Fare ilaçlama

Fare

FacebookFacebook 5

Fare İlaçlama, bakteri ve mikrop oranının yüksek olduğu ortamlarda yaşamını sürdüren farelerin, insanların sağlıkları üzerinde oluşturacakları tehlikeli hastalıkların önüne geçebilmek adına oldukça önem verilmesi gereken bir durumdur. Farelerden basit yöntemlerle kurtulmak mümkün değildir. Bu sebeple kişisel yöntemlerimizle uygulayacağımız ilaçlamaların herhangi bir etkisi olmayacağı gibi hem sağlık açısından hem de maddi açıdan olumsuz sonuçlarla karşılaşılabilir. Fare ilaçlama alanında en etkili ve tercih edilmesi gereken yöntem, profesyonel fare ilaçlama servislerinden alınacak olan destektir. Güneş İlaçlama, yaşam alanlarınızda yaşayacağınız fare problemlerinin kısa sürelerde kalıcı olarak ortadan kaldırılması için çeşitli ilaçlama yöntemleri geliştirmiştir. Sıvı ilaçlar ve fare istasyonları, fare ile mücadelede en çok tercih edilen yöntemlerdir. Firmamız tecrübeli ilaçlama ekipleri ile bu yöntemleri profesyonelce uygulayarak kısa sürede çözüme ulaşmaktadır.

Güvenilir Fare İlaçlama Hizmeti

Farelerle mücadelede sıvı ilaçlar buharlama ve püskürtme yöntemleri ile uygulanır. Bu yöntemlerde insan sağlığına zarar verici bir etkiye maruz kalmamak için işlemde kullanılan ilaçların Sağlık Bakanlığı onaylı olmasına ve profesyonel bir firma tarafından yapılmasına önem verilmelidir.

Fare ilaçlama

Birçok türü olan fareler, insan sağlığı açısından en tehlikeli olan kemirgenlerin başında gelmektedir. Kirli alanlarda yaşayan, çok sayıda mikrop ve bakteri taşıyan, temas ettikleri ortamlara bu bakteri ve mikropları yayan fareler, insan sağlığını ciddi oranda tehdit ederler ve çok sayıda hastalığa da neden olmaktadırlar. Fare ile mücadele de bu nedenlerden dolayı son derece önem taşımaktadır.

Fareler haşere ve böceklere oranla çok daha farklı bir yapıya sahiptirler. Beslenme ve yaşama biçimleri açısından kendilerine has özellikleri olan farelerle mücadele de uzmanlık gerektirir. Fare mücadelesinde basit yöntemlerle sonuç alınması mümkün değildir. Özellikle kapalı alanlarda basit yöntemlerle farelerden kurtulmak imkânsız denilebilecek kadar zordur. Güneş İlaçlama kullandığı ilaçların Sağlık Bakanlığı^'ndan onaylı olmasına özen gösteren ve sunmuş olduğu hizmetler sonunda müşterisine sertifika takdim etmekte olan güvenilir bir ilaçlama firmasıdır. Firmamız bünyesinde gerçekleştirilmekte olan fare ilaçlama hizmetleri de bu politkamız dahilinde güvenilir hizmetlerdir. Firmamızın kaliteli ve güvenilir fare ilaçlama hizmetlerinden 7/24 faydalanmanız mümkündür.

 

Farelerin Özellikleri

  • Farelerin en bilinen özelliği, başlarının geçtiği her yerden geçebilmeleridir. Kıkırdak bir yapıya sahip oldukları için en dar alanlardan bile rahatlıkla geçebilen fareler boyutlarının üçte biri kadar küçüklükte olan alanlardan bile kolayca geçebilirler.

  • Fareler keskin diş yapılarına sahiptirler ve yine bu dişler yenilenebilir bir yapıdadırlar. Bu özellikleri de farelere kemirgenlik özelliği katmıştır. Neredeyse her türlü eşyayı kemirebilen bu canlılardan kurtulmak için fareleri etkisizleştiren işlemlerin yapılması şarttır.

  • Fareler çok pis alanlarda yaşarlar. Kapalı alanlara da daha çok yiyecek temin etme maksadıyla girerler. Oldukça kirli olan bu hayvanlar her türlü bakteri ve mikrobu taşır ve bulundukları alanlara da yayarlar. Bu durum da özellikle insanlar açısından ciddi sağlık problemlerini ortaya çıkarmaktadır.

  • Fareler dirençli kemiricilerdir. Elektrik kablolarına ciddi hasar vererek yangınlara neden olabilmektedirler. Ayrıca ahşap binaları da kemirerek bina çökmelerinde etkin rol oynayabilmektedirler.

  • Fare sorunu her yerde görülebilmektedir. Evler, fabrikalar, restoran ve fırınlarda bu zararlı canlılara çok sık rastlamak mümkündür. Bu nedenle gıda ürünlerinin bulunduğu ve satışının yapıldığı alanlarda sıkça fare ilaçlaması yapılması hem bireysel hem de toplum sağlığı açısından son derece önem arz etmektedir.

  • Fareler doğurarak çoğalan canlılardandır. Her tür farklı sayıda yavru doğururken fareler yılda ortalama olarak 30 yavru bırakabilmektedir. Yine farelerin büyüklükleri de türlerine göre değişiklik gösterir. En küçüğü 5 cm olan fareler yarım metreye kadar büyüyebilirler.

  • Fareler grup halinde yaşarlar. Bu nedenle mekânlarda bulunan tek bir fareyi etkisiz hale getirmek, o mekânın tamamen farelerden arındırıldığı anlamına gelmez. Fareler basit tuzaklardan zekâları sayesinde kolayca kurtulabilmektedir. Farelerden kurtulmak için firmamızca yürütülen fare istasyonlarından yararlanılması daha etkili ve garantili sonuç sağlayacaktır.

 

Fareler Hakkında Merak Edilenler

1-Fare Nasıl Beslenir?

Fareler, hem et hem de ot ile beslenen, hepçil olarak beslenen grupta yer alan canlılardır. Sindirebilecekleri tüm besinleri yiyebilen fareler, özellikle iç mekânlara girebilmek için bazen sindirmekte zorluk yaşayacağı besinleri de tüketebilmektedir. Bu da farelerin uzun süre maruz kalabilecekleri açlığa karşı direnç göstermelerini sağlamaktadır. Fareler daha çok soğuk havalarda kapalı alanları tercih ederler. Bu nedenle kış aylarında fare ile mücadele daha fazla yapılmaktadır.

Farelerde grup davranışı çok yaygındır. Bu nedenle zehirli yemleri yedikten sonra ölen bir üyeyi gören diğer fareler, o yeme yaklaşmayacak ve zehirli besinler konusunda temkinli davranacaktır.

2-Fare Nerede Yaşar?

Fareler pis ve kirli alanlarda yaşarlar. Farelerin beslenme biçimleri yaşam alanlarını belirler. Kimi fareler için tarla ve bahçeler yaşam alanı olurken, kimileri için su kenarları ideal yaşam alanıdır. Bazı fare türleri ise daha çok kanalizasyon ve çevrelerini tercih ederler.

3-Fare Türleri Nelerdir?

Fareler, yüzlerce türe sahiptir. En fazla bilinen türleri ise lağım faresi, ev faresi, çatı faresi ve sıçandır.

Bazı fare türleri, uzun süre aç kaldığında, insanların kıkırdaklarını kemirebilmektedir. Uyuşturucu görevi gören salgı yoluyla, burun ve kulaktaki kıkırdakları kemirebilen fareler, insanlara ciddi zararlar verebilmektedir.

Ev faresi:  Ev fareleri adından da anlaşıldığı üzere, iç mekanlarda ve evlerde görülen farelerdir. İnsan sağlığı açısından ciddi sorunlar oluştururlar. Bu tür farelerle mücadelede evlerin farelerden arındırılması şarttır.

Çatı faresi:  çatı farelerinin tırmanma özellikleri ileri düzeydedir. Bu nedenle de çok yüksek yerlere bile çıkabilirler. Büyüklükleri ise ortalama olarak 30 cm bulabilmektedir. Diş yapıları da daha çok ahşap gibi maddeleri kemirmeye son derece uygun yapıdadır.

Sıçan: Fare türleri içerisinde en büyük olan kemirgendir. Kapalı alanda rastlanan sıçanlar etrafına korku salarlar ve son derece de tehlikeli canlılardır. Sıçan ile mücadelede muhakkak ciddi ve profesyonel fare ilaçlama desteği alınması şarttır. Fare istasyonları sıçanlardan kurtulmak için çok etkili bir yöntemdir. Sıçanların boyutları 40 cm’yi aşabilmektedir.

4-Fare İlaçları Nelerdir?

Fare ilaçları, kendi içlerinde çeşitlilik gösterir. Daha çok sıvı ve katı biçimde fare ilaçları kullanılmaktadır. Sıvı olan fare ilaçları kendilerine has makineler ile kullanılır. Katı fare ilaçları ile fare istasyonları ise direkt olarak uygulamaya konulur. Farelerden kurtulmak için kullanılan yöntemlerin ve ilaçların kaliteli olması alınacak sonucun etkili olmasında son derece önemlidir.

5-Fare ilaçlama Nasıl Yapılır?

Fareden kurtulmak için sıvı ilaçlar kullanılabildiği gibi; istasyon gibi düzenekler ya da zehirli yemler de kullanılabilmektedir. Ancak fareyi yok etmek için etkili şekilde ilaçlama yapılması şart olduğundan, basit yöntemlerin hiçbir şekilde sonuç vermediği unutulmamalıdır.

Fare ilaçlama, kokusuz sıvı ilaçlar ile püskürtme ve buharlama yöntemi ile yapılabilmekle birlikte, uygulamada kullanılan fare ilaçları kalite bakımından büyük önem arz eder. Fare ile mücadele için, Sağlık Bakanlığından onaylı olan ve insan sağlığı üzerinde olumsuz etkisi olmayan fare ilaçları ile uygulama yapılması gerekmektedir.

Fareden kurtulmak ve bu canlıların kapalı ya da açık alanlara girişini engelleyerek, maddi ve sağlıksal sorunların önüne geçebilmek için firmamızdan, günün her saati hizmet alabilirsiniz. 

Fare İlaçlama Fiyatları

Fare İlaçlama Fiyatları, ilaçlama yapılan mekana ve uygulanacak ilaçlama yöntemlerine göre değişiklik göstermektedir. İlaçlama yapılan binaların yapısı fiyatları etkilemekte olan en önemli faktörlerdendir. Fare problemlerinin kalıcı bir şekilde ortadan kaldırılması için bazı durumlarda birden fazla ilaçlama yapılması gerekebilmektedir. Bu da fare ilaçlama fiyatlarını direkt olarak etkilemekte olan faktörlerdir. Güneş İlaçlama firmamız, ekonomik ilaçlama fiyatları ile tüm fare problemlerinizi kısa sürede ortadan kaldırmakta olan profesyonel bir ilaçlama firmasıdır. Günün her saati aktif olarak hizmet vermekte olan firmamıza iletişim numaralarımızdan ulaşabilir, her türlü fare ve haşere problemleriniz için destek alabilirsiniz.

 


Yorumlar

1.
Orhan karakoyun
Orhan karakoyun
25.12.2015 - 10:41:03
Fare ilaclama istiyoruz

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 8+3=
İstanbul Hemen Ara
|
İzmir Hemen Ara
|
Kocaeli Hemen Ara