Kakalak Böceği ilaçlama

Kakalak Böceği

FacebookFacebook 0

Kakalak böceği ilaçlama

 Hamam böceği familyasının arasında bulunan zararlı haşere türlerinden olan kakalak böceği, kapalı alanlarda, fırın, restoran, unlu gıda mamulleri, ev ve işyerlerinde sık görülen ve bakterilerin çoğalmasına yol açan haşere türleridir. Kakalak böceği ilaçlama mücadelesinde en güçlü ilaç yöntemi, Jel ilaçtır. Jel ilaç yöntemi sayesinde Kakalak böceği topluca yok edilebilmektedir. Kakalak böceklerinin bulunduğu alanlara uygulanan jel ilaç ile temas eden kakalak böcekleri, hemen ölmez gider ve yuvasında ölür. Yuvasında ölen kakalak böceğini yiyen diğer kakalak böcekleri bu ilaçtan zehirlenerek etkisiz hale gelirler. Bu döngü kakalak böcekleri yok olana kadar devam eder. Uygulanan yöntem ile etkisiz hale gelen kakalak ve diğer tüm haşerelerden kurtulmak mümkün. Dikkat edilmesi gereken en önemli unsur ise güvenilir ve profesyonel bir firma ile çalışmaktır. Kakalak ve diğer tüm haşerelerin yok edilmesinde yılların tecrübesi ve uzman kadrosu ile şirketimiz, bir telefon uzağınızda.

Kakalak İlaçlama Fiyatları

Kakalak haşeresi ile karşılaşılması durumunda birçok kişi ekonomik olduğunu düşünerek geleneksel yöntemleri uygulayıp bireysel mücadele ediyor. Hâlbuki zannedilenin aksine profesyonel hizmet doğru ve güvenilir firma ile yapıldığı sürece oldukça basit ve ekonomik bir yöntemdir. Kakalak ilaçlama fiyatları oluşturulurken fiyat belirlemesinde etkili olan unsurlar vardır. Fiyatların belirlenmesinde etkili olan unsurları sıralayacak olursak;

Haşerelerin yayıldığı alanın metrekaresi

Haşerelerin yayılma yoğunluğu

İşlem sırasında kullanılan ilaç miktarı

Kakalak böceği ile mücadele konusunda ve aklınıza takılan tüm soruların cevabı için irtibat numaralarımızdan günün her saati bizi arayabilirsiniz.

Kakalak Böceği Özellikleri

Kakalak böceği özellikleri, diğer haşereler gibi hızlı bir şekilde yayılan kakalak böceği ile mücadelede en etkili yöntem firmalarca yürütülen mücadele teknikleridir. Kakalak böceği özellikleri sıralanacak olursa;

Kakalak böceği hamam böceği ailesinin bir üyesidir.

Kahverengi ve sarımsı renkleri bulunmaktadır.

Her ne kadar uçamasalar da kanatları mevcuttur. Ayrıca başlarında iki adet de anten bulunur.

Vücutlarının dışındaki kabuk oldukça serttir ve çok zor ölürler.

Etkin bir mücadele sürdürülmezse bu böcekleri yok etmek mümkün değildir. Böcek ilaçlama hizmetinin ise uzman ekiplerce yapılması son derece önemlidir.

Kakalak böcekleri daha çok geceleri aktiftir. İnsanların yediği ve yemediği tüm besinler onlar için bir beslenme aracıdır.

Oldukça pis ortamlarda bulundukları için ise hastalık bulaştırma ve yayma konusunda sağlığa olumsuz etkileri de oldukça fazladır.

Kakalak Böceğinin Zararları

Kakalak böceğinin zararları oldukça fazladır. En başta, vücutlarında taşıdıkları mikrop ve bakterilerin her biri potansiyel bir hastalık nedeni sayılabilir. Hepatit, astım, gıda zehirlenmeleri, verem, dizanteri, mantar hastalıkları, alerjik reaksiyonlar ve grip türü hastalıklar en fazla neden oldukları hastalıkların başında yer alır. Tüm bu hastalıklardan ve diğer sağlık problemlerinden kurtulmak için kakalak ile mücadele son derece önem taşımaktadır.

Kakalak böceği zararları ciddi boyutlara ulaşmadan profesyonel bir firma ile çalışmanız sağlığınız ve bütçeniz için oldukça önemlidir.

Kakalak Böceği İlaçlama Hangi Alanlarda Yapılır?

Kakalak böcekleri ile bireysel ya da amatör yöntemlerle mücadele etmek mümkün değildir. Bu tür mücadeleler kakalak böceklerinden sizleri kurtarmaz. Tam tersine yanlış yöntemler hem bu böceklerin direncini arttırabilir hem de çoğaltabilir. Kulaktan dolma bilgiler, bu tür böceklere karşı sağlığınızı çok daha fazla tehlikeye sokabilir. Kakalak böcekleri en çok ve en hızlı çoğalan böcek türlerindendir ve kolay kolay ölmezler. Bu nedenle firmamız ziraat mühendisleri tarafından özenle hazırlanan böcek ilaçları ile etkili ve kesin sonuçlara ulaşmanız mümkün. Kakalak böceği ile mücadele için günün herhangi bir saatinde şirketimizden randevu alabilirsiniz. Kakalak böceğinin bulunduğu her alanda kakalak böceği ilaçlaması yapılabilmektedir.

Kakalak Böceği Türleri

Kakalak böceği türleri, kakalak böceği bir hamam böceği türü olup yeryüzünde ortalama 4000 türü bulunan bir böcek türüdür. Halk arasında birçok isimle adlandırılırlar. Kalorifer böceği, Amerikan hamam böceği, oryantal hamam böceği gibi haşere türleri de aslında birer kakalak türü mahiyetindedir. Bilim adamlarınca 300 milyon öncesine kadar bulunan kakalak böceği fosilleri kakalak böceklerinin çok büyük evrimler geçirmediğini, sadece farklılaşarak farklı isimler aldığını kanıtlamıştır.

 


Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 1+7=