Tahta kurdu ilaçlama

Tahta kurdu

FacebookFacebook 6

Tahta kurdu ilaçlama

Tahta Kurdu İlaçlama uygulaması kaliteli ve marka ilaçlarla yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda kullanılacak olan ilacın doğaya ve çevreye zarar vermemesi ve leke iz bırakmaması gerekmektedir. Korsan ilaçlar seçilerek tercih edilen Tahta Kurdu ilaçlama işlemleri sırasında bazı eşyalarınız da arada zarar görebilir. Şirketimizin kullandığı ilaçlar hedef odaklı ve kalıcı çözümler ürettiği için Tahta kurdu zararlı canlı türünün barınmasına imkân yoktur. Genellikle ahşap ve tahta yapıları arasında kanallar ve tüneller açarak ilerleyen bu zararlı canlı türü, maddi zarar açısından önem teşkil etmektedir. Tahta kurdu sıvı ilaçlama yapılarak kolaylıkla önüne geçilebilir bir haşere türüdür. Bu konuda ne kadar erken davranılırsa, başarı oranı bir o kadar artacaktır. Tahta kurdu böcekleri çoğunlukla ahşap grubu eşyalarda görülürler. Bu tür ahşap eşyaların ağaçtan yapılmış bölümlerine yerleşerek sonrasında bu bölgelerde çeşitli boyutlarda oyuklara sebep olurlar. Bu oyukları kendilerine yol açıp ilerlemek için yaparlar. Bu sırada yedikleri, kemirdikleri ağacın tozları ve talaşları kemirdikleri eşyanın etrafına dökülebilmektedir. Bu durum çoğu zaman açıkça görülebilir. Ancak çoğu zaman da geceleri sessiz ortamlarda delik açarlarken sesleri duyulabilir. Genelde renkleri kahverengidir ve toplu iğne başı büyüklüğünde ebatlara sahiptirler. Tahtakurdunun zarar verdiği eşyalar arasında:

 • Eski ahşap eşyalar,
 • Mobilyalar,
 • Parkeler,
 • Tahtalara kapılar,
 • Pencereler bulunmaktadır

Tahta Kurdunun Özellikleri

 • Tahta kurdu insanları kesinlikle ısırmaz. Otçul bir böcektir. Ve çift kanada sahiptir.
 • Tahta kurtlarının baş kısmında bir çift anten bulunur.
 • Boyları 1,5 ila 3 santim arasında değişim gösterir.
 • Tahta kurdunun özellikle ağız yapısı çok gelişmiştir, bu yüzden rahatlıkla ağaçtan olan maddeleri kesip kemirebilir, eşyalara büyük zararlar verebilir.
 • Gündüzleri uykuda olan tahta kurtları geceleri daha aktif çalışmaktadır, özellikle gece yattığınız zaman tahtakurdunun seslerini duyabilirsiniz.
 • Genellikle serin ve rutubetli iklim şartlarında görülen tahta kurdu haşeresi, ağaçtan yapılmış her türlü eşyayı (mobilya, merdiven, sanat eserler, çatı, direk) kemirerek zarar ve zamanla kullanılmaz hale getirir. Maddi zarara neden olan tahtakurularından kurtulmak için tahta kurdu ilaçlama yaptırmak gereklidir.
 • Renkleri koyu kırmızı ve kahverengi olan tahta kurdunun bir diğer adı da ağaç kurdudur. Vücutlarının dışında kitin adı verilen sert bir tabaka kaplı olan ağaç kurdu böceklerinin güçlü çene yapıları vardır.

Tahta Kurdunun Zararları

 

 • Tahta kurdu ortalama 1,5-3 mm boyunda olan ve beslenmesini tahta ve ahşap eşyaları kemirerek sağlayan bir haşere türüdür.
 • Yumurtlama sistemi ile çoğalan tahta kurdu, çiftleştikten sonra yumurtalarını odunluklara, duvar çatlaklarına ve duvar yarıklarına bırakırlar. Yumurtadan yeni çıkan tahta kurdu larvaları kısa bir süre etrafta dolaşıp uygun bir yer bulduklarında sürekli tahtaları kemirerek beslenirler.
 • Tahta kurdu haşeresi özellikle çam, ladin, kayın, göknar, ceviz, kavak, meşe, dişbudak ve sedir ağaçlarını kemirmeyi çok sever.
 • Ev içlerinde özellikle elbise dolaplar, mobilyalar, yatak odası takımları, mutfak dolapları, tahta sandalye gibi eşyaları kemirerek hem beslenir hem de bu eşyalara zarar vererek kullanılmaz hale getirir. Özellikle geceleri tahta kurdu haşeresinin tahtaları kemirme sesi rahatlıkla duyulabilir.
 • Maddi zararlara neden olan ve ahşap binaların çökmesine dahi neden olabilen bu haşereleri yok etmek için ilaçlama yaptırmak gereklidir.

 

Tahta Kurdu İle Mücadele

Tahtakurdu ile mücadelenin kesinlikle işi bilen uzmanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Özellikle mobilya ve ahşap ürünlerin içine kadar etki gösterecek şekilde özel formülasyon ve karışımlarla bir ilaç işlemi gerçekleştirilmelidir.  Firmamızın ekipleri tahtakurdu ile mücadele konusunda son derece deneyimlidir. Daha önce tahta kurduna dair gerçekleştirdikleri tüm operasyonlarda firmamıza olumlu geri dönüşler gerçekleştirmişlerdir. Bu açıdan bakıldığında bireysel olarak gerçekleştireceğiniz mücadele maalesef boşuna bir çaba olacaktır. Tahtakurdunu kontrol altına alma ve etkisiz bırakma uygulamalarının fiyatları İstanbul'un bütün ilçe ve semtlerinde aynıdır. Ve bütün semtlere hizmet verilebilmektedir. Tahta kurdu ile mücadele için hizmet veren uzman şirketlerden destek alabilirsiniz. Şirketimiz, İstanbul, İzmir ve Kocaeli illerinde şubeleri bulunan profesyonel bir firmadır. Tahta kurdu mücadele hizmetlerinin günün her saati semt ve mekân ayrımı gözetmeksizin uygulayan şirketimiz ilaçlama hizmetlerini ekonomik fiyatlarla sunmaktadır. Bu konuda 7/24 hizmet veren çağrı merkezimizden bilgi alabilir ve www.bocekilaclamasi.gen.tr adresimizden sitemizi takip edebilirsiniz. Firmamız her zaman yanınızdadır.


Yorumlar

1.
ünsal Yalçınkaya
ünsal Yalçınkaya
30.05.2014 - 08:33:37
Yazlık evimin Pergulesi ve Kapı pencere doğramaları ağaç.Pergulelerinimde kurt deliklerine rastladım.daha henüz yeni başladığını sanıyorum.Ne yapmam gerek ,yardımınız olabilirse sevinirim.

2.
melisa bolat
melisa bolat
24.03.2015 - 06:18:13
Cok kotu bir hayvan

3.
Oğuz sandikci
Oğuz sandikci
2.07.2015 - 10:01:08
Hayirli günler tahta kurusu benim evdede var gece kemirme seslerini duyuyorum sabah kalktigimda vücudunum heryerinde kizariklar ilaclaman çözüm dediler ben Sakarya da oturuyorum beni bilgilendirirmisin maliyeti ne olur

4.
Güneş İlaçlama
Güneş İlaçlama
28.07.2015 - 10:17:40
Oğuz Bey Merhaba, Malesef Sakarya ilinde böcek ilaçlama hizmeti vermiyoruz. Şubelerimiz İstanbul, Kocaeli ve Bursa'da faaliyet göstermektedir.

5.
Ruhi Yancı
Ruhi Yancı
11.08.2015 - 12:30:37
Selm benim evimde tahta kurduna benzeyen böcekler var bunun için nasıl bir ilaç lama yapıyor sunuz fiyat nedir

6.
Güneş İlaçlama
Güneş İlaçlama
11.08.2015 - 09:13:27
Ruhi Bey tüm haşere çeşitlerini yerinizde tespit edip, özel olarak ilaçlama yapıyoruz. Çağrı merkezimizi hemen arayarak bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 3+5=