İlaçlama nasıl yapılır?

ilaclama-nasil-yapilirBöcek ilaçlama her alanda farklı gerçekleştirilen, her haşere türüne karşı değişik teknikler uygulanan işlemdir. Böceklerden kurtulmak, haşereler ile mücadele etmek için en doğru yoldur. Jel ya da sıvı ilaçlar kullanılarak gerçekleştirilir. İlaçlama kadar ilaçların da etkisi, alınacak böcek ilaçlama sonuçlarının kalıcılığını etkilemektedir.

Jel böcek ilaçlama uygulaması sadece hamam böcekleri ve türleri için uygundur. Diğer haşerelerden kurtulmak için sıvı ilaçlar kullanılır. Jel ilaçlar kuytu köşe yerlere, örneğin duvar diplerine, kapı pencere pervazlarına, dolap içlerine, çamaşır ve bulaşık makinesi arkalarına, şırınga tabancası ile ufak parçalar halinde konulur. Bu ilaçların kokusuna gelen böcekler, ilacı yiyerek ölür. Kısa sürede sorunları yaşanılan haşereler yok edilmiş olur. Böcek ile mücadele için yapılan bu böcek ilaçlama için hiçbir tedbir alınmasına gerek yoktur. Çünkü ilaçların insanlara ve hayvanlara yan etkileri bulunmaz. Yine de kedi, köpeklerin ilaçların sürüldüğü yerlere yaklaşmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Sıvı ilaçlama kokulu ve kokusuz böcek ilaçlama teknikleri şeklinde ayrılır. İki ilaçlama da sıvı ilaçlar kullanılarak gerçekleştirilir ancak kokulu olanı buharlama diğeri ise püskürtme şeklinde yapılır. Kokusuz böcek ilaçlama sadece alanların yüzeylerine yapıldığından, gıdaların fazla bulunduğu yerlerde, yatılı hasta olan ve 24 saat çalışan yerlerde tercih edilmektedir. Kokulu ilaçlama ise her alanda yapılması mümkün olup, öncesinde birkaç önemli tedbir alınmasını gerektirir.

Böcek ilaçlama firmaları tarafından, öncelikle haşere türleri daha sonra bu haşere ve böceklerin bulundukları alanların tespitleri yapılması ardından gerekli ilaçlama yöntemleri ile böcek ile mücadele için sizlere her tür hizmet sunulmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir