Gümüş Böceği ilaçlama

Gümüş Böceği

FacebookFacebook 8

Gümüş böceği ilaçlama

Gümüş böceği, rutubet böceği hatta halk içinde nem böceği olarak da bilinmektedir. Pis giderlerde yaşayan, çevreye mikrop saçan haşere türlerinden biri olan Gümüş böceği, diğer haşere türlerinde olduğu gibi hızlı çoğalan ve bakterilerle mikropların yayılmasına neden olmaktadır. Gümüş böceği, çeşitli bulaşıcı ve salgın hastalıkların pençesine düşmemize olanak tanır. Kapalı, rutubetli, sıcak alanlarda özellikle nemli alanlarda görülen bu böcek türü, yaydığı zararlı mikroorganizmalar nedeniyle çeşitli kalıtsal hastalıklara yol açtığından, son derece tehlikelidir. Bunun yanı sıra, kâğıt türü selülozdan yapılmış maddeler ile kumaş gibi maddeleri kemirebilen bu haşereler en çok maddi hasarlara da yol açabilmektedir. Gümüş böceği ile mücadele etmenin en kestirme yolu profesyonel firmalardan alınacak desteklerle Gümüş Böceği ilaçlama yaptırmaktır. Amatör uygulama teknikleri ile gümüş böceğinden kurtulmak mümkün olmayacağı gibi, sağlık sorunlarının da oluşabileceği unutulmamalıdır.

Gümüş Böceği Özellikleri

Gümüş böceği özellikleri, içerisinde binlerce tür barındıran haşerelerin en önemli özelliği hızlı bir şekilde yayılmalarıdır. Kontrol altına alınmadığında ciddi hasarlara neden olan gümüş böceği haşeresi ile en etkili mücadele yöntemi profesyonel ilaçlamadır. Haşereler içinde bakteri ve mikropları ile insan sağlığına zarar veren gümüş böceği özellikleri sıralanacak olursa;

  • Gümüş böceği omurgasız canlılardandır. Parlak gri renkli olmasından dolayı gümüş böceği adı verilmiştir.
  • Kanatları olmayan gümüş böcekleri insanları ısırmaz. Ancak bakteri ve mikrop yayan bu haşereler hastalıklara yol açtığından mücadele edilmesi son derece önemlidir.
  • Katmanlar halinde vücut derisi olan bu haşerede 4 tane ayak bulunur. Kuyruk bölümünde bulunan 2 tane antenleri ve parlak gri rengi ile tanınan bir böcektir.
  • Ortalama boyları 2 ile 4 cm arasında değişen gümüş böcekleri sıcak ve nemli ortamları sever, soğuk havalarda ise pek ortalıkta görülmez.
  • Gümüş böceği beslenmesini kâğıt ve naylon maddeleri yiyerek beslenir.
  • İnsanları ısırmayan gümüş böceklerinin beslenebilmeleri için kan emmeye ihtiyaçları yoktur.

Gümüş Böceği Nasıl Yok Edilir?

Gümüş böceği nasıl yok edilir? Yaşam alanımızın hemen her yerinde karşımıza çıkan gümüş böcekleri dolaştıkları yerlerden taşıdıkları mikroplar ile salgın hastalıklara neden olur. Gümüş ve diğer haşerelerin yok edilmesinde ekonomik olduğu düşünülerek uygulanan bireysel mücadele ve geleneksel yöntemler sonuç vermediği gibi haşerelerin hızlı bir şekilde yayılmasına sebep olur. Ev içlerine girerek banyo, lavabo, mutfak gibi alanlara yerleşen gümüş böceği insanların besin maddeleri üzerinde gezerek pisliklerini bulaştırır. Bıraktıkları bu pislikleri ile insanların hastalanmalarına neden olan gümüş böcekleri yok edilmesi gereken canlılardandır. Gümüş böceği ilaçlama yapılmadan yok edilemeyen bu haşereler ile mücadele için uzman firmalardan hizmet alınması gereklidir.  

Gümüş böceği İlaçlama Fiyatları

Gümüş böceği ilaçlama fiyatları, sıcaklıkların yükselmesiyle beraber haşerelerle mücadele dönemi de başlamış oldu. Birçok kişi haşerelerden kısa sürede kurtulmak isterken varılan yanlış yargı ile profesyonel yöntemleri değil, geleneksel yöntemleri denemeye çalışıyor. Sonuç tabi ki hüsran. Haşerelerden kurtulmak için yapılması gereken en iyi uygulama profesyonel mücadeledir.  Gümüş böceği ile mücadelede bazı unsurlar fiyatın belirlemesinde etkili olur. Bunları sıralayacak olursak;

Uygulama yapılacak alanın metrekaresi
Uygulama yapılan alanda haşerelerin yoğunluğu
Uygulama sırasında kullanılacak ilaç miktarı
Gümüş böceği ilaçlama fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerimizden 7/24 arayabilir, uygun ödeme koşullarından yararlanabilirsiniz.

Gümüş böceği İle Mücadele

Gümüş böceği ile mücadele, dış mekânlarda çatı, bodrum, merdiven altları, tavan arası ve duvar diplerinde yaşayan gümüş böcekleri yumurtalarını kuytu alanlara bırakırlar. Çok hızlı çoğalan bu haşereler ile mücadele için etkili gümüş böceği ilacı kullanılmalıdır. Gümüş böceği ile mücadele için uzman şirketler ile irtibata geçilmelidir. Gümüş böceği ile bireysel olarak mücadele etmek yeterli değildir. Ortama bıraktıkları yumurtalarının da yok edilmesi gerekli olan gümüş böcekleri ancak etkili ilaçlar ile yok edilebilir. Gümüş böceği mücadelesi için İstanbul, İzmir ve İzmit illerinin tüm ilçelerinde bulunan şubelerimiz ile 7/24 hizmet vermekteyiz.

 


Gümüş Böceği Resimleri

Gümüş BöceğiGümüş Böceği 2Gümüş Böceği 3Gümüş Böceği 4Gümüş Böceği 5Gümüş Böceği 6Gümüş Böceği 7Gümüş Böceği 8kene 9Gümüş Böceği 10

Yorumlar

1.
daisy miller
daisy miller
4.09.2011 - 12:53:08
mucize gibi bir hayvan:)))naylon gibi kolay yok olmayan bir maddeyi yemesi, ne kadar faydalı olduğunun göstergesi:))insanlar da yiyeeklerini meydanda bırakmasınlar canım...kıymayın onlara...

2.
gumus savasci
gumus savasci
20.08.2014 - 01:44:03
Terlikle oturuyom yere ciktikca olduruyom da bitmiyo ya...

3.
Selahattin Düyme
Selahattin Düyme
17.06.2015 - 01:19:47
Bizim evi Gümüş Böcegi Evi ilaç latmak Kaç para Eder ? Bilgi verirseniz Sevinirim.

4.
Selahattin Düyme
Selahattin Düyme
17.06.2015 - 01:20:40
Bizim ev Gümüş Böcegi Doldu Evi ilaç latmak Kaç para Eder ? Bilgi verirseniz Sevinirim.

5.
anti gümüş böceği
anti gümüş böceği
27.06.2015 - 03:50:35
Yaa geceleri çıkıyolar bide uyuyamıyorum bi yan önce yok olurlar inş besinlerimize dışkı,mikrop bulaştırıyolarrrrrrrrrr

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 2+6=
İstanbul Hemen Ara
|
İzmir Hemen Ara
|
Kocaeli Hemen Ara