Kene ilaçlama

FacebookFacebook 3
Kene ilaçlama

Kene ilaçlama, son yıllarda insanların kâbusu haline gelmişlerdir. Kan emerek beslenen ve doğrudan ölümlere yol açan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığını bulaştıran, kenelerden kurtulmak için en etkili yöntem ilaçlama yaptırmaktır. Sıvı ilaçlar kullanılarak yapılan kene ile mücadele, profesyonel bir ilaçlama şirketi denetiminde, profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Amatör ve ilkel yöntemler ile kene ve kene türlerinden kurtulmanın mümkün olmayacağı gibi, bu haşereleri yok etmek için Sağlık Bakanlığı onayına sahip kurumsal ilaçlama şirketleri tarafından bu hizmet alınmalıdır. Keneler durmadan ölüm saçan haşerelerdir, yeşil alanlar, çalı ve süpürgeler arkasına gizlene bu türler için ilaçlama her daim yapılmalıdır.

Kene İle Mücadele

Kene ile mücadele, Keneler hastalık bulaştırıcı haşerelerdir. Hastalıklı bir canlıdan aldıkları pis kanı sağlıklı insanlara bulaştırarak hastalanmalarına neden olurlar. Özellikle ülkemizde birçok kişinin ölümüne neden olan Kırım-Kongo Kanamalı ateşi hastalığı da kenelerden bulaşan bir hastalıktır. Kene ile mücadelede ederken bireysel çabalar sonuç vermediği gibi çok da tehlikelidir. Kenelerin sokması sonucu ölen insanların sayısındaki artış birçok kişinin ölüm korkusu yaşamasına ve ormanlık piknik alanlarda tedirgin olmasına yol açtı. İnsanları ısırmaları sonucu üstlerine yapışan ve çıkmayan keneden kurtulmak için vakit kaybetmeden bir sağlık kuruluşuna gitmek gerekir. Kenenin vücuttan çıkarılmaya çalışılması daha ciddi sonuçlara yol açabilir hatta ölümlerle sonuçlanabilir. Kene ile mücadele etmede en etkili yöntem profesyonel ilaçlamadır. Kenelerin görüldüğü yerlerde yayılmasına izin vermeden ilaçlama işleminin yapılması hem sağlığınız hem de güvenliğiniz için faydalı olacaktır. Kene ve diğer tüm haşerelerin yok edilmesinde geliştirdiği yeni uygulamalarla sektörün öncü isimlerinden olan Güneş İlaçlama firmamızı günün her saati arayabilir, uygun ödeme koşullarından yararlanabilirsiniz.

Kenelerin Özellikleri

Kene özellikleri, ülkemizde son yıllarda artan kene vakaları artarken birçok kişinin ölümüne sebep olan bu haşere türüyle mücadele bireysel olarak mümkün değildir. Isırması ile insanların ölmesine sebep olan kenelerin özellikleri şu şekilde sıralanabilir;
 • Canlılardan kan emerek beslenen bir haşeredir. Ağaçlarda, otluklarda, hayvan ahırlarında, koyun, köpek, inek, dana gibi hayvanlar üzerinde yaşar.
 • Canlılara kan emme yoluyla virüs bulaştıran bu haşerelerden kurtulmak için kene ilaçlama yaptırmak şarttır.
 • Kan emmek amacı ile insanların vücutlarına da yapışan ve ölümlere neden kene ile mücadele büyük önem taşımaktadır.
 • Esnek yapıya sahip olan bu haşereler kan emdikçe genişlerler.
 • Toplam 8 bacağı bulunan keneler, 3 bacaklı doğup erginleştikten sonra 8 bacağa sahip olurlar.
 • Binlerce türü bulunan kenelerin en bilinen türleri köpek kenesi, koyun kenesi ve sığır kenesidir.
 • Baş kısımları ile vücutları bütün olan kenelerin birçok türünde göz yoktur.
 • Bacaklarının uçlarında vantuz şeklinde organları vardır. Bu şekilde kan emen keneler, ağaçlık alanlarda daha sık görülür. Ancak diğer alanlara da kolayca yayılabilen bu canlıları yok etmek ve sağlık açısından önlem oluşturmak için kene ilaçlama yaptırılmalıdır.
 • Bu organları sayesinde canlıların derilerine rahatlıkla yapışarak hareket ederler. Kan emdikten sonra iyice genişleyen kene kendisini yere bırakır.
 • Yumurtlama sistemi ile çoğalan kene, yumurtalarını yaprak, çöp veya hayvan kılları arasında saklar.
 • Sıcak havaları seven bu haşereler özellikle yaz aylarında ortaya çıkarlar.
 • Kırsal alanlarda yaşayan ve hayvan besleyen insanlar üzerinde sık sık kene görülebilir.
Özellikle ormanlık ve kırsal alanlara piknik yapmaya gelen insanların üzerine konarak tehlike oluşturabilirler. Kene sokması bu nedenle çok tehlikelidir.

Kene Sokması

Kene sokması çok tehlikeli bir durumdur. Kene sokması sonucu oluşabilecek hastalıklardan korunmak için kene deriden çıkarılmamalı ve acilen en yakın sağlık kuruluşuna ulaşılmalıdır. Kene deriden uzman kişiler tarafından çıkarılması gereklidir. Kenelerden kurtulmak için kene görülen alana ilaçlama yapılması gereklidir. Kenenin görülme olasılığı yüksek yerlerde önlem amacı ile profesyonel ilaçlama yapmak güvenliğiniz ve sağlığınız için oldukça önemlidir. Kene ile mücadele uygulaması profesyonel şirketler tarafından yapılması gerekli olan bir uygulamadır. Kene ilaçlama konusunda uzman olan şirketimiz etkili ilaçları ve deneyimli personelleri ile açık ve kapalı alanları kenelerden arındırmaktadır. İstanbul, İzmir ve İzmit illerinde bulunan şubeleri ile bu illerin tüm ilçelerine servis sağlayan şirketimizi kene ilaçlama için 7/24 arayabilirsiniz.

KENE VİDEOSU

 

Sağlık Bakanlığı'nın kene ısırması durumunda kenenin çıkartılması ile ilgili hazırladığı kene videosu.


Kene Resimleri

KeneKene 2Kene 3Kene 4Kene 5Kene 6Kene 7Kene 8Kene 9Kene 10

Yorumlar

1.
alara yıldız
alara yıldız
5.06.2012 - 10:16:23
ıyyyy çok iğrenç

2.
mehmet yılmaz
mehmet yılmaz
4.06.2014 - 04:25:10
bunları bizm ülkeden kaldırın

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Telefon
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 5+5=

Yukarı