İzmir pire ilaçlama

Kedi, köpek, kümes hayvanları, tüylü bölgeler pirelerin en sevdiği noktalardır. Tıpkı bir çekirge gibi zıplayan ve yakalanması zor olan pirelerle mücadele etmek zordur. İzmir Pire İlaçlama, böcek ilaçlaması yapan uzman ekibe sahip bir firmadır.

İzmir pire ilaçlama
İzmir pire ilaçlama

Yazları sıcak, kışları ılıman bir iklime sahip olan İzmir’de özellikle havaların ısınmasıyla birlikte bir çok evde, şirketlerde, hastanelerde, okullarda, bahçelerde yuvalanıp çoğalmaya başlar. Pireler bulaştığı noktanın ısı ayarına göre hareket ederler. İnsan kendisinde pire olduğunu şiddetli bir kaşınmayla hissettiğinde ve pireyi gördüğünde yakalaması zordur çünkü pireler 100 metre yükseğe kadar zıplayabilen parazitlerdir. Uzun süre pire ısırığına maruz olmuş kişiler fazla zaman kaybetmeden bir sağlık kliniğine giderek kan testi yapmaları gerekmektedir. Çünkü pireler, insanlardan ve hayvanlardan taşıdıkları hastalık virüslerini çok kolay bir şekilde başka insanlara yayabilirler.

Pirelerle mücadele etmek kişisel olarak mümkün değildir bu nedenle profesyonel ve yasal mevzuata uygun ilaçlar kullanan firmalara danışmanız gerekmektedir. İzmir Pire İlaçlama 7/24 geniş servis ağıyla birlikte İzmir’in tüm ilçelerine ulaşabilmektedir.  

Pire ısırığına maruz kaldığınızda ısırılan bölgeyi kaşımamanız önerilir. Çünkü pirenin yaydığı mikrobu vücudunuzun tüm bölgelerine hızlı bir şekilde yaymasına neden olursunuz. Pirelerin çeşitleri çoktur. Toprak piresi, toz piresi, vücut piresi, hayvan piresi, saç piresi, kasık piresi, odun piresidir.

Yaz aylarıyla birlikte yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan İzmir’de yaşam şartlarının daha sağlıklı olması açısından özellikle parklar, bahçeler ve kırsal bölgelerdeki alanlar her mevsim geçişlerinde düzenli olarak ilaçlanmalıdır. Önlemi çok önceden almak çok daha sağlıklı olacaktır.

Pireler zehirli olmadığı için öldürücü bir etkisi yoktur ancak erken önlem alınmadığında bulaştırdığı hastalıklar zamanla sinsi bir şekilde ciddi boyutlara ulaşabilir. ilaçlama yapılırken özellikle pirelerin bulaştığı hayvanların hijyenliğinin sağlanması gerekir. Evdeki kedi, köpek, kuş gibi canlılar titizlikle temizlenmelidir daha sonra evde ilaçlama yapılmalıdır.

Yassı bir vücuda sahip olan pireler en fazla 1 yıl yaşayabilirler. Pirelerin bıraktıkları yumurtalar karabiber tanesi kadar küçük ve beyazdır. Yatak ve yorgan üzerinde de pirelere rastlamak mümkündür.

Pirelerden kurtulmak uzmanlık gerektirir bu yüzden kişisel olarak temizlenmesi uzun süre etkili olmayacaktır.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir