Kokulu İlaçlama Yöntemi

Kokulu ilaçlama

Yoğun bileşenlerden oluşturulan kokulu ilaçlar su -  ilaç karışımı ile hazırlanmaktadır. Etki gücü diğer ilaçlardan daha fazla olduğu için genellikle haşere yoğunluğunun fazla olduğu alanlarda kullanılmaktadır. Jel ve kokusuz ilaçların etkisiz kaldığı alanlarda kokulu ilaçlama tercih edilir. Ayrıca kokulu ilaçlama yöntemi güçlü etkisi ile hemen hemen hertürlü haşere üzerinde kullanılabilir.

Kokulu ilaçlama yönteminin Kullanıldığı Bazı Haşereler ;

  • Tahta Kurusu
  • Akrep
  • Tahta Kurdu
  • Hamam Böceği
  • Pire
  • Kene

gibi daha birçok mücadelesi zor olan haşere türüne kokulu ilaç kullanılabilir.

Kokulu ilaçlar bileşenleri güçlü kimyasallara sahip olduğu için insanlarada zarar verebilmektedir. Bu nedenle kokulu ilaçlama yapılırken kesinlikle mekanın boşaltılması ve ortamda canlıların bulunmaması gerekmektedir. Aksi takdirde kokulu ilaçlar solunduğunda zehirlenmelere yol açabilir.

Herhangi bir nedenle bu ilaca maruz kalınması halinde derhal soğuk hava alınması ve ardından doktora başvulurulmalıdır.

Kokulu ilaçlama yöntemi profesyonel ekipler tarafından yapılmalıdır. Uygulamayı yapacak olan personel (fumigasyon uzmanı) teknik eğitimini tamamlamış ve konu hakkında yeterli tecrübeye sahip olmalıdır. Çünkü yanlış veya eksik uygulanan kokulu ilaçlar sağlık sorunlarına yol açabilirler.

Uygulama yapıldığı andan itibaren mekanın boş olarak ortalama 4 saat kapalı kalması ve 4 saatten sonra en az 1 saat havalandırılması gerekmektedir. Böylece uygulamanın kalıcılığı sağlanmış olacaktır

Kokulu ilaçlama yapmadan önce açıkta bulunan goda maddelerinin ortadan kaldırılması ve ilaç ile teması kesilmelidir. Çünkü ilaç uygulandığında açıkta bulunan gıda maddelerine işler. Ayrıca Kesinlikle çocuk ve bebek eşyalarının ve oyuncaklarının ilaçla temasını engellemek için kapalı bir ortama almak gerekir. Bebek ve küçük çocukların vücut dirençleri yetişkin insanlara göre daha zayıftır.

Güneş ilaçlama olarak kullandığımız kokulu ilaçlar Sağlık Bakanlığından onaylıdır. Kokulu ilaçlama yöntemi profesyonel fumigasyon personellerimiz tarafından yapılmaktadır.

DİKKAT : KOKULU İLAÇLAMA YAPTIRACAĞINIZ İLAÇLAMA FİRMASININ SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLI OLMASINA DİKKAT EDİNİZ.


Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 9+9=