Tatarcık ilaçlama

Tatarcık

FacebookFacebook 0

Tatarcıkların zararları düşünüldüğünde insanlara son derece ciddi hastalıklar bulaştırması göze çarpmaktadır. Tatarcık ısırması ardından kaşıntı başlar ve tatarcık sokması sonucu en çok görülen hastalık olan şark çıbanı hastalığı zamanla büyük bir yaraya dönüşebilir. Bu hastalıklardan diğeri ise Tatarcık hummasıdır.

Tatarcık, sivrisineklerinden daha fazla can acıtacak biçimde sokup kan emer ve birçok tehlikeli hastalıklara neden olurlar.

Tatarcık ısırması sonrasında insanların vücutlarında kızarma görülür ve kaşıntı hissedilir.

Şark çıbanı hastalığına yol açan tatarcıktan kurtulmak için etkili ilaçlar ile tatarcık ilaçlama yaptırmak gereklidir.

Tatarcık ilaçlama

Tatarcık ilaçlama yaptırarak sağlığınızı bu zararlı haşere türüne karşı koruyabilirsiniz. Firmamız bu işlemde en uygun ve en ekonomik fiyatları sunmaktadır. Tatarcık tür ve biyolojik yapısı ile sinek türlerine ciddi anlamda benzerlik göstermektedir. Sivrisinek ile olan benzerliği fiziksel boyutlarda aynı olabilir. Ancak Tatarcık haşere türü, sinek ve sivrisinek türlerinden çok daha tehlikelidir. Tatarcık sokması nedeni ile insan vücudunda çeşitli reaksiyonlar görülmektedir. Başta ciltlerde olan değişim çok kısa bir süre içinde çeşitli gıda zehirlenmelerine ve enfeksiyonlara neden olabilmektedir. Yaz aylarının, ilkbahar ve sonbahar aylarının ılıman kuşağında ortaya çıkan Tatarcık için sıvı ilaçlar uygulamasıyla kurtulmak mümkündür. Firmamızca son derece modern yöntemlerle yapılan bu uygulama sonrası gönül rahatlığıyla evinizde oturabilirsiniz.

Tatarcık Sineğinin Özellikleri

Görünüş olarak sivrisineğe benzeyen tatarcık sineklerinin fiziki olarak sineklerden bazı farklılıkları vardır. Örnek olarak sivrisinek parlak ve tüysüz iken tatarcık sinekleri tüylüdür ve biraz daha mattır. Tatarcık sineği birçok hastalıklara neden olabilen tehlikeli bir sinek türüdür. Diğer özelliklerine bir göz atacak olursak eğer:

Tatarcık sineğinin boyu ortalama 3-5 mm dir.

Tatarcık sineği çift kanatlı bir böcek türü olup, geceleri aktif gündüzleri ise pasif olarak yaşayan bir sinek türüdür.

Tatarcıklar üremelerini yumurtlama yöntemi ile sağlarken, yumurtalarını sulak ve nemli alanlara bırakır.

Uzun bacaklara sahip tatarcık sineklerinin bazı özellikleri arasında, dinlenme halindeyken kanatlarını -V- harfi şeklinde tutmaları, kanatları dâhil olmak üzere bütün vücudunun kıllı olması ve kan emmek için ziyaretçisine konmadan önce çevresinde kısa uçuşlar yapması tatarcık sineğinin tipik özellikleri arasında yer almaktadır.

Gündüz saatlerinde ve bol ışık alan yerlerde pek görülmeyen bu türler, özellikle geceleri ve az ışık alan mekânlarda aşırı derecede hareketli olurlar.

Kan emerek beslenen bu sinekler en çok bataklık, pis sular, mağara, kanalizasyon, rögarlar ve hayvan ahırlarında yaşarlar.

Dişi tatarcık beslenmesini geceleri gerçekleştirirken, erkek tatarcık bitkilerin öz suları ile beslenme sağlar.

Tatarcık sineklerinin dişi olanları beslenmek ve üreyebilmek için mutlaka kan emmek zorundadır.

İnsanlardan kan emerek tehlikeli hastalık bulaştırma ihtimalleri yüksek olan tatarcık sineklerinden korunmak için mekâna tatarcık ilaçları kullanılarak temizleme uygulaması yapılması gereklidir.

Tatarcıkların Zararları

Tatarcıkların zararları düşünüldüğünde insanlara son derece ciddi hastalıklar bulaştırması göze çarpmaktadır. Tatarcık ısırması ardından kaşıntı başlar ve tatarcık sokması sonucu en çok görülen hastalık olan şark çıbanı hastalığı zamanla büyük bir yaraya dönüşebilir. Bu hastalıklardan diğeri ise Tatarcık hummasıdır.

 • Tatarcık, sivrisineklerinden daha fazla can acıtacak biçimde sokup kan emer ve birçok tehlikeli hastalıklara neden olurlar.
 • Tatarcık ısırması sonrasında insanların vücutlarında kızarma görülür ve kaşıntı hissedilir.
 • Şark çıbanı hastalığına yol açan tatarcıktan kurtulmak için etkili ilaçlar ile tatarcık ilaçlama yaptırmak gereklidir.

 

Tatarcık Humması

Tatarcık humması şark çıbanı kadar ciddi seyreden bir hastalık değildir ancak özellikle çocuklarda ve yaşlılarda ciddi belirtileri ortaya çıkar. Bu belirtiler ise şöyledir:

 • Sırt sertliği,
 • Baş dönmesi,
 • Bulantı,
 • Kusma,
 • Boğaz ağrısı,
 • Kabızlık,
 • Ağız içi deri dökülmeleri Gibi hastalık durumları ortaya çıkar.

Şark Çıbanı

Yine tatarcık sineği tarafından bulaşan bir hastalık olup Tatarcık hummasından çok daha tehlikelidir. Vücut üzerinde ciddi yaralar açılabilir.

 • Tatarcık sineklerinin kondukları yerden kan emdikleri sırada bulaşan Leishmania parazitinin neden olduğu bir hastalıktır.
 • Türkiye'de en çok Çukurova bölgesinde ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde rastlanmaktadır.
 • Sinek tarafından ısırıldıktan kısa bir süre sonra bölgede sivilceye benzer bir kızarıklık oluşur. Etrafı ise kabarıktır.
 • Daha sonra bu kabarıklık giderek büyür ve yara şeklini gelir.
 • Son derece ağrılı bir hastalıktır. Ve iyileşmesi 2 ila 6 ay arasında değişim gösterir.

Tatarcık İle Mücadele

Tatarcık ile Mücadele ederken bu son derece tehlikeli olan canlılara karşı kesinlikle bireysel bir mücadeleye kalkışmamalısınız. Çok çabuk üreyip etrafa yayılabilen sinek türleri arasında olan tatarcık, bu nedenle görüldükleri anda, fırsat vermeden uzman şirketler ile irtibata geçip tatarcık mücadelesi işlemi yaptırılması gerekir. Firmamız  bünyesinde her türlü haşere, böcek ve kemirgene özel etkisizleştirme ve kontrol altına alma uygulamaları yapılmaktadır. İlaçlama şirketimiz tatarcık sineği ilaçlama hizmetini 7/24 çalışma sistemi ile günün her saati, uygun fiyatlarla sizlere sunmaktadır. Firmamızın çağrı merkezini günün her saatinde arayarak bize ulaşım sağlayabilirsiniz.


Tatarcık Resimleri

TatarcıkTatarcık 2Tatarcık 3Tatarcık 4Tatarcık 5Tatarcık 6Tatarcık 7Tatarcık 8Tatarcık 9Tatarcık 10

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yap

Ad Soyad
:
Email
:
(Yayınlanmaz)
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
 4+9=