Kokusuz İlaçlama

FacebookFacebook 0

Kokusuz ilaçlamaBazı durumlarda mekânlarda haşere probleminin olmasına rağmen, böcek ilaçlama için mekân terkedilemez, restoranlar gibi. Bu gibi durumlar için özel olarak üretilen kokusuz ilaçlar mekânı terk etmeye gerek kalmadan uygulanan ilaçlardır. Kokusuz ilaçlama yapılırken mekânda yapılan günlük işlere devam edilebilir, bu şekilde haşerelerden kurtulunabilinir. Dolayısıyla extra hazırlık yapmanıza gerek yoktur.

Kokusuz İlaçlamanın Özellikleri

Kokusuz ilaçlama sırt pompasına ilaç ve su doldurularak yapılmaktadır. Dikkat edilmesi gereken hususların başında ise bu ilacın gıda maddeleri ve insanlarla direk olarak teması engellenmelidir.
  • Kokusuz ilaçlamalarda mekânı terk etmeye gerek yoktur.
  • Etkisi kokulu ilaçlar ile aynıdır.
  • Özel bileşenleri ile rahatsız etmez.
  • Sağlık Bakanlığı'ndan onaylıdır.
  • Çevreye ve doğaya herhangi bir zararı yoktur.
  • İlaçlama sonrası ciddi bir temizlik yapmanıza gerek yoktur. Ancak açıkta gıda maddesi varsa mutlaka atılmalıdır. Bunun dışında dışarda bırakılan günlük eşyalarda iyice yıkanmalıdır.

Kokusuz İlaçlamanın Avantajları

Genellikle toplu kullanım alanlarının ilaçlanmasında kullanılan kokusuz ilaçlar, uygulamada mekânın boşaltımına ihtiyaç duymaz. Özel olarak üretilmiş bileşenleri ile mekânda bulunan insanlara zarar vermemektedir. Ofisinizde kokusuz ilaçlama yapılırken, çalışmaya devam edebilirsiniz. Kullanıcılara sağladığı en büyük avantajdır. Bunun dışında eğer yapılan yerde çatal, bıçak, tabak benzeri ürünler varsa bunları bir poşete koyarak ortada bırakabilirsiniz. Sonrasında ise yıkamanıza gerek yoktur. Herhangi bir kokusu olmadığı için rahatlıkla nefes alabilirsiniz.

Kokusuz İlaçlama Hangi Haşerelere Yapılır?

Kokusuz ilaçlama genellikle hamam böceği, kalorifer böceği, karafatma, oryantal hamam böceği, Amerikan hamam böceği, kakalak, sinek, sivrinsek, örümcek, tatarcık sineği, gümüş böceği, güve, danaburnu ve karınca gibi haşereler üzerinde etkili olur. Burada dikkat ettiyseniz kokulu ilaçlama genel olarak hamam böceği familyasından olan canlılar üzerinde etkili olmaktadır.

Kokusuz İlaçlamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kokusuz ilaçlama hizmeti aldıktan sonra temizlik evin görünen yerlerinde yapılabilmektedir. Bunun için herhangi bir sakınca yoktur. Ancak evin özellikle kapı çevreleri, fırın ve buzdolaplarının arkaları, 15 gün boyunca silinmemelidir. Buna sebep olarak da ilacın tesiri bu bölgelerde hüküm sürmeye devam etmelidir. Çünkü bu haşerelerin buralarda bıraktıkları yumurtalardan çıkacak olan larvalar ancak bu sayede ölecektir.

DİĞER İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ


Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Telefon
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 2+3=

Yukarı