İstanbul Haşere İlaçlama

İstanbul Haşere ilaçlama yaşam alanlarımızın feraha kavuşması adına rutin olarak yapılması gereken uygulamalardan biridir. Tanım; Hayvanlara zarar veren, İnsanların yaşam alanlarına bakteri ve mikrop taşıyarak çeşitli hastalıklara neden olan mikroorganizmalara ?Haşere? adını veriyoruz. Haşere; aynı zamanda taşıyıcı, aracı, gibi kavramları da içine almaktadır.  Hayvan sınıfı gruplandırmasında; Asalak, Parazit, Sürüngen, Kemirgen, Zehirli örümcek türlerini sıralamak mümkündür. Eklem bacaklı, kanatlı, kanatsız ve omurgasız gibi tür ve sınıflara ayırılmaktadırlar. Haşereler; doğal yaşama alanlarında besin, sıvı ve barınma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla insan sahasına girerler. Bu işlemleri gerçekleştirirken de aç olmaları durumunda, önlerine gelen her şeyi istila ederler.  Bu türlerin hepsi insan sağlığına ciddi anlamda olumsuz etkileri vardır. Bazıları yumurta bırakarak, bazıları da yavrulama yöntemi ile çoğalırlar. Haşereler için bilmemiz gereken önemli noktalardan biri de hızlı çoğalma özellikleridir.

Haşere Türleri

Haşere türleri her ne kadar tek çatı altında toplanmış gibi görünüyor olsalar da, yaşa stilleri birbirinden ince bir çizgi ile ayrılmaktadır. Haşere türlerini şu şekilde sıralamamız mümkündür; akrep, örümcek, çıyan, karınca, çekirge, güve, akar, mite, toz piresi, pire, kene, bit, yılan, fare, lağım faresi, ev faresi, gümüş faresi, fındık faresi, çatı faresi, uyuz böceği, kulağakaçan, tatarcık, sinek, karasinek, sivrisinek, tespih böceği, halı böceği,  yaban arısı, eşek arısı, danaburnu, salyangoz, kırkayak, hamamböceği, amerikan hamamböceği, alman hamamböceği, kakalak, kalorifer böceği, ağaç kurdu, tahtakurdu, tahtakurusu, kara fatma, sülük böceği, oryantal hamamböceği, gibi türleri bulunmaktadır.  Haşere ilaçlama işlemleri bunlarla da sınırlı değildir.

Haşere İlaçlama Alanları

Haşerelerin ilaçlanması adına hizmet ağı oldukça geniş bir yelpazeye yayılmıştır. Haşerelerin ulaştığı ama sizin ulaşmadığınız her noktada bizler varız. Ev ve işyerleri, otel, okul, hastane, pansiyon, yurt, market, bakkal, dükkan, büfe, otopark, oto yıkama, lokanta, pastane, fırın, şantiye, uçak, havaalanı, sosyal tesis, otobüs terminali, otobüs, otogar, yat, tekne, gemi, feribot, deniz otobüsü, toplu taşıma araçları (metro, metrobüs, tramvay, belediye otobüsleri, özel halk otobüsleri, banliyö treni) tren, dolmuş, spor salonları, fitness salonları, güzellik merkezleri,  kültür sanat merkezleri, sinema salonu, konferans salonu, tiyatro sahnesi, çadır, düğün davet salonları, toplantı salonları, arsa, tarla, arazi, park ve bahçe alanları, çay bahçesi, restoran, villa, yazlık, fabrika, bina, depo, ardiye, ağıl, ambar, müştemilat, inşaat sahası, börek salonları, lokanta, müzeler ve ihtiyacınız olan her alanda İstanbul haşere ilaçlama hizmeti sunmaktadır.

Haşere İlaçları Nelerdir?

Haşere ilaçlama bir disiplin işidir. Haşereler için üretilen çeşitli ilaçlar bulunmaktadır. Bunun çoğunluğu kemirgen ve böcek türleri için üretilmektedir. İlaçların uzman kişi ve kurumların elinde sağlıklı ve temiz koşullarda uygulanması durumunda sorun teşkil etmemektedir. Ancak ilkel ve amatörce yöntemlerle korsan satın alınan ilaçların sizi alerjik reaksiyonlara maruz bırakacağını unutmayanız. Profesyonel bir ilaçlama firması ile iletişime geçtiğinizde firma yetkilileri şikayet talebinde bulunduğunuz haşere için uygun ilacı sunacaktır.

Evde Bulunan Haşereler Nelerdir?

Evlerimizde en sık rastlanan haşereler; Pire, Hamamböceği, Bit, Fare, Karınca, sülük, güve, kırkayak, çıyan, akrep, kakalak, karafatma, apartman böceği, kalorifer böceği, Alman hamam böceği, Amerikan hamamböceği en sık görülen türler olarak karşımıza çıkmaktadırlar.

Haşere Kontrolü Nasıl Sağlanır?

Haşerelerin kontrol altına alınması oldukça zor bir süreçtir. Haşere türleri farklı teknik ve yöntemlerle kontrol altına alınmaktadır. Bu noktada önemli olan faktör ilaçlama ve kontrol alma sürecinin profesyonel bir ilaçlama şirketi tarafından yapılıyor olmasıdır.

Haşereler Nasıl Yok edilir?

Haşerelerin nasıl yok edileceğine ilişkin belli başlı uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulama ve işlemleri beş ana başlıkta toplamamız mümkündür.  Sıvı ilaçlama, Jel ilaçlama, Kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama ve Fare İstasyonları.

Haşere Zararları Nelerdir?

Haşerelerin zararları çok büyük boyutlara çıkabilmektedir. Haşereler hem maddi hem de manevi olarak zarar verirler. İnsanların sağlığı üzerinde tehlike ve risk oluşturan haşere türleri; Solunum sistemimiz ve Bağışıklık sistemimiz üzerinde çok etkili olurlar. Son yıllarda adını pek sık duyduğumuz Kırım Kongo kanamalı ateşi hastalığının ölümcül sonuçlar doğurduğu bariz görülmektedir.

Haşerelerin Bulaştırdıkları Hastalıklar Nelerdir?

Haşereler pek çok sayıda hastalık bulaştırırlar. Bu hastalıkların bazıları kalıcı hasarlar ve ölümcül sonuçlar doğurabilmektedir.
 • Lyme hastalığı
 • Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı
 • Akdeniz Ateşi Hastalığı
 • Dizanteri
 • Tifüs
 • Kolera
 • Astım
 • Sıtma
 • Hepatit virüsü
 • Mantar hastalığı
 • Humma
 • Cilt hastalıkları
 • Cüzzam
 • Deri hastalıkları
 • Alerjik Reaksiyonlar
 

Haşereler Evlerimize Kadar Nasıl Girer?

Haşerelerin zeki olduklarını biliyor muydunuz? Haşereler evlerimize girerken bazı kanalları kullanırlar.
 • Dışarıdan satın aldığımız bir eşyanın üzerinden evimize girebilmektedirler,
 • Çatlak duvarlar, ahşap yarıklar arasından sızabilmektedirler,
 • Tuvalet ve Banyo boruları arasından,
 • Mutfak lavabosu ve pis su giderinden,
 • Açık unutulan ya da bırakılan kapı ve pencerelerden içeri girerler,
 • Eşiklerden kapı altlarından içeri girmekte başarılıdırlar,
 • Çatı ve bacalardan içeri girebilmektedirler
Haşereler bu yöntemlerle evlerimize sızarken, bizim yapmamız gereken şey ilaçlama yapmaktır.  Haşere ilaçlama her zaman için hayat kurtarmaktadır.

Haşere İlaçlama Fiyatları

İstanbul Haşere İlaçlama fiyatlarına ilişkin en çok merak edilen sorulardan biri de ilaçlama fiyatlarıdır. Fiyatlandırmaya ilişkin iki önemli faktör bulunmaktadır. İlaçlama yapılacak alanın yüzölçümü ile kullanılacak olan ilaçların miktarı. Bu iki faktör ilaçlama fiyatlarının belirlenmesinde etkin rol oynamaktadır.

Haşere İlaçlama Firmaları

İstanbul Haşere ilaçlama firmaları sektörün genişlemesiyle artış göstermiştir. Haşere ilaçlama firmaları arasında hizmet alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu önemli maddelere bakacak olursak;
 • Sağlık Bakanlığı Tarafından onaylı olup olmadığı,
 • Tarihçe ve firma profili,
 • Ruhsat sahibi olup olmadığı ve yasal süreçlere ilişkin tüm izin belgelerine sahip olup olmadığı
 • İlaçlama firması bünyesinde; Veteriner hekimleri, kıdemli ziraat mühendisleri, merkez operasyon sorumluları ve eğitimli saha personeline sahip olmalıdır.
 • Eğitimli saha personellerinin maske ve eldiven yanında tuluma sahip olmalıdır.
 • 7/24 hizmet anlayışından taviz vermemelidir.
Haşere İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?
Haşerelere karşı uygulanması gereken işlemlerin başında ilaçlama yer almaktadır. Tabi ilaçlama yöntemleri her haşere için aynı etkiyi gösterememektedir. Bunun nedeni haşere türlerinin birbirlerinden fiziki ve biyolojik olarak farklılıklarıdır. İlaçlama uygulamalarını istediğimiz alanlarda kullanabiliriz. İlaçlama yaparken mutlaka uzman kişiler tarafından yapıldığına emin olunuz.  Haşere İlaçlama yöntemlerinde kullanılan yöntemleri beş ana başlık altında sıralamamız mümkündür. Bu yöntemler;
 • Sıvı İlaçlama
 • Jel İlaçlama
 • Kokulu İlaçlama
 • Kokusuz İlaçlama
 • Fare İstasyonları ve düzenekleri
Bu ilaçlama uygulamalarının yanı sıra; Haşere kovucu, haşere ilaçlama makinaları ve ulv makinaları da mevcuttur.
Sıvı İlaçlama
Sıvı ilaçlama, karma haşere grubu için etkin olarak kullanılan bir uygulama yöntemidir. Sıvı ilaçlama ile tüm haşereleri güvenle kontrol altına alabilirsiniz. Tesiri ve etkisi oldukça yüksektir. Sıvı ilaçlama yöntemlerinde, böcekler, sürüngenler, kemirgenler, asalaklar kısaca zararlı canlı türlerinin hepsi üzerinde etkilidir.
Jel İlaçlama
Jel ilaçlama, daha çok böcekler ve sürüngenler için kullanılan yöntemlerdir. Jel ilaçlama yöntemlerinde evinizi terk etmenize gerek yoktur. Jel ilaçlama oldukça etkili ve güçlü bir zehre sahiptir. Uygulanan alanlarda tamamıyla çözüm odaklı bir yöntemdir. Bazı böcek türleri kendi ölülerini yiyebilmektedir. Jel ilacını yiyen böcek yuvasına döndüğünde ölür. Onu yiyen böceklerde bu şekilde devir daim yaparak hepsi etkisiz hale gelene kadar devam eder.
Kokulu İlaçlama
Kokulu ilaçlama sistemi, lavra, yumurtalarını ortalık alanda bırakan pire, hamam böceği ve diğer zararlı canlı türleri için uygulanan yöntemdir. Kokulu ilaçlama ağırdır. Ancak çok etkilidir. Kapalı mekanlarda uygulanan bu işlem özellikle böcek türleri üzerinde çok etkilidir.
Kokusuz İlaçlama
Kokusuz ilaçlama, Kokulu ilaçlamaya nazaran yine aynı etkiyi göstermektedir. Bu uygulama sisteminde evinizden ayrılmanıza gerek yoktur. Aynı zamanda evcil hayvanlarınıza da bir zarar gelmemektedir. Kokusuz ilaçlama yöntemi sayesinde haşerelerden kurtulabilirsiniz.
Fare İstasyonları
Fare İstasyonları yaklaşık 20-30 cm ebatlarında siyah bir kutu içine gizlenmiş farelerin hoşuna giden koku ve aromalardan oluşmuş düzeneklere denir. Fareler bu hoş kokuya dayanamayıp yuvalarından çıkarlar. Fare zehri ile temas etmeleri durumunda 2 saat içinde ölümleri gerçekleşmektedir. Ama Fare zehrinin şu şekilde bir özelliği mevcuttur. Zehir susama hissi yaratmaktadır. Fareler yuvalarına döner dönmez su aramaya çıkar. Dışarıda buldukları suyu içtikleri an 10 saniye içinde ölümleri gerçekleşmektedir.   7/24 Hizmet veren firmamızı iletişim bölümünden arayabilir ya da Talep Formu doldurarak iletişime geçebilirsiniz. Ekonomik Fiyat fırsatları ve Garantili ilaçlama için bizi aramanız yeterlidir.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 9+4=
İstanbul Hemen Ara
|
İzmir Hemen Ara
|
Kocaeli Hemen Ara