Mite ilaçlama

FacebookFacebook 3

Mite

Mite ilaçlaması böcek, haşere ve kemirgen türleri arasında ilaçlaması en zor canlıların arasında yer almaktadır. Çünkü bu canlılar son derece küçüklerdir. Onları gözle görmek neredeyse imkânsızdır. Mikroskobik canlılar olarak bilinen mite böcekleri kendileri küçük olmakla beraber insanlara bulaştırdıkları hastalıklar devasa boyutlara ulaşmaktadır. Gözle görülmeyecek kadar küçük olan miteler ile mücadele etmek neredeyse imkânsız bir hal almaktadır. İnsan derisi kırıntıları ile beslenen saç dipleri döküntüleri ile beslenen bu türler, toz böceği ve akar olarak ta bilinmektedir. Toz akarları evimizde bizimle yaşayan ancak gözle görülmeyen canlılardır. Yakından örümcek ve kenelere benzeyen bu canlılar insan ve hayvan türlerinden besin kaynaklarını sağlarlar. Yapılan araştırmalara göre miteler her 21 günde 1 çoğalırlar. Miteler bıraktıkları dışkılarla insanlarda tedavisi mümkün olmayan ya da ömür boyu sürecek olan astım hastalığına ve çeşitli alerjilere neden olurlar. Mite ile mücadelede kullanılan mite ilaçlama uygulamaları bu zararlı canlı türlerinin kontrol altına alınması konusunda etkin rol oynamaktadır. Mite ilaçlamasını zorunlu kılan bu böceklerle firmamız Güneş ilaçlamayı arayarak destek isteyebilirsiniz. Miteler insanların deri döküntüleriyle de rahatlıkla beslenebilirler. Güneş ışığıyla araları çok iyi değildir. Güneş ışığının yoğun olduğu alanlarda akar böcekleri neredeyse hiç oluşmazlar. Mite böceklerinin oldukça fazla çeşidi vardır. Miteler alerjik reaksiyon sonucu vücudumuzda kaşıntıya neden olurlar.  

Mitelerin Genel Özellikleri

Miteler kendileri küçük zararları büyük canlılardır. Sayamayacağımız kadar mikrobu üzerlerinde barındırmaktadırlar. Barındırdıkları bu mikropları soluduğumuz havayla birlikte ciğerlerimize yapışarak ciddi rahatsızlıklara sebep olabilirler.

 • Miteler insanların vücutları ile yakın temas halinde olan yatak, yorgan, çarşaf, yastık gibi eşyalar içerisinde yaşamaktadırlar.
 • Beslenmelerini çoğunlukla insanların bu tür eşyalar üzerine döktükleri kıl ve deri döküntüleri ile sağlamaktadırlar.
 • Gözle görülemeyecek kadar ufak olan bu canlılar kurtulmak için bireysel olarak yapılan mücadeleler asla sonuç vermemektedir.
 • Oldukça tehlikeli canlılar olan mitelerin diğer isimleri ise ?akar" ve "Toz akarı"dır.
 • Miteler 8 bacaklı bir canlıdır. Ve ağız yapıları keskincedir. Yaklaşık 150-200 türü bulunan akar böceklerinin bazı türleri de tozlu ve pis ortamlarda yaşamaktadırlar.

 

Mitelerin Neden Olduğu Hastalıklar

 • Alerji
 • Astım
 • Egzama
 • Öksürük
 • Hapşırma
 • Burun ve Deride kaşınma
 • Hırıltılı solunum
 • Nefes darlığı
 • Burun akıntısı

Miteler Nerede Yaşar?

Miteler tozla dolu sıcak ve nemli havaları severler. Yataklarda, yatak takımlarında, Kanepelerde, halılarda, doldurulmuş oyuncaklarda ve en önemlisi evimizi temizlediğimizi zannettiğimiz elektrikli süpürgelerin toz torbasında yaşarlar. Yatakta geçirdiğimiz 8 saat içerisinde ortalama 1 Lt vücut nemi kaybederiz ve teri dökeriz. Bu yüzden ev- toz miteleri bizimle yaşamaktan son derece hoşnuttur. Onları biz insanların yaşam alanlarından uzaklaştırmanın tek yolu mite ilaçlama yaptırmaktır.

1 GRAM TOZ İÇİNDE 19 BİN (19000) TOZ AKARI OLDUĞUNUZ BİLİYORMUYDUNUZ?

Mitelerin kendilerinden çok, onların bıraktığı mikro tozlara dönüşen dışkı topları tehlike saçarlar. Sürekli kullanılan bir yatağın 10.000 'den 10.000.000 'a kadar mite bulundurduğu, ya da bir gram tozun içinde 19 binden fazla mite olduğu bilimsel veriler ile saptanmıştır. Her toz mitesi günde 20 dışkı topu üretir ki bu da sağlığımızın ne denli tehdit altında oluğunu göstermektedir. Güneş böcek ilaçlama firmamız tüm bu tehditleri ortadan kaldıracak çözümü sizlere sunmaktadır.  

BAKTERİLERİN ÜREMESİ HER YARIM SAATTE 2 MİSLİ ARTAR

Tozlar mikropların nakil vasıtalarıdır. Astımlı hasta sayısı batılı ülkelerde son 20 yılda 2 - 3 kat artmıştır. Yapılan araştırmalara göre Amerika'da 17 milyon astımlı insan insan olduğu Ülkemizde de bu sayının 4 milyon olduğu bilinmektedir.

ASTIMIN ÇOCUKLARDA EN ÇOK GÖRÜLEN KRONİK HASTALIK OLDUĞUNU BİLİYORMUYDUNUZ?

Ev tozu mitesi çocuk astımının en sık nedenlerindendir. Dünyada çocuk yaş grubunda %7 ile %10 astım sıklığına rastlanmaktadır. Alerjiler astım haline dönüşüp kronikleşmeden tedbir almak gerekmektedir

MİTELERDEN KURTULMAK

Bu denli zararlı mitelerden kurtulmak için en garantili yöntem ilaçlama yaptırmaktır.  Evlerimizi daha sağlıklı hale getirmek için yaptıracağınız mite ilaçlama ileride ciddi hastalıkların önüne geçmenizi sağlayacaktır. Gözle görülemeyecek kadar küçük yapılı ancak kütleli olan akar böcekleri, nefes yoluyla solunarak astım gibi solunum yolu hastalıklarını da tetikleyebilmektedir. Özellikle cildi hassas olan yetişkinler ve bebeklerde çok önemli boyutlara ulaşan alerjik reaksiyonlara yol açabilen mite böceği ile mücadele etmek için ilaçlama yaptırmak şarttır. Şirketimiz mite ilaçlama uygulamalarıyla 7 gün 24 saat hizmetinizdedir. Güneş İlaçlama firmamıza iletişim numaralarımızdan veya bocekilaclamasi.gen.tr sitesinden ulaşabilirsiniz.  


Mite Resimleri

akarakar 2akar 3akar 4mite 5mite 6mite 7mite 8kene 9mite 10

Yorumlar

1.
Aysa
Aysa
5.12.2011 - 08:24:34
Mite resimleri iğrenç çıkmış :S

2.
katara
katara
13.02.2012 - 04:43:31
iğrençççççççççççç :D

3.
AYSE AKDOGAN
AYSE AKDOGAN
17.12.2014 - 12:53:06
bır haftadır bu boceklerle ugrasıyorum hergn ılaclamama ragmen olmedıler ben zehırlendım onlar hala yasıyo psıkolojım bozuldu

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Telefon
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 7+1=

Yukarı