Sıkça Sorulan Sorular ilaçlama

İlaçlama yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey, seçeceğiniz ilaçlama firmasıdır. Hem haşere probleminin ortadan kalkması hem de sağlıklı bir uygulama yapılması açısından seçilecek olan ilaçlama kuruluşunun kalitesi son derece önemlidir.
Öncelikle ilaçlamayı yapacak olan firmanın Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlı olması gerekmektedir. Yasadışı olarak çalışan firmaları büyük sağlık poblemleri doğurabilmektedir. Hizmet alınacak ilaçlama firmasının; kaliteli bir ekibe, Sağlık Bakanlığı destekli haşere ilaçlarına, müşteri odaklı kaliteli hizmete, ilaçlama alanında yeterli bilgi birikimine ve teknik destek özelliklerine sahip olması gerekir.
İlaçlama için net olarak bir ilaçlama fiyatı söylemek mümkün değildir. Çünkü ilaçlamanın maliyeti ve ücretini belirleyen bazı unsurlar bulunmaktadır. Bunların başlıcaları ;
  • Mekanın büyüklüğü
  • Mekanda bulunan haşerenin cinsi
  • Haşerenin yoğunluğu
  • Kullanılacak böcek ilaçları
gibi unsurlar uygulanacak olan ilaçlamanın fiyatını belirlemektedir. İlaçlama fiyatları hakkında daha detaylı bilgi için - 444 88 18 - çağrı merkezimizi arayabilir daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Yaşam alanlarında bulunan haşereler fonksiyonları itibari ile bünyelerinde birçok hastalık yapıcı maddeler taşır. Bunları direkt veya dolaylı olarak insanlara bulaştırırlar. Bu maddelerin yolaçtığı hastalıklar öldürücü derecelere ulaşabilmektedir. Bu açıdan böcek ilaçlama uygulamaları sağlık açısından çok önemlidir. Ayrıca haşerelerin oluşturduğu sosyal rahatsızlık ta haşere mücadelesi için büyük bir seneptir.
Ferdi olarak yapılan ilaçlamaları kesinlikle tavsiye etmemekteyiz. Zira ilaçlama profesyonellik gerektiren bir uygulamadır. Haşerelerin cinsleri üzerindeki bilgi, kullanılacak ilaçlar, ilaçların miktarı, uygulama yöntemi gibi uzmanlık gerektiren uygulamalar ile ancak başarılı bir ilaçlama yapılabilir. Ferdi olarak yapılan uygulamalar hem sağlıksal açıdan problem doğurabilir, hem de mevcut haşere problemini ortadan kaldırmaz.
Haşerelerin ortamlarda var olmak için belirli bir kriter ve zaman aralığı yoktur. Yani yılın bütün zamanlarında ilaçlama yapmak faydalıdır. Ancak haşereler, özelliklerine göre bazı yaşam koşullarında daha iyi çoğalır ve ürerler. Özellikle de yaz aylarında sıcakların artmasıyle birçok böcek türü üreme dönemine girer ve yoğunluklarını arttırırlar. Bu nedenle yaz aylarında daha sık ilaçlama yapmak gerekir.
Güneş ilaçlama olarak teknolojik ve kimya alanında gerçekleşen gelişmelere paralel olarak uygulamalar ve ekipmanlar güncellenmektedir. Haşereler üzerinde uygulanacak ilaçlama yöntemi ziraat mühendislerimiz ve biyologlarımız tarafından belirlenir. Genel olarak kullandığımız ilaçlama yöntemleri şunlardır ;
  • Kokulu Sıvı İlaçlama
  • Kokusuz Sıvı İlaçlama
  • Jel İlaçlama
İlaçlama öncesi yapılacak olanlar, uygulamanın türüne göre değişmektedir. Sıvı ilaçlamalarda, özellikle de kokulu sıvı ilaçlamalarda mekanlarda bazı hazırlıklıklar yapmak gerekmektedir. Bu hazırlıklar hakkında daha detaylı bilgi için Kokulu ilaçlama yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Jel ilaçlama uygulamalarında ise mekanlarda ilaçlama öncesi yapılması gereken herhangi birşey yoktur. Jel ilaçlamalar herhangi bir hazırlığı gerektirmez.
İlaçlama sornasında yapılan ilaçlamanın kalıcı olması noktasında uyulması gereken temizlik kuralları vardır. Kokulu uygulamlarda ilacın sıkıldığı görülmeyen yerlerde ıslak temizliğin 15 gün boyunca yapılmaması gerekmektedir. Böylece ilacı kalıcılığı sağlanmış olur. Jel ilaçlamalarda ise ilaçlama sonrasında herhangi bir temizlik sınırlaması yoktur.
Mekanda uygulanacak olan ilaçlama yöntemi, birçok kriterden sonra belirlenmektedir. Bunlar haşerenin türü, makenın büyüklüğü ve haşerenin yoğunluğu şeklinde sıralanabilir. Uygulanacak olan ilaçlama yöntemi profesyonel kişiler tarafından belirlenip ilaçlar o belirlemelere göre hazırlanmaktadır.
İlaçlama yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey, seçeceğiniz ilaçlama firmasıdır. Hem haşere probleminin ortadan kalkması hem de sağlıklı bir uygulama yapılması açısından seçilecek olan ilaçlama kuruluşunun kalitesi son derece önemlidir.
Kullandığımız ilaçlar tamamen Sağlık Bakanlığı onaylı ve WHO (Dünya sağlık örgütü) tarafından desteklenmektedir. Çevre dostu özellikleri ile doğaya ve çevreye, dolayısı ile bitkilere zarar vermez. İlaçlar sadece haşereler üzerinde etkilidir.
İlaçlama yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey, seçeceğiniz ilaçlama firmasıdır. Hem haşere probleminin ortadan kalkması hem de sağlıklı bir uygulama yapılması açısından seçilecek olan ilaçlama kuruluşunun kalitesi son derece önemlidir.
İlaçlama, saat sizin istediğiniz gün ve saatte servislerimize dahil edilmektedir. İstanbul, İzmir, Bursa ve Kocaeli servislerimiz ile 7/24 kesintisiz olarak tam saatinde servis hizmeti vermeteyiz.
Böcekler, yapılarına, türlerine ve yaşam koşullarına bağlı olarak birçok hastalığı bulaştırabilirler. Veba, Grip, mikrobik enfeksiyon, Bronşit, Verem, Astım gibi birçok hastalığın tetikleyicisi veya direkt sebebi olabilmektedir. Bu nedenle haşereler dikkat edilmesi ve önlem gereken canlılardır.
Mekanalrda bulunan haşere cinsini, özelliklerini ve resimlerini öğrenmek için web sitemiz www.bocekilaclamasi.gen.tr nin Zararlı haşereler sayfasını kullanabilir veya 444 88 18 numaralı çağrı merkezimizden uzmanlarımıza ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz.
Güneş ilaçlama olarak İstanbul, İzmir, Bursa ve Kocaeli genelinde; bütün ilçe, semt ve mahallelerinde 7/24 olarak ekonomik ve garantili ilaçlama hizmeti sunmaktayız.

Yorumlar

1.
seher kiltoptaş
seher kiltoptaş
25.05.2014 - 01:08:09
Tuvalet gider yerinde karafatma çıkıyo ilaçlama yapılır mı oraya

2.
nesrin
nesrin
30.05.2014 - 02:27:20
İlaclama islemi ne kadar surmekte? Ayrica evdeki esyalari bilhassa mutfak esyalarini filan ilaclama sonrasi yikamak mi gerekiyor? İlaclama sonrasu ummali bir temizlige girismemiz gerekmiyordur umarim.ne kadar sureyle eve giris yapmiyoruz bunlari ogrenmek istiyorum....

3.
Özge Bulut
Özge Bulut
3.09.2014 - 09:01:48
Merhabalar. Evimde gümüş böceği için ilaçlama yaptırırsam ne kadar süre evde olmamam gerekir? Evde küçük çocuğum var. Ilacın bir zararı var mı? Sonrasında ilacın etkisi ne kadar sürer? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

4.
hılal turan
hılal turan
29.11.2015 - 06:26:50
Sımdı saat gecenın dordu. Az evvel lavaboya dogru gıttım ve lavabonun ısıgını yakar yakmaz yaklasık dort santım uzunlugunda kahve rengı cok hafıf bır hasere ayaklarımın uzerınden gectı ve dıger odaya kactuı . O kadar cok hızlı hareket ettı kı onunu nasıl bı hasere oldugunu anlamam mumkun degıldı. Fare olamayacak kadar cok cok hızlı hareket ettı. Sımdı cok merak edıyorum acaba bu ne tur bı hasere bunu nasıl ogrenebılırım. Turunu bılmeden verecegı zararı tahmın edemem. Evde kucuk bebeyım var bu konuda benı aydınlatırsanız cok memnun olurum. Iyı calısmalar

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 3+4=
İstanbul Hemen Ara
|
İzmir Hemen Ara
|
Kocaeli Hemen Ara