Salyangoz İlacı

salyangoz-ilaclamaSalyangoz, tatlı su, deniz ve karada yaşayan canlıdır. Genellikle nemli yerlerde, yağışın bol olduğu ve havanın tam soğumadığı sonbaharda daha sık görülürler. Vücutlarında bol miktarda su bulunduğu için kış aylarında donar, yaz aylarında kururlar. Salyangoz Vücudunun üzerinde bir kabuk bulunur ve onu tehlikelerden korur. Kabuğu ve vücudu arasında salgılanan bir sıvı ile hareketini sağlar. Çift eşeyli olan salyangoz kendi kendini dölleyebilir. Salyangozun geçtiği yerlerde parlak ve sümüksü bir leke oluşur. Nadir olarak etçil beslenen türleri olduğu gibi çoğunluğu otçul beslenir.  Salyangoz bazı ülkelerde besin maddesi olarak tüketilir

Beslenmesini bitkilerin kök ve yapraklarını kemirerek sağlar ve tarım alanlarına büyük zarar verir. Tarım alanları ve bahçe bitkilerini korumak amacı ile salyangoz ilacı uygulanmaktadır.

Salyangoz ilacı, mutlaka Ziraat Mühendisleri kontrolün, Sağlık Bakanlığı ruhsatına sahip, eğitimli personel ile uygulama yapan bir ilaçlama şirketi tarafından yapılmalıdır.

Salyangoz ilaçlaması için 7/24 ilaçlama şirketimizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir