Kocaeli hamam böceği ilaçlama

Marmara Bölgesinin ikinci büyük ve şirin illerinden biri olay Kocaeli’nde özellikle yaz aylarının gelmesiyle birlikte böceklerin hızla çoğaldığı illerden biridir. Yeşillik alanlarının yoğun olduğu şehirde her mevsim başlangıcında tüm mahallelere genel ilaçlama yapılması kesin çözüm olacaktır. Kocaeli Hamam Böceği İlaçlama 7/24 saat boyunca sizlere profesyonel hizmet sunmaktadır.

Hamam böcekleri siyah, kırmızı, kahverengi olup 1500’den fazla çeşitleri vardır. Hamam böceklerinin yavrularını bıraktığı yerler daha çok sıva çatlakları, parke altları, halı altları, ahşap çatlakları, kapı eşikleridir. Evde ilaçlama yapılmadan önce evin temizlenmesi gerekmektedir. Daha sonra Böcek İlaçlama Firması uzman ekibiyle birlikte evinizi tercih ettiğiniz ilaca göre evinizi ilaçlayacaktır.

Kocaeli hamam böceği ilaçlama
Kocaeli hamam böceği ilaçlama

Kocaeli hamam böceği ilaçlama

Hamam böcekleri çok kurnaz böceklerdir. İnsan hareketlerini dikkatlice takip ettikleri için farkına varıldığını anladıkları ancak hızlı bir şekilde koşarlar. Evlerde en sevdiği yerler mutfak ve banyodur. Nemli alanları sevdiği için bu alanlarda daha çok birikirler. Larvalarını lavabonun içine bırakırlar. Bu yüzden evlerde mutfak ve banyonun çok iyi temizlenmesi gerekir. Çünkü buralardan evin diğer bölümlerine kadar yayılırlar. En sevdiği yiyecek et ve tatlı türleridir. Açıkta bıraktığınız gıdaları yerler ve sizlerde bu gıdalara temas ettiğinizde rahatlıkla hamam böceklerinin bıraktıkları virüsleri kapma olasılığınız yüksek olacaktır. Sıklıkla yaydığı hastalıkların başında gıda zehirlenmesi gelmektedir. ülkemizde döner, dürüm gibi yiyecekler açıkta hazırlandığı için bu tarz yiyeceklere ulaşmaları kolaydır bu nedenle döner, dürüm… vb yiyeceklerden gıda zehirlenmelerine rastlamak mümkündür.

Eczanelerden ve marketlerden aldığınız kimyevi ve bitkisel ilaçlarla hamam böceklerinden kurtulmanız mümkün değildir. Uzman bir ilaç firmanızdan destek almanız sizin için iyi olacaktır. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı ilaçları uygulayan bu firmalar bu sorununuza kesin çözüm sunacaktır. Firmaların kullandığı ilaçlar, kokusuz ilaçlama, kokulu ilaçlama, sıvı ilaçlama, jel ilaçlamadır. Ekipler ilaçlamayı yaparken uygun olan kıyafet ve maskeyle işleme başlarlar. Kullanılan ilaçlar insan sağlığını, bitkileri, çiçekleri olumsuz yönde etkilemeyen ilaçlardır.

Son yıllarda yapılan bilimsel araştırmalarda hamam böceklerinin kişilik olarak çekingen ve cesaretlikle karışık bir duyguya sahip oldukları ortaya çıktı. Libre Bruxelles Üniversitesi’nde yaklaşık 300 kadar Amerikan Hamam Böcekleri üzerinde yapılan incelemeler sonucunda hayvanların ve böceklerin grup bilinciyle hareket ettikleri gibi tek olarak da hareket ettiklerini ortaya çıkardı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir