Bit ilaçlama

Bit

FacebookFacebook 7

Bit ilaçlama

Bit, haşere türleri arasında parazit ve kan emerek beslenen zararlı canlı türleridir. İnsan ve hayvan kanı ile beslenen bu parazit türü, kaşıntıya ve alerjik reaksiyonlara neden olmaktadır. Bit ile mücadele için öncelikle ev içinde ve bireysel temizliğe önem vermeniz gerekmektedir. Bireysel olarak eczanelerde satılan kaliteli ilaçlarla ve banyoda yapacağınız kişisel temizlikten sonra, alanında deneyimli bir şirketi ile irtibata geçerek, kapalı alanlarda sıvı ilaç yöntemi ile yatak, yorgan ve bitlerin yaşadığı ve yumurtalarını bıraktığı alanlarla ilgili bit ilaçlama çalışması yapılması gerekmektedir. Firmamızın uyguladığı sıvı, jel, kokulu ve kokusuz, fare istasyonları teknikleri ekonomik fiyatlarla uygulanmakta ve tüm haşere türleri üzerinde etki etmektedir.

 

Bit Nasıl Bulaşır?

Bit, temas ile bulaşır. Bitlenen birinin, özellikle kıyafet, taraf, toka, şapka, başörtüsü gibi özel eşyalarını kullanmak bitin bulaşmasını daha fazla kolaylaştırmaktadır. Bitlerin boyutu 8-10mm civarındadır ve gözle rahatlıkla görülebilmektedir. Bitlerin birden fazla türü mevcuttur. En çok bilinen türleri ise şunlardır;

 

BİT TÜRLERİ

Baş biti:

Baş biti adı üzerinde baş kısmında ve saç ile kulak çevrelerinde bulunan bitlerdir. Saçında bit olan kişilerden rahatlıklı diğer kişilere bulaşırlar. Daha çok okuldaki çocuklarda görülür çünkü bulaşma riski en yüksek grup okul çocuklarıdır. Saç bitlerinin en çok kirli saçlarda görüldüğü kanısı yanlıştır çünkü bitler temiz saçlarda da oluşabilmektedir.  

Bitki biti:

Bu bitler de bitki ve ağaçların üzerinde yer alır ve oldukça küçüklerdir. Kanatlı ve kanatsız türleri olan bitki bitleri, üzerinde bulunduğu yaprak ve ağaç parçacıklarını parçalayıcı ağız yapısı aracılığı ile kemirerek beslenir.

Saçlarda ve kişisel eşyalarda bulunan bitlerden kurtulmak için, doktor veya eczacılar tarafından önerilen ilaçları kullanabilirsiniz. Ancak bitin yaygınlaştığı mekânlardaki bitlerden kurtulmak bu kadar kolay değildir. Bunun için o mekânların ve yaşam alanlarının bit ilaçlaması yapılarak temizlenmesi şarttır. Aksi durumda bitlenme sorunuyla yeniden karşılaşılabilir. bocekilaclamasi.gen.tr iletişim numaralarını arayarak, 7/24 bit ile mücadele hizmetinden yararlanabilirsiniz. 

Saçlarınızda bitlerden kurtulmak için doktor tavsiyeli ilaçlar kullanarak kurtulabilirsiniz. Fakat saçlarınızdan mekân içerisine dökülen bitlerden kurtulmak için profesyonel ilaç şirketleri tarafından yapılacak olan mücadele teknikleri ile kurtulabilirsiniz. Bit ile mücadele için günün her saati 7/24 hizmet veren şirketimizden destek alabilirsiniz.

 

 

Bit İlacı

Bit

Bit, insan ve kedi köpek gibi hayvanların üzerinde yaşayarak onların kanını emen zararlı bir haşere türüdür.

Neden olduğu hastalıklar ve doğurduğu rahatsızlıklar nedeniyle her zaman tiksindirici bir canlı olmayı başarmıştır. Özellikle saçlarında bitlenme meydana gelen insanlar bitlerden kurtulmak için birçok alternatif bit ilacı ve bitten kurtulma yöntemi geliştirmişlerdir.

Ancak bitlerden kurtulmak için yapılması gereken en etkili yöntem bit ilaçlama işlemidir. Böylece bit problemi hiç baş göstermemiş olur.

Olası bir bitlenme probleminde firma olarak 7/24 İstanbul, İzmir, Bursa ve Kocaeli'de uzman ekiplerimiz ve % 100 etkili bit ilaçlarımız ile hizmetinizdeyiz.

Bit Neden Oluşur?

BitBitler aslında sanıldığı gibi pislik veya bakterilerden oluşmamaktadır. Halk arasında yaygın olan bitlenmenin gerçek sebebi bitlerin bulaşma özelliğinden kaynaklanmaktadır.

Bitlerin en büyük özelliği aşırı derecede bulaşıcı olmalarıdır. Bu sayede bit bulaşmış bir kimseden onlarca kişiye rahatlıkla bulaşabilmektedirler. Şapka, Başörtüsü gibi kişisel kullanım eşyalarının ortak kullanımı bitleri bulaştıran en büyük etmendir.

 

 

 

 

Bit Nedir?

Bit Bit, insan ve kedi köpek gibi hayvanların üzerinde yaşayarak onların kanını emen zararlı bir haşere türüdür.

Neden olduğu hastalıklar ve doğurduğu rahatsızlıklar nedeniyle her zaman tiksindirici bir canlı olmayı başarmıştır. Özellikle saçlarında bitlenme meydana gelen insanlar bitlerden kurtulmak için birçok alternatif bit ilacı ve bitten kurtulma yöntemi geliştirmişlerdir.

Ancak bitlerden kurtulmak için yapılması gereken en etkili yöntem bit ilaçlaması yaptırmaktır. Böylece bit problemi hiç başgöstermemiş olur.

Olası bir bitlenme probleminde Güneş ilaçlama olarak 7/24 İstanbul, İzmir, Bursa ve Kocaeli'de uzman ekiplerimiz ve % 100 etkili bit ilaçlarımız ile hizmetinizdeyiz.

 

Saç Bitinden Kurtulmanın Yolları

Saç BitiSaç biti insan saçında yaşayan küçük ve kanatsız bir şekilde insanların kanını emerek yaşyan zaararlı bir haşere türüdür. Sirke denilen yumurtaları görmek bitin kendisini görmekten daha kolaydır ve genellikle enseye yakın, kulakların arkasında ve başın arkasında saç tellerine tutunmuş halde bulunurlar.

Bit yumurtası sirkelerden kurtulmak kolay değildir. Bunun için öncelikle bir bit ilacı aracılığı ile sirkelerin öldürülmesi ve özel tarkla temizlenmesi gerekmektedir.

 

Saç Bitlerinin Ömrü

Saç biti insan vücudu dışında yalnızca 48 Saat yaşayabilir ve evcil hayvanlar üzerinde yaşayamaz. Sirkeler ise insan vücudu dışında kumaş ve battaniye üzerinde 10-15 gün canlı kalabilirler.

Saç Bitinden Kurtulmak

Saç bitinden kurtulmak önemli bir süreçtir. Bu durumla karşı karşıya kalmamak için öncelikle bit ilaçlama uygulamasının yapılması gerekir. Ancak mevcut bir saç biti problemi var ise bünyeye göre doktora başvurulması gerekir. Bunun dışında eczacı nezaretinde alternatif ilaçlar da kullanılabilir.


Bit Resimleri

BitBit 2Bit 3Bit 4Bit 5Bit 6Bit 7Bit 8Bit 9Bit 10

Yorumlar

1.
meryem
meryem
20.04.2014 - 02:39:09
Bitler kafadan nasıl gider

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 5+9=
İstanbul Hemen Ara
|
İzmir Hemen Ara
|
Kocaeli Hemen Ara