Haşere ilaçlama

Haşere

FacebookFacebook 0

haşere ilaçlama

Haşereler hem insanlara hem de hayvanlara zararlı canlılar olduğundan dolayı insanlar çok eski zamanlardan bu yana haşereler ile mücadele halinde olmuştur.

Açık ya da kapalı herhangi bir bölgede gördüğümüz haşereler, bizi huzursuz eder ve tedirgin yaşamamıza sebep olur.

Haşereler yaşam alanlarımıza yöneldikleri takdirde bizlere büyük sorun çıkarabilirler. Geçmişte alınamayan önlemler sebebiyle birçok kişi bu canlıların bulaştırdığı hastalıklar sebebiyle yaşamını yitirmiştir. Hastalıklar bazen ısırıklarıyla, bazen besinlerin üstüne bıraktıkları salyalarıyla, bazen yaşadığımız alana bıraktıkları dışkılarıyla bulaşabilmektedir.

Bu sebeple haşerelerden kurtulmak ve ciddi problemlerle karşı karşıya kalmamak adına durumu önemseyip gerekli tedbirleri almak gerekir.

Haşereler ile mücadele için yine geçmişten günümüze birçok yöntem kullanılmıştır. Gelişen teknolojiyle uzman kişiler tarafından uygulanan haşere ilaçlama yöntemler sayesinde bu problemden tamamen kurtulmak mümkün.

 

İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

İlaçlama yöntemleri sağlıklı bir hayat sürebilmek için yapılan uygulamalardır. İnsanlar bu konuda bilinçli davranmalıdır.

Dünyada milyonlarca böcek türü bulunmaktadır. Böceklerden kurtulmak için başvurulan yöntemlere doğru karar vermek gerekir. Bireysel mücadeleden kaçınılmalıdır.

Haşerelerle baş etmek için alınan türlü ilaçlar bazen daha da tehlikeli olabilir. Çünkü hangi haşereye ne şekilde önlem alınması gerektiğini çoğumuz bilemeyiz. Dolayısıyla yanlış kullanılan ilaçlar haşereler için bağışıklık yaratabilir ve onları daha dirençli hale getirebilir. Ya da kullanılan ilaçlarla öldü zannettiğimiz haşerelerin, ölmeden etrafa bıraktıkları yumurtalarının oluşumundan sonra aynı sorunla tekrar karşılaşabiliriz.

İşte tüm bu çabalar bizim için sadece zaman kaybıdır. Haşere ile mücadele şirketlerinin uygulayacağı yöntemlerle hiç zahmete girmeden üstelik kalıcı ve kökten çözümlerle bu sorundan kolayca kurtulmuş oluruz. Tek bir telefonla bu konu halledilecektir.

Haşere ilaçlama şirketleri haşere, pire, fare, güve, karınca, hamam böceği ve daha birçok böcek türünün etkisiz hale getirilmesi hususunda sizlere hizmet sunmaktadır.

Haşereler ile mücadele teknikleri haşerenin işgal ettiği alanların büyüklüğüne, alanın ortamına ve haşere türüne göre değişmektedir.

Haşerenin bulunduğu park, bahçe, okul, otel gibi bazı alanlar düzenli bir biçimde ilaçlanmalıdır. Bu alanlarda insan sayısı fazla olduğu için ortamlar sağlıklı ve temiz olmalıdır.

Haşerelerin temizlenmesi işlemleri hastane, iş yeri, gıda firmaları, restoranlar gibi her türlü mekânlarda yapılabilmektedir.

Jel ilaçlama

Bu tekniğin uygulaması oldukça basittir. İşlem uygulanırken bireylerin mekânı terk etmesine gerek duyulmaz. Günlük yaşantılarına devam edebilirler. İnsan sağlığına, evde bulunan çocuklara, evcil hayvanlara ve çevreye hiçbir zararı yoktur. Ve uzun süre kalıcılığını koruyan bir yöntemdir. 6 aya kadar etkisini sürdürür. İlaçlama işleminden sonra temizlik yapmaya gerek yoktur.

Haşerelerin gezebileceği kuytu köşe alanlara, duvar diplerine, kapı pencere dolap kenarlarına, şırınga tabancasıyla ufak parçalar halinde ilaçlar bırakılır.

Hormonal bir koku içeren jel ilaçlar, haşereleri kendine çeker. Yuvalarında saklanan böcekler bu ilaca karşı koyamaz ve yuvasından çıkarak yer. Haşereler bu ilacı yedikten sonra tekrar yuvasına döner ve yuvasında ölür. Haşereler birbirlerini yiyerek de beslendiği için, ölen haşereyi diğerleri yer ve ilaç onlara da etki göstereceğinden zincirleme ölüm gerçekleşir.

Kokulu ilaçlama

Haşerelerin yoğun olduğu alanlarda ve ölmesi zor olan haşere türleri için kullanılan bir yöntemdir. Keskin bir kokusu vardır ve ilaç türü sıvıdır. Püskürtme yöntemiyle uygulanmaktadır. Her türlü haşere için etkili sonuç vermektedir. Ayrıca hem haşereleri hem de haşerelerin yumurtalarını yok etmektedir.

Kokulu ilaçlama yapıldığı esnada ortamda kişiler veya evcil hayvanlar bulunmamalı, gıdaların üstleri kapatılmalı varsa çocuk oyuncakları kaldırılmalıdır.

İşlem yapıldıktan sonra alana ortalama 6 saat boyunca girilmemelidir.

Kokusuz ilaçlama

Özellikle kapalı alanlarda tercih edilmektedir. Kokusuz olduğu için kimseye zararı yoktur. Herhangi bir önlem almaya gerek duyulmaz. Açıkta kalan yiyeceklerin ağızlarının kapatılması yeterlidir. Su içeriklidir ve püskürtme yöntemiyle uygulanır. Uygulama sonrasında alanda 3-4 gün temizlik yapılmamalıdır.

Kokusuz ilaç tekniğinde her çeşit böcek türü için uygulanabilir. Ancak pire, tahtakurusu gibi ölümleri zor olan haşereler için uygulanmamalıdır.

Haşerelerle tek başınıza mücadele etmeniz imkânsızdır. Bu sorunlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacak profesyonel firmalara başvurmanız doğru olacaktır. Haşere ile mücadele eden firma çalışanlarının eğitimden geçmiş olması gerekir. Her böceğin etkisizleştirilme zamanı ve işlem türü farklıdır. Özellikle buna dikkat etmek gerekir.

Gezer ilaçlama şirketi 20 yılı aşkın tecrübesinden bu yana sizlere kaliteli, sağlıklı, garantili hizmet sunarak haşere sorunlarınıza çözüm olmaktadır. Şirketimizde çalışan ekibimiz uzman ve tecrübelidir. 

Misyonumuz yaptığımız mücadele uygulamalarıyla sizlere kesin ve kalıcı sonuç sunabilmek. Haşerelerden kurtulmak için bizlere 7/24 çağrı merkezi numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Her türlü haşerelerle, böceklerle ilgili bilgi almak ya da merak ettiğiniz herhangi bir konu için sizlere bilgi verip yardımcı olmak adına ekibimizle hizmetinizdeyiz.


Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 1+4=
İstanbul Hemen Ara
|
İzmir Hemen Ara
|
Kocaeli Hemen Ara