Kokusuz İlaçlama Yöntemi

Kokusuz ilaçlama

Kokusuz ilaçlar özel olarak hazırlanan bileşenlerdir. İlaçlama anında mekanın terkedilememe durumlarında kullanılır. Kokusuz ilaçlama yönteminde ilaçlanan yerin terkedilmesine gerek yoktur.İlaç sadece haşereye etki eder. Kokulu ilaçlama gibi sıvı ile ilacın karıştırılması ile hazırlanır.

Diğer bütün haşere ilaçlarında oldukları gibi kokusuz ilaçların da Sağlık Bakanlığı'ndan kesin suretle izinli olması gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı onaysız ilaçların kullanılması insan sağlığına çok büyük zararlar verir.Bu tür ilaçar kokusuz oldukları için yanlış bazı algılara neden olabilir. Kokusuz olduğu için insan sağlığına zararsız zannedilir ancak kokusuz ilaçlarında Kokulular gibi insanlar tarafından solunmaması ve direk vucuda alınmaması gerekir.

Aynı şekilde ortalıkta bulunan gıda maddelerinin ortadan kaldırılması ve ilaçla temasının kesilmesi gerekir. İlacın gıda maddelerine teması ve ardından yenmesi halinde ciddi sağlık sorunları ortaya çıkmaktadır.

Kokusuz ilacın kokuları olmamasına rağmen etkili böcek ilacıdır. Ancak pire ve tahtakurusu gibi ölmesi ve kontrolü zor olan haşere için pek kullanılmaz. Daha çok az yoğunluğu olan haşereler üzerinde kullanılır


Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 5+4=