Evde hamam böceği

Hamam böcekleri hijyen olmayan alanlarda bulunduktan sonra yaşam alanlarımıza gelebilirler. Gıda arayışı içerisinde olmaları ev, iş yeri, fırın, lokanta gibi yerlerde karşımıza çıkmamız için en önemli nedendir. Özellikle evlerimizde mutfaklarda sıkça karşılaşılan hamam böcekleri yuvalarını duvar çatlaklarına, mutfak dolap içlerine, fırın arkalarına yapabilmektedir. Çatı katları, merdiven altları, bodrum, kilerler de bu haşerelerin bulunduğu yerler arasındadır. Kısacası evde hamam böceği görmek olası bir durumdur. Eğer böyle bir durum ile karşılaşıldıysa kesinlikle hamam böceği ilaçlama uygulatılmalıdır.

evde-hamam-bocegiEvde hamam böceği olması, insanların sağlık sorunları ile karşılaşmaları ve maddi, manevi zarar görmeleri demektir. Bu nedenle bu haşerelerden kurtulmak şarttır. İhmal edilmemeli görüldükleri veya fark edildikleri anda haşere ilaçlama firmaları ile görüşülmelidir. Gereken hamam böceği kontrol altına alma işlemi uygulatıldığı takdirde bu haşere sorunlarınıza çözüm getirilir. Bilinmelidir ki hamam böceği ile mücadele edecek kişilerin bireysel yapacakları hiçbir yöntem kesin çözüm demek olmaz. Bu yüzden profesyonel yardımlar alınarak ilaçlı mücadele tekniklerinin uygulatılması daha doğru olacaktır.

Evde hamam böceğinden kurtulmak için jel ilaçlar kullanılır. Bu ilaçların kullanımı çok kolay gerçekleştirildiğinden ve sadece ilaçlar kuytu köşelere konulduğundan insanlara ve çevreye olumsuz etkisi olmaz. Bu nedenle insanların evlerini terk etmelerine gerek yoktur. İşlem öncesinde bir önlem alınması da gerekmez. Sadece hamam böceklerinden kurtulmak ve bu gruptaki haşereler ile mücadele için uygulanan jel ilaçlar şırınga ya da silikon tabanca yardımcı ile sürülür. Muhakkak uzaman ekipler tarafından yapılması gerekir. Çünkü her ne kadar kolay bir yöntem olsa da haşere ilaçlama hassas, titiz davranılması gereken işlemdir. Bilinçsizce uygulandığı her tür sorunla karşılaşılması mümkündür.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir