Kalorifer Böceği ilaçlama

Kalorifer Böceği

FacebookFacebook 8

Kalorifer böceği ilaçlama

Kalorifer böceklerinin yaşam alanlarımızdan yok edilmesi sağlığımız açısından büyük önem taşımaktadır. Kalorifer böceği ilaçlama, kapalı alanlarda kolaylıkla yapılabilen bir uygulamadır. Bu alanda yapılan uygulamalar arasında en etkin yol jel ilaçlarla yapılan işlemdir.  Bu yöntemde Kalorifer böceğinin güzergâhına uygulanan ilaç kısa bir süre sonra etkisini göstererek tüm böcekleri etkisi altına alarak yok etmektedir. Jel ilacın temel amacı, birbirilerinin ölüsünü yiyen kalorifer böceğinin yuvasına dönüp ilacı diğer türdeşlerine bulaştırmasıdır. Bu sayede kalorifer böcekleri büsbütün kontrol altına alınabilmektedir. Kalorifer böceği ve diğer tüm haşerelerin yok edilmesinde yılların tecrübesi ile hizmet veren şirketimizi günün her saati arayabilirsiniz.

Kalorifer Böceğinin Özellikleri

Hamam böcekleri ile benzer özelliklere sahip olan kalorifer böceği ile bireysel mücadele oldukça zordur. İnsanların temas etmesi halinde ciddi sorunlara yol açan bu zararlı canlının özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Hamam böceği familyasında bulunurlar ve hamamböceklerinin özelliklerini taşırlar.
 • Yumurtalarını kapsüller biçiminde taşırlar ve yumurtlama ile çoğalırlar.
 • Çok sayıda yumurta bırakan kalorifer böcekleri tek bir seferde 300’e yakın yumurta bırakırlar. Bu yumurtalar sıcak ortamlarda 15 günde açılırlar.
 • Daha çok yiyeceklerin bulunduğu sıcak yerlerde rastlanılır.
 • Adından da anlaşılacağı üzere kalorifer boruları ve kalorifer dairelerinde sıkça dolaşmalarının yanı sıra mutfak, lavabo ve banyolarda da rastlanır.
 • Kalorifer böceklerinden kurtulmanın en etkili yöntemi ise sıvı kokulu ve püskürtme haşere ilaç yöntemleridir. Bu yöntemler de profesyonel şirketlerce yapılmaktadır.
 • Bu böcekler baş bölgelerinde yer alan anten sayesinde hem yiyecekleri hem de nemli ortamları rahatlıkla tespit ederler.
 • En büyük kalorifer böcek türlerine Güney Amerika ve civarında rastlanılır.
 • Diğer belirleyici özelliği ise iskelet yapılarıdır. Vücutlarının dış bölümünde yer alan iskeletleri yılda bir defa kabuk değiştirmektedir.
 •  

  Kalorifer Böceği İlaçlama Yöntemleri

  Kalorifer böceği ilaçlama yöntemlerinde sıvı ve jel ilaçlar ön plana çıkmaktadır. Sıvı böcek ilaçları daha çok ev, ofis gibi küçük mekânlarda tercih edilirken, jel ilaçlar, restoran, fırın ve kafe gibi ortamlarda kullanılmaktadır. Burada dikkat edilmesi gerekilen husus ise sıvı ilaçlarla sürdürülecek mücadelenin yapılacağı ortamın bir süreliğine boşaltılması ve besinlerin açık alanda bırakılmamasıdır. Jel ilaçlarda ise bu tür önlemlerin alınmasına gerek yoktur. Eğer ortamda kalorifer böcekleri çok yoğun şekilde bulunuyorsa, bu durumda hem sıvı hem de jel ilaçların her ikisinin de kullanılması şart olabilmektedir.

  Kalorifer Böceği Nasıl Beslenir?

  Kalorifer böcekleri her türlü besini tüketebilmektedir. İnsanların tüketmediği besinleri bile yiyebildikleri için her türlü bakteri ve mikrobu taşımaları söz konusudur. Kalorifer böcekleri 1-1,5 yıl yaşayabilmektedir. Kalorifer böceklerinin bünyeleri çok güçlüdür. Bu nedenle basit yöntemler ile bu böcekler etkisiz hale getirilemezler.  Bu zararlı haşerelerin kontrol altına alınması ve etkisiz hale getirilmesinde kullanılacak ilacın ve yöntemin kalitesi de alınacak sonucun etkili olmasında büyük rol oynamaktadır.

  Kalorifer Böcekleri Nerede Yaşar

  Kalorifer böceklerine besinlerin olduğu nemli her türlü yerde rastlamak mümkündür. Kalorifer böcekleri açlığa çok uzun süre dayanabilen bir böcektir. Buna rağmen susuzluğa ise ancak bir hafta dayanabilmektedir. Kalorifer böcekleri halk arasında kakalak, karafatma ve hamam böceği olarak da adlandırılmaktadır. Daha çok pis ortamlarda yaşar ve dolaşırlar. Bu nedenle de insan sağlığını ciddi oranda tehdit etmektedirler. Taşıdıkları mikrop ve bakterileri temas ettikleri alanlara bulaştırırlar. Kalorifer böceği ile mücadelede işin ehli şirketlerden ilaçlama hizmeti almak çok önemlidir.  Firmamız kalorifer böceği ile mücadele hizmetinde son derece ileri teknikler kullanarak sizlere sağlıklı sonuçlar sunmaktadır.

   


  Kalorifer Böceği Resimleri

  Kalorifer BöceğiKalorifer Böceği 2Kalorifer Böceği 3Kalorifer Böceği 4Kalorifer Böceği 5Kalorifer Böceği 6Kalorifer Böceği 7Kalorifer Böceği 8Kalorifer Böceği 9Kalorifer Böceği 10

  Kalorifer Böceği İlaçlama Fiyatları

  Kalorifer Böceği İlaçlama Fiyatları, ilaçlama yapılacak alanın yapısı ve ilaçlama tekrarı olduğu durumlarda kaç tekrar yapıldı göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Titiz İlaçlama bünyesinde sunmuş olduğumuz kalorifer böceği ilaçlama hizmetlerimiz, sanılanın aksine oldukça makul fiyatlar aralığında uygulanmaktadır. Böceğin yapısı, ne zaman yumurtladığı, bu yumurtaların olgunlaşma süreçleri ve ilaçlanacak mekanın büyüklüğü, firmamızın kalorifer böceği ilaçlama fiyatlarını belirlerken dikkat ettiği hususlardır. Ekonomik ilaçlama fiyatı politikasına uymakta olan Titiz İlaçlama, hizmet verdiği tüm il ve ilçelerde aynı politikaya uymaktadır. Etkili ve klaıcı çözümlerle sunmuş olduğumuz ekonomik kalorifer böceği ilaçlama hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz, sitemizde bulunan iletişim numaralarımızdan bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz.

  Yorumlar

  1.
  tennur şanlı
  tennur şanlı
  3.07.2014 - 12:56:28
  ssarı bocekler var evımızde bırde dukkanda dukanımız doner kofte satmaktayız bunlardan tamamen kurtulabılırmıyız bı ılaclamada sallıhlıye gelırmısınız

  2.
  rauf Abdullah
  rauf Abdullah
  15.10.2014 - 11:14:36
  Yaklaşık bir yıldır evimde kalorifer böcegi var ne yaptıysam bir türlü kurtulamadım bunlardan tamamen kurtulmanın yolları var mı? Varsa nasıl olur? Sizin ücretleriniz nelerdir bunlar hakkında bilgi verirseniz memnun olurum allah bu böceklerin belasını versin

  3.
  ayçiçek çeçen
  ayçiçek çeçen
  13.12.2015 - 11:22:24
  mutfakta ve banyoda kalorifer böceği var apartman ilaçlandı ama bizde devam ediyor fiyat verirmisiniz 130 m2 bir ev

  Yorum Yap

  Ad Soyad
  :
  Email
  :
  (Yayınlanmaz)
  Yorumunuz
  :
  Güvenlik Kodu
  :
   6+1=