Çiyan Sokması

Çiyan İlaçlama
Böcekler insanoğlunun genelinde korkuya sebep olan canlılardır. Bununla birlikte kalmayıp aynı zamanda envai çeşit hastalığa yakalanmamıza neden olurlar. Birçok haşere türü ve bu haşerelerle mücadele halinde olan firmalar vardır. Tehlikeli böcek türleri arasında çiyan başlarda gelir oldukça zararlıdır. Ölüme kadar varabilen sonuçlar doğurur. Bu haşere türünün boyları yaşadıkları alanlara göre farklılık gösterir. Genel olarak dağlar da bulunurlar. Fakat evlerde dahi görülürler. Genel olarak yeşillik çayır olan bölgelerdeki evlerde azınlık olarak görülürler. Çiyan sokması insanı ölüme sürükler kesinlikle çok tehlikeli bir canlıdır. Görüldükleri an derhal ilaçlama ekipleri çağrılarak uygun ilaçlama yapılmalıdır. Bireysel olarak kesinlikle yaklaşılmamalıdır. Ayakları oldukça hızlıdır ve yaklaştığınız an çiyan zehri size aktarabilir.

Bu haşere türü kuru ve sıcak yerlerde yaşamayı severler ve bu iklim koşullarında daha sık, kolay ürerler. Türleri renklerine göre farklılık gösterir. Sarı, kahverengi, kızıl, siyah olarak değişkenlik gösterir.  Çiyanlara akşamları rastlamak mümkündür. Gündüzleri pek gözükmezler. Bu türe temas halinde olsanız bile dokunduğu yer kızarır, kaşınır ve kabarır. Çiyan sokması çok tehlikelidir böyle bir şeye maruz kalındığı an en yakın sağlık kuruluşuna muhakkak gidilmelidir. Bu böcek sokması ile insan da mide bulantısı, şiddetli baş ağrısı ve dönmesi gibi sonuçlara yol açarken bunların yanı sıra ölüme de sebebiyet verebilir. Çiyanlar genel olarak kırkayak ile karıştırılır. Fakat çiyan daha tehlikeli bir türdür. Bu haşere ev ve işyerlerinin bodrumlarında kapılarında ve pencerelerinde aynı zamanda da garajlarda bulunurlar. Bu böcek rutubeti ve rutubetin bulunduğu alanları daha çok tercih ederler.

Bu böceğin görüldüğü yerler muhakkak itinalı bir şekilde ilaçlanmalıdır. Çiyan ilaçlama oldukça tehlikeli bir iştir. Görüldükleri yerlerde bireysel olarak değil de uzman ekiplerince işlem yapılmalıdır. Teması halinde bile oldukça büyük etki yaratırlar. Bu yüzden uzmanlar korunaklı kıyafetler aracılığı ile bu işlemi yapmaktadırlar. İlaçlama oldukça önemli bir iştir. İşini bilen firmalar tarafından bu işlem görülmelidir. 7 gün 24 saat bize ulaşabilirsiniz. Edeceğiniz talep doğrultusunda geniş uzman kadromuzu istediğiniz gün ve saat de bildirdiğiniz adrese derhal yönlendirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir