Kalorifer böceği zararları

kalorifer-bocegi-zararlariKalorifer böceği ilaçlama, bu haşerelerin verebilecekleri zararları önlemek açısından oldukça önemlidir. bu haşereler sağlık sorunlarına neden oldukları gibi, maddi hasarlara da neden olabilmektedirler. Ayrıca kalorifer böceklerinden kurtulmak için zirai ilaçların etkili olmadığı gibi, bu ilaçların insan sağlığı açısından da zararlı olabileceği bilinmelidir. Bu işlem için kesinlikle profesyonel böcek ilaçlama firmaları ile görüşülerek hizmet alınmalıdır.

Kalorifer böcekleri hama böceği türü olup oldukça hızlı üremekte ve çok kısa sürede yüzlerce sayıya ulaşabilmektedirler. Yumurtlama ile üreyen bu haşereler her üremelerinde ortalama 250-300 yumurta bırakabilmektedirler. Bu yavrular ortamların sıcaklığına bağlı olarak 15 gün içerisinde açılarak daha da zararlı hale gelirler. Bu yüzden kalorifer böceği ilaçlama için kesinlikle vakit kaybedilmeden, en yakın böcek ilaçlama firmaları tarafından yardım alınmalıdır.

Bu haşereler evlerde, iş yerlerinde mutfak ve yemekhanelerde, okul ve hastane kantinlerinde, büfe, fırın, lokantalarda görülmektedirler. Çünkü insan gıdaları ile beslenirler. Ayrıca nemli ve sıcak yerlerde olmayı tercih ederler. Bu nedenle bulundukları yerlerdeki yiyeceklere çok fazla zarar verirler. Bunun dışında bıraktıkları mikropların insanlara bulaşması sonucunda sağlık problemlerine neden olurlar. Kalorifer böceği zararları karşısında kalarak, ciddi rahatsızlıklar yaşamamak adına kalorifer böceği ilaçlama yaptırılması şarttır. Bu haşerelerin bulundukları alan ve mekanların durumlarının ilaçlama tekniğinin farklı olmasında etkisi vardır. Bu tekniklerin doğru belirlenmesinde böcek ilaçlama firmalarının uzman ekiplerce çalışıyor olmalarının büyük katkısı vardır.

Kalorifer böceği ile mücadele bireysel olarak oldukça zordur. Çünkü bu haşereler başlarında bulunan antenleri sayesinde tehlikeleri çok kolay hissedebilirler ve hissettiklerinde de çok hızlı hareket ederek, kısa sürede ortadan kaybolabilirler. Bu yüzden kesinlikle profesyonel hizmetler alınmalıdır. Böcek ilaçlama firmaları arasında sizlere güvenilir hizmetler sunan Güneş ilaçlama ile irtibat kurarak, kalorifer böceği ilaçlama işlemleri uygulatmanız mümkündür.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir