Halı Böceği ilaçlama

Halı Böceği

FacebookFacebook 0

Halı böceği ilaçlama

Halı böceği, kumaş türleri ve dokuma ürünlerin içinde yaşayan, yünlü ve tüylü maddelerin arasında gizlenen ve bakterilerin çoğalmasına neden olan oldukça zararlı bir haşere türüdür. Bu sebepten dolayı, halı böceği ilaçlama, hem sağlığımız açısından hem de maddi açıdan büyük bir öneme sahiptir. Halı böceğini türünü yok etmek için bireysel yöntemler yeterli olmayacağı gibi, tecrübesiz firmalar da bu haşerelere karşı bir etki sağlamayacaktır. Halı böceği mücadelesi  ile yaşadığınız sorundan kısa sürede kurtulmak için firmamızı günün her saati arayabilir, uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.

 

Halı Böceği Özellikleri

Halı böceği özellikleri, diğer haşerelerle en benzer başlıca özelliği hızlı bir şekilde yayılmak olan halı böceğinin fark edildiğinde vakit kaybetmeksizin profesyonel bir işlem yapmak oldukça önemlidir. İçerisinde farklı türleri barından halı böceği kontrol altına alınmadığında hızlı bir şekilde yayılarak hayatımızı istila edebilir. Bunun yanında halı böceği haşeresi ile karşılaşıldığında daha ekonomik olacağı düşünülerek uygulanan bireysel mücadele sonuç vermediği gibi zaman kaybıdır. İçlerinde zehirli türlerinin de bulunduğu haşerelerle temas halinde beklenmedik bir etki ile karşılaşabilir, sağlık dengemizi bozabiliriz. Yok edilmediğinde ciddi sorunlar doğurabilen halı böceği özellikleri ile değerlendirecek olursak;

Bu böcekler, kilim ve halı gibi eşyaların içlerinde yaşarlar ve yine buralarda çoğalırlar. Yumurtalarını da yine buralarda saklarlar.

Farklı renkleri mevcuttur ve ortalama olarak 1 ya da 2 cm boyundadırlar. Fırça şeklinde vücutlarının alt kısımlarında tüyleri vardır ve daha çok bu görünümleri ile tanınırlar.

Halı böcekleri insanları ısırmazlar. Ancak bakteri barındırdıkları için sağlık açısından sorun yaratabilirler. Yünlü ve tüylü eşyalara ciddi oranda zarar verirler. Böylece maddi hasara neden olurlar.

Bu böcekler, mikrop ve bakteri yayarlar. Bu nedenle özellikle de evde küçük çocuk ve bebekleri olan aileler başta olmak üzere herkesin halı böceği ilaçlaması yapmasında fayda vardır.

Üremek ve yaşamak için daha çok nemli alanları tercih eden halı böcekleri, eşyaları kemirirler ve kullanılamaz hale getirirler. 2 ay kadar yaşayabilmektedirler.

Halı Böceği İle Mücadele

Halı böceği ile mücadele, sıcaklıkların yükselmesiyle beraber haşere sorunu da başlamış oldu. Nemli ve sıcak yerleri seven haşereler etraftan taşıdıkları mikropları yaşam alanımıza bırakarak sağlık dengemizin bozulmasına sebep olur. Özellikle astım ve alerjik reaksiyonları olan kişilerin özellikle dikkat etmesi gereken haşereleri yok etmede bireysel mücadele etkili olmadığı gibi zaman kaybına neden olur. Kontrol altına alınmayan haşereler kısa bir sürede yayılarak yaşam alanımızı istila eder. Aynı zamanda geleneksel yöntem ile yok etmek için çalıştığımız haşereler ekonomik kayıp yaşamamıza neden olur. Halı böceği ile mücadele için en etkili ve kesin çözüm uzman ve etkili ilaçlamadır. Bunun için çalışacağınız firmayı iyi seçmeniz ve güvenirliğini tescil etmeniz oldukça önemli. Halı böceği ve diğer tüm haşerelerin yok edilmesinde geliştirdiği yöntemler ile profesyonel bir şekilde mücadele eden firmamızı irtibat numaralarımızdan arayabilir, günün her saati destek alabilirsiniz.

Halı Böceği İlaçlama Yöntemleri

Vücudunun alt bölümünde ye alan fırça benzeri ayakları ile bilinen halı böcekleri farklı renklerle görülür. Oldukça küçük bir boyuta sahip olmaları mücadele etmeyi zor hale getirir. Halı, kilim ve yünlü eşyalarda sık bir şekilde karşılaştığımız halı böceği ortalama 2 ay yaşamaktadır. Halı böceği ilaçlama yöntemleri gelişen teknoloji ve uygulamalarla oldukça basit ve pratik bir işlem haline gelmiştir. Mücadelede için en sık kullanılan yöntem sıvı ilaçlı tekniklerdir. Haşereleri yok etmek için uygulanacak yöntemleri belirlerken bazı unsurlar belirleyici olur. Haşerenin yoğunluğu, bulunduğu alana göre belirlenen mücadele yöntemleri kendi içerisinde farklı başlıklar altında toplanır. Bunlar;

Sıvı,Jel ,Kokulu,Kokusuz ilaçlama ve Fare İstasyonlarıdır

Halı böceği ve diğer tüm haşerelerle mücadelede 20 yılı aşkın süredir İstanbul ili ve tüm ilçelerinde faaliyet göster şirketimize iletişim numaralarından ulaşabilir, uygun ödeme koşullarından yararlanabilirsiniz.  


Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 3+5=
İstanbul Hemen Ara
|
İzmir Hemen Ara
|
Kocaeli Hemen Ara