Tespih böceği ilaçlama

FacebookFacebook 4

Tespih böceği ilaçlama

Tespih böceği ilaçlama hizmetini vermekte ola firmamız bu canlıların bulunduğunuz yerdeki imhasını başarılır bir şekilde gerçekleştirmektedir. Haşere türleri içinde yaşam alanlarımızı tehdit eden zararlı canlı türlerinden olan Tespih böcekleri ile aynı ortamda yaşayabilmemiz söz konusu bile değildir. Tespih Böceğinin çoğunlukla suda ya da karada yaşayan türleri Türkiye'de görülmektedir. Böcek biliminde yedi çift bacaklı kabuklu takımı olarak bilinen tesbih böceklerinin Latince ismi Malacostracadır. Suya düştüklerinde bile sanki hiç ıslanmamışçasına rahatlıkla hareket edebilirler ve bu durumda pek çok böcek türü ölürken onlar yaşamlarını sürdürmeye devam ederler. Tespih böceklerinin çok uzun bir geçmişi vardır. Öyle ki fosillerine neredeyse 300 milyon yıl önceki dönemlerde bile rastlanmaktadır. Tespih böcekleri ancak profesyonel ilaçlama şirketleri aracılığıyla Sıvı ilaçlama uygulama yöntemi ile kontrol altına alınabilmektedir. Tespih böceği ilaçlama işlemleri kapalı alanlarda yapılacağı gibi açık alanlarda da yapılabilmektedir. Tespih böcekleri de diğer haşere türleri gibi hızlı çoğalma özelliklerine sahiptir. Yaşam alanlarımıza, bakteri ve mikrop bulaştıran ve de çeşitli hastalıklara neden olan Tespih böcekleri için erken alınacak önlemler hayat kurtarmaktadır. Bu konuda ilaçlama şirketimizden yardım ve destek talebinde bulunarak, yaşam alanlarınızı Tespih böceklerinden kolayca temizleyebilirsiniz.

Tespih Böceğinin Özellikleri

Tespih Böceklerinin büyük bir kısmı gri renge sahip olup oldukça kısa ayaklara sahiptirler. Üzerlerinde iç içe geçmiş sert plakalar ve bu plakaların arasında elastiki bir deri bulunmaktadır. Dokunulduğunda ise savunma mekanizması olarak hemen kıvrılarak top şeklini alırlar. Bu yüzden halk arasında tespih böceği olarak adlandırılmıştır. Diğer özellikler arasında ise:
 • Ortalama 3-5 cm boyunda olan bir böcektir.
 • Bu böceğe Tespih böceği denilmesinin nedeni, kendisini tehlikede hissettiği anda içe doğru kıvrılarak top şeklini almasıdır.
 • Vücudu bölmeler halinde olan bu haşereler bazı zamanlarda kendisini top şekline getirerek yüksek yerlerden kendisini aşağıya yuvarlar. Böyle uzun mesafeleri kısa sürede kat etmiş olur.
 • Siyah, kahverengi ve gri renklerde olan tespih böcekleri en çok tarla ve bahçelerde görüldüğü gibi; ev ve iş yeri gibi alanlarda da sık görülmektedir. Özellikle kapalı alanlarda bu haşerelere rastlanması durumunda tespih böceği ilaçlama yapılması şarttır.
 • Beslenmesini otçul yollarla sağlayan tespih böceği nemli ve rutubetli alanlarda yaşar. İç mekânlarda binaların bodrum kartlarında görülebilir.
 • İnsanları ısırmayan tespih böcekleri, ev içlerinde saksı bitkilerine dış mekânlarda ise tarla ve bahçelerde yetiştirilen bitkilere zarar verebilir.
 • Bunun yanı sıra, bakterilerin yayılmasına neden olarak, hastalıklara dolaylı yoldan ortam hazırlayan bu haşereler ile mücadele büyük önem taşımaktadır. Bu doğrultuda iç mekânlarda görülmesi durumunda ilaçlama hizmeti almak gereklidir.
Tespih böceğinden kurtulmak için uzman bir ilaçlama şirketine tespih böceği ilaçlama uygulaması yaptırmalısınız. Haşere ve fare türleri ile mücadelede uzman olan Güneş ilaçlama Firması, tespih böceği ile mücadele konusunda garantili ve etkili şekilde hizmet vermektedir.   Tespih Böceğinin Zararları Tespih Böceğinin Zararları konusunda en dertli bitkilerdir. Bu böceklerin insanları ısırmak gibi bir derdi yoktur. Fakat dolaylı yoldan da olsa başka türlü zararlar verebilirler. Örneğin:
 • Evlerde mutfak, banyo, lavabo, su borusu kenarları, kapı ve pencere kenarlarında gezinerek mikrop toplamaktadırlar.
 • Açık bırakılan sebze ve meyvelerin üzerinde gezindikleri için bıraktıkları dışkı ve salyalar ile birçok mikrobu bulaştırabilmektedirler.
 • Bu tür besinleri yemekte olan insanların zehirlenmelerine ve çeşitli hastalıklara sebep olabilmektedirler.
 • Bitkilerin yapraklarını ve köklerini kemirerek zarar verir.
En çok penceremizin önündeki saksılarımıza dadanarak çiçeklerimizin yapraklarına ve köklerine zarar verirler. Bu tür sorunlar yaşayanların mutlaka Güneş ilaçlama şirketini arayarak tespih böceği ilaçlama konusunda destek almalarını öneriyoruz. Yaşanılan bu tür sıkıntılardan kurtulmak için mutlaka Güneş ilaçlama firmamızdan destek almalısınız. Tespih Böceği İle Mücadele Tespih Böceği İle Mücadelede ederken mutlaka yardım almalısınız. Bu böcekler çok çabuk üredikleri ve diğer böcek türlerine göre çok daha dayanıklı oldukları için bireysel birtakım mücadeleler sonuç vermemektedir. Güneş ilaçlama ekibi bulunduğunuz ortamı ilaçlarken sizin de yapmanız gereken şeyler vardır. Bunlar: İlaçlama sırsında gıda malzemelerinin tamamının ilaç ile temasının önlenmesidir. İlaçlama sonrasında ise açıkta bulunan mutfak eşyalarının kesinlikle yıkanması gerekmektedir. Tespih böceği ilaçlaması yaptırmak için 7/24 hizmet vermekte olan firmamızı arayarak bizden bilgi alabilir ve diğer tüm merak ettiklerinizle ilgili www.bocekilaclamasi.gen.tr adlı sitemizi takip edebilirsiniz.  


Tesbih Böceği Resimleri

Tesbih BöceğiTesbih Böceği 2Tesbih Böceği 3Tesbih Böceği 4Tesbih Böceği 5Tesbih Böceği 6Tesbih Böceği 7Tesbih Böceği 8Tesbih Böceği 9Tesbih Böceği 10

Yorumlar

1.
Ali ahmet
Ali ahmet
4.08.2011 - 11:52:39
Resimler çok güzel olmuş ellerinize sağlık.

2.
aydın gürkan
aydın gürkan
3.05.2015 - 11:41:20
Bilgi ve resimler için teşekkürler

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Telefon
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 4+7=

Yukarı