Güve ilaçlama

Güve

FacebookFacebook 1

Güve ilaçlama

Güve ilaçlama, aslında zararlı türler olan kurtçuklara verilen genel isimdir. Çoğunlukla odun, kürk ve kumaş gibi ürünleri tercih eden güve, insanlara doğrudan zarar vermez. Güvelerin zarar verdiği alanlar daha çok eşyalardır. Güvelerin bulunduğu alanlarda maddi kayıpların yaşanması gayet doğaldır. Güve ile mücadele için haşere türleri için geliştirilen ve etkili ola sıvı ilaçlı uygulama yöntemi kullanılabilir. Evde ki ya da işyerlerinde buldukları eşyaları aynı zamanda besin kaynağı olarak kullanan güve, gardıropta giymeye kıymadığınız pahalı bir elbisenizin sonunu hazırlayabilecek nitelikte zarara ve güce sahiptir. Güvelerden kurtulmanın yolları arasında en etkin yol güve ilaçlama yaptırmaktır. Bu konuda alanında uzman ve kurumsal şirketlerinden destek alabilirsiniz.

 

 

Güve İle Mücadele

Güveler insanlara herhangi bir zarar vermez. Ancak yaşadığı çevredeki mobilya, kıyafet gibi birçok materyale oldukça büyük miktarda hasar verir. Bu yüzden asla hafife alınacak bir problem değildir. Güve ile mücadele, ciddiye alınmadığı takdirde çok büyük maddi hasarlara yol açabilirler. Profesyonel bir şirketten alınacak profesyonel bir güve ile mücadele hizmeti sonrası güve problemi büyük ölçüde çözülmüş olacaktır. Güve ile mücadele ederken bireysel mücadele ve geleneksel yöntemler sonuç vermeyeceği gibi haşerelerin hızlı bir şekilde yayılmasına sebep olacaktır. Güveler diğer adıyla kurtçuklar, insanları ısıramaz ancak ahşap ve mobilyalara ciddi zararlar verir. Dolaştıkları yerlerden taşıdıkları mikropları yiyeceklerimizin bulunduğu alana getiren haşereler sağlığımıza ciddi zararlar verir. Bunun için güvenin fark edildiği an profesyonel bir firma ile irtibata geçilmesi hayati önem taşımaktadır. Güve ile mücadele için sektörde 20 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren firmamızı arayabilir, uzman kadromuzdan 7/24 destek alabilirsiniz.

Güve İle Bireysel Mücadele Mümkün Mü?

Güve ile bireysel mücadele mümkün mü? Güve diğer tüm haşereler gibi hızlı bir şekilde yayılan ve yaşam alanımızı istila eden zararlı canlılardır. Toplumda varılan yanlış yargı ile birçok kişi haşerelerle karşılaştığında ekonomik olduğunu düşünerek kendi yöntemleri ile kurtulmaya çalışıyor ve bireysel mücadeleye başvuruyor. Hâlbuki içlerinde zehirli türlerinin de bulunduğu haşereler ile birebir temas etmek ve geleneksel yöntemleri uygulamak sonuç vermediği gibi zaman kaybıdır. Bu süre zarfında yok edilmeyen haşereler hızlı bir şekilde çoğalacak ve kurtulması daha zor hale gelecektir. Güve ve diğer tüm haşerelerin yok edilmesinde yapılması gereken tek şey güvenilir bir firma ile profesyonel güve ilaçlama uygulamaktır. Güneş Böcek İlaçlama şirketimiz yıların tecrübe ve birikimi ile İstanbul ili ve tüm ilçelerinde faaliyet alanını genişleten öncü firmalardan biri olmuştur. Kendi içerisinde farklı türleri ayrılan güveyi başlıklar altında değerlendirecek olursak;

Halı Güvesi

Halı güvesi, deri koltuk, kumaş, kürk gibi eşyalar arasında yuva yapar ve buralara yumurtalarını bırakır. Aynı zamanda deri koltuk, kumaş, kürk gibi materyalleri kemirerek onlara zarar verir. Halı güveleri açlığa ve susuzluğa oldukça dayanıklıdır.

Tahıl Güvesi

Tahıl güvesi, tahıllar ile beslenir. Zaten adını bu özelliğinden almıştır. Tahıl güveleri tahılın tanelerini yer dış kabuğunu ise atar. Ve buralara yuvasını yaparak çoğalır. Tahıl güvelerine tahıl ambarlarında çokça rastlamak mümkündür.

Deri Güvesi

Deri güvesi, derileri kemirmesi sebebi ile bu ismi almıştır. Deri güvesi deriden yapılmış her türlü nesneyi kemirerek beslenir ve onlara zarar verir. Derinin işlendiği fabrikalarda oldukça sık rastlanan bir güve türüdür.

Odun Güvesi

Odun güvesi, isminden de anlaşılabileceği gibi odun olan her şeyi kemirerek beslenir. Yuvalarını mobilyaların eski, ezik ve çatlak yerlerine bırakarak oldukça hızlı bir şekilde üreyen güveler ev mobilyaları için oldukça büyük tehlike oluşturmaktadır.  

 


Guve Resimleri

güvegüve 2güve 3guve 4güve 5güve 6guve 7güve 8kene 9güve 10

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 7+1=
İstanbul Hemen Ara
|
İzmir Hemen Ara
|
Kocaeli Hemen Ara