar, toplu halde koloni şeklinde yaşar. Karıncalar bitkisel beslenmez. Çünkü karıncaların vücutlarında bitkilerde bulunan selülozu sindirebilecek enzimler yoktur.
  • Bunun yanı sıra, karıncalar, yuvalarında besin üretebildiğinden, yaprakları sık sık yuvalarına taşır.
  • Glikoz içeren tüm maddeler ile beslenebilen bu haşereler, besin maddelerine zarar verebildiğinden, kapalı alanlarda ilaçlama yaptırılmaktadır.
  • Karıncaların koloniler içerisinde farklı görevleri vardır. Bu görevler işçi karınca, kraliçe karınca ve savaşçı karınca olmak üzere 3'e ayrılır. İşçi karıncalar yaprakların parçalarını çiğneyerek bir yığın haline getirir ve yuvanın yeraltındaki odalarında saklar.
  • Dünyanın en kalabalık canlıları olan karıncalara kutuplardan okyanuslara kadar her yerde rastlamak mümkündür. Binlerce türü olan bu canlıların, kanatlı olup uçan türleri de vardır.

Evde Karınca İle Mücadele

İnsanların yaşam alanlarında en sık karşılaşılan ve önemsenmeyen karıncalar yuvalarına taşıdıkları küçük şeylerle dikkat çekerler. Bu taşıma, her türlü kırıntı ve kiri kapsadığından ve karıncalar her türlü ortamı rahatlıkla gezebildiklerinden, ev ortamına mikrop da taşıyabilmektedirler. Toplum olarak karıncalara kıyamayan bir milletiz. Ancak bu vicdani yaklaşım, günün birinde karşımıza bir karınca ordusuyla donatılmış bir yaşam alanı olarak çıkabilmektedir. Böylesi bir karınca istilası ile karşılaşmamak için evde karınca ile mücadele hizmeti veren firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Böcek haşere ve kemirgenlere karşı olduğu gibi karınca ilaçlamada da etkili yöntemlerle başarısını kanıtlayan Güneşli ilaçlama firması, sizlere en doğru şekilde hizmet sunmaktadır.

Karınca İlaçlama Fiyatları

Karıncalar koloni halinde yaşayan canlılardır bu nedenle toplu halde hareket ederler. Hızlı çalışan karıncaların üremeleri de oldukça hızlıdır. Bu nedenle kısa sürede karıncalarla sarılmış bir yaşam alanı ile karşılaşmamak için karınca ilaçlaması yaptırmalısınız. Karınca ilaçlama fiyatları,

 

  • Karıncanın yoğunluğu
  • Yayıldığı alanın metrekaresi
  • İlaçlama sırasında kullanılan ilaç miktarı

 

Özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Karıncalardan kurtulmak için yıllardır ilaçlama sektöründe hizmet veren Güneş ilaçlama şirketimizi arayabilirsiniz. Karınca ilaçlama hizmeti için günün her saati 7/24 şirketimiz arayabilirsiniz.    

   

 


Karınca Resimleri

karıncakarınca 2karınca 3karınca 4karinca 5karınca 6karinca 7karınca 8kene 9karınca 10

Yorumlar

1.
Esra yayla
Esra yayla
7.01.2016 - 05:40:54
Bahceli bir evde giris katinda oturuyorum mutfagimda hep karıncalar var tuzla uzak tutmaya calistim dolaplarima girmeye başladı engel olamiyorum. Fiyat alalabilirmiyim

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Telefon
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 8+7=

Yukarı