Bitki Biti

bitki-bitiBitki özsuyu ile beslenen, toplu iğne başı büyüklüğünde olan, yaprak biti olarak da adlandırılan canlı bitki bitidir. Parçalayıcı ağız yapısına sahip olan bitki biti, bitkilerin yaprak ve köklerini kemirerek zarar verir. Genellikle renkleri siyah ve yeşil olan bitki biti, binlerce türe sahiptir. Her türü farklı bitki üzerinde beslenen yaprak biti, en çok devedikeni ve gül üzerinde görülür. Uğur böceğinin en sevdiği besini olan bitki biti, kuş ve böcekler tarafından da besin olarak kullanılır.

Sonbaharda erkek bitki bitlerinin ortaya çıkması ile çiftleşen bitki biti, yumurtaları yapraklar üzerine bırakır. İlkbaharda yumurtaların açılması ile yavru bitki bitleri çıkar ve kısa sürede erginleşerek üremeye başlar. Yaprak biti her üremede 45-50 yumurta yapar.

Yaprak biti(bitki biti) ile mücadele de yasal çalışan ilaçlama şirketlerinden destek alınmalıdır. İlaçlama şirketimizden 7/24 bitki biti ilaçlama talebinde bulunabilir, randevu alıp, istediğiniz gün ve saatte bitki biti ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir