Karıncalar Ne Yer ? ilaçlama

FacebookFacebook 67

KarıncaKarıncalar hayatlarını devam ettirebilmek için günün 20 saatini yiyecek aramakla çalışarak geçirir. Yuvalarına durmadan yiyecek taşıyan karıncalar bulabildikleri otcul ve etcil hertürlü besinden yararlanırlar. Buldukları börtü böcek, yaprak, canlı leşleri, bitki özlü meyveler, tatlı ürünleri büyük bir zevkle tüketirler.

Sosyal bir yaşam ağına sahip olan karıncalar, dışarıdan getirdikleri yaprak tarzı besinlerin üzerinde mantar oluşmasını bekler ve o mantarları yerler. Böylece yiyecek sıkıntısını en aza indirirler. Haşere türleri arasında yiyecek sıkıntısını en az çeken haşere türlerindendir karıncalar. Çünkü çok çalışır ve hertürlü besin maddesinden yararlanırlar. Ayrıca kraliçe karıncaya hizmet etmek adına toplu olarak hareket eder ve yiyecek olanaklarını zorlarlar.

Bu doğrultuda çevremizde kolonileşen karıncalar evlerimize kadar girebilmekte ve yiyeceklerimize zarar verebilmektedirler. Öte yandan türlerine göre farklılık gösteren karınca türleri de bazen insanları ısırırlar. Oluşturdukları pis görüntüyle de sosyal rahatsızlık verirler. Bu açılardan karınca ilaçlama uygulamalarının önemi artmış ve kesin bir ihtiyaç haline gelmiştir. İlkel yöntemlerle yapılan karınca ile mücadele günümüzde hiçbir sonuç vermemekte aksine karıonca problemini daha da arttırmaktadır. Bu nedenle karınca ile mücadele için profesyonel ekiplerden yardım almak ve karınca ilaçlama uygulamlarını uzman ilaçlama firmalarına yaptırmak gereklidir.


Yorumlar

1.
defne ölmez
defne ölmez
19.02.2015 - 08:58:17
tşk çok yardım eddiniz

2.
ni
ni
1.10.2015 - 05:02:37
beyenmediim

3.
rüya yalçım
rüya yalçım
30.12.2015 - 08:37:52
çok yardımcı bişy olduğu içn tşk ederim <3

4.
gulderen kapuçu
gulderen kapuçu
16.01.2016 - 08:58:40
çokguzel tsk çok yardım ettı

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Telefon
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 3+4=